• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte... Kocky ktora ste robila tortu- bager pls?! Dajte mi inspiraciu. Krpec bude mat 2 roky a je na bagre,tak mu chcem nieco v tom duchu. Velka vdaka :wink:
10. aug 2013 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina Ďakujeme.Už je v celku fit. Už na druhý den poobede lietal. Teraz už spinká.
10. aug 2013 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mimcak drobátku prejem skoré uzdravenie, nech je rýchlo fit
10. aug 2013 o 21:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps Ďakujem . Bola to operácia fimozky a odstránenie znamianka. :frowning2:
10. aug 2013 o 21:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimcak :cry: :cry: :cry: ale už to máte za sebou a detičky sú veľakrát veľmi statočné a neskutočne sa rýchlo zotavujúce
10. aug 2013 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps tak to máš pravdu,ja som mala z toho taky strach.A on sa tak rýchlo pozbieral,že som nechápala.
10. aug 2013 o 22:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
baby zistila som ze nemam navod na magic dekor kolko vody a hmoty treba, idem robit 2 krajky dakujem
10. aug 2013 o 22:10  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimcak ja som tak nechápala, keď najstaršieho syna ako 5-týždňového operovali a on bol za dva dni akokeby ho ani nerezali teraz nás čaká operácia očiek s najmladšou a tiež sa toho neskutočne bojím
10. aug 2013 o 22:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
to dlhom čase som sa troška potrápila s tortou pre dcérku, jednorožec má síce dosť chýb, ale zas som rada, že som ho zvládla vďaka návodu na nete aspoň takto.
10. aug 2013 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (46)
Inak baby neviem či ste postrehli,ale v kauflande salko po 0,99 mužíček mi včera nakúpil do zásoby :slight_smile: :grinning:
10. aug 2013 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps ty jo no vidím,že ste si asi tiež užili svoje. No ako vravíš deti su nezmar.
10. aug 2013 o 22:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@mimcak užili, ale nakoniec všetko dobre dopadlo a to je dôležité :dizzy_face:
10. aug 2013 o 22:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Holčičky, tak ještě jedna postaru...korpus, krém aj., tak omluvte nedostatky...polystyren a photoshop použiji až příště :grinning:

Jinak mě manžel zase totálně vystresoval, jako u té bonsai tortičky, že ten Batman má špatné poměry hlavy, těla a nohou...no má, pravda, ale lépe to prostě neumím, tak se s tím budu muset smířit. Nicméně dort vezl známému do práce a moc mu ho chválil a dostala jsem i 150Kč spropitné, tak snad viděl, že se dortík líbil...protože když mu říkám, že měl dortík úspěch, tak mi na to vždy řekne: "a co ti taky mají říct jiného?" :angry: ...jsem si na tebe dnes @pristela vzpomněla s tou mužskou podporou doma...!
Tímto také děkuji @anibas moc za rady a inspiraci....i když na toho tvého se nechytám, měla jsem ho tady na ploše jako vzor, když jsem dělala toho svého a toho manžel pořád vychvaloval, ať se na něj podívám :wink:!, jak to má vypadat...jenže dívat se evidentně nestačí :grinning:
10. aug 2013 o 22:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (56)
Koukám, že píšu jak tatar a věta dostala jiný smysl...ten dort moc chválil ten známý, pro kterého ten dort byl...
10. aug 2013 o 22:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, obdivujem vaše torty a vypracovanie detailov, nápady, zbieram inšpirácie.....
ja viem, zďaleka sa na vás nechytám, ale aspoň sa snažím :slight_smile: toto je druhá poťahovaná torta, akú sme robili spolu so švagrinou pre jej syna :slight_smile: vďaka aj vám za rady :wink:
nemám žiadnu výbavu, požičali sme si akurát písmenkovú šablónu a valček, potrebujem nejaké vykrajovačky kvetov, listov, kolieska, ...
10. aug 2013 o 23:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (43)
Pre tento víkend len jedna, ale v tomto teple jojój, bola sranda poťahovať aj modelovať a to som prvýkrát použíla na poťahovanie mliečny marcipán. No neviem čo na ňom všetci tak ľúbia, lebo mne osobne MMF chutí omnoho viac, ale ako kto chce, tak dostane. :wink: Postavičky sú umelé, to má malý aj darček od rodičov, lebo má veľmi rád rozprávku Božek staviteľ.
10. aug 2013 o 23:17  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (42)
@monline já myslím, že se vám moc povedl, jen bych příště vylepšila tu podložku, zbytečně to kazí dojem. Dá se třeba obalit v jakémkoli balícím papíru a přes to celofán...a dá se to sladit s barvou dortu, případně i tématem...
10. aug 2013 o 23:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@florentina ten je úžasný :wink:
10. aug 2013 o 23:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@florentina áno uvedomujem si to, nemali sme doma nič, tak to ostalo len takéto..ale do budúcna si určite niečo dopredu zabezpečím :wink: a vďaka za pochvalu :dizzy_face:
10. aug 2013 o 23:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@florentina ak sa nemýlim- ty si sem nedávno dávala aj foto torty s hello kitty - z čoho si robila postavičku? sedela v strede torty a okolo na hrane boli kvietky
10. aug 2013 o 23:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@manita áno , klasický náš ocot
11. aug 2013 o 05:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jenie123 krásne tortičky a ten koník je ako živý - nádhera
11. aug 2013 o 05:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dajna11 Krásna tortička a koľko radosti mali s nej
11. aug 2013 o 05:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mimcak Krásna tortička
11. aug 2013 o 05:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@florentina Batma je perfektný aj celá toritčka
11. aug 2013 o 05:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina cize ked je vacsia forma alebo viac cesta treba prikryt? Ved ja tieznerozumiem preco tam ten kopec bol a bol to mramorak :frowning2: peciete dole v rure nie? Sa mi zda ze som to tu niekde citala.
11. aug 2013 o 07:59  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@muffinka8 praveze to bol mramor :frowning2:
11. aug 2013 o 08:01  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamcas tak treba skúsiť vyššiu teplotu a kratšie. A to si piekla mramor v tvojej rúre prvý raz?
11. aug 2013 o 08:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
11. aug 2013 o 08:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamcas já jsem ještě nikdy z tolika vajec nepekla, ale četla jsem to tu, že je lepší přikrýt po nějaké době alobalem, aby nebyl nahoře tak vysušený.
11. aug 2013 o 08:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok