Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vepaga
12. aug 2013

@jakelina krásna

tortaok
12. aug 2013

ahoj velmi vás prosím aby ste mi pomohli s rodinou teda iba my decká 😀 budeme mať oslavu mojih menín, sestriných narodenín... A budeme robiť tortu chceli by sme ju niak poriadne vyzdobiť prosím posielajte niake foto. ☹



ďakujeme 🙂

jakelina
12. aug 2013

@tortaok podívej se na netu, tam zadáš dort a je tam milion fotek

tortaok
12. aug 2013

@tortaok máme 8,11, 13,15 rokov

tortaok
12. aug 2013

@jakelina ano je ich tam moc ale nevieme ktoru ☹ 😒

tortaok
12. aug 2013

@jakelina ďakujem velmi pekne už to mam a bude sa to pačiť aj chalanom aj babam

tortaok
12. aug 2013
tortaok
12. aug 2013

@jakelina strašne sa mi to pači

tortaok
12. aug 2013

@tortaok neviete ako by sa dalo spraviť to oranžové ?

jakelina
12. aug 2013

@tortaok lisem na česnek

mamcas
12. aug 2013

@muffinka8 no ja som rozmyslala, ze zmena bola v tom mnozstve. Dam si to do stredu truby nabuduce a budem sledovat, ak by to malo moc dlho trvat, tak zakryjem. Je mi to zahada veru, ale tie suroviny to vlastne tiez mozu byt. Bohvie ake vajcia clovek kupi v obchode... ten prvy som robila z domacich krasnych zltych 🙂

mamcas
12. aug 2013

@zsuzsu hihi nie som dili 😀 kupila som slahacku na slahanie 😀 A ten sirup to ako presne robis? Dlhsie to varis alebo co? Lebo ja som to len prevarila a vlastne z toho sirup nebol, len tekutina mnamkova 😝

jakelina
12. aug 2013

Holky používaly jste některá tady to??? http://www.monacoint.com/eshop/node/29414

mimcak
12. aug 2013

@maya30 neviem či ti už niekto odpovedal postupne čítam tie drôtiky čo si sa na ne pýtala su napr.tu. Nie je to moja práca iba ukážka:

mimcak
12. aug 2013

@jakelina krásna kytička. Prosím ťa akú máš vykrajovačku na orchideu? Zháňam ničo,ale neviem ktorá ja dobrá.

jakelina
12. aug 2013

@mimcak zlato nemůžu tu formičku nikde najít, prošla jsem e-shopy a nenašla. Je to taková modrá hmota, křehká, když ti spadne, ta se ulomí a má to zároveň i žilkovač. Na jednu kytičku to má pět různých vykrajovátek a jedno z nich je držáček na sušení toho středového pestíku. Má ji víc koček, možná ti některá napíše, jinak mám velikost M. Nemůžu si totiž vzpomenout, jak přesně se ta formička jmenuje.

jakelina
12. aug 2013

@ mimcak můžu ti ji vyfotit, ale jsem v práci a mám ji doma. Tak až odpoledne.

mrka2
12. aug 2013

ahojte, pridavam torticku,ktoru som robila pre moju dcerku. ako sa hovori- obuvnikove deti chodia bose.. tak to u nas tak podobne.. 😅 😅 ale tak paci sa jej, tak dobre 😎

nika266
12. aug 2013

@ mimcak orchideje mam z šikovna mama ,momentalne ich nemaju ,najlepsie su tie največšie

zsuzsu
12. aug 2013

@mamcas ja viem ze nie si 😉 ja si myslim ze hustota toho sirupu nie je podstatne. aspon pre mna ved zatial som krem mala vzdy tuhy 😀 😀 ja neviem ako dlho to varim9 vacinou to odtsavim ked to chvilu necham prevriet a necham vychladnut.), a uz aj cukor davam od oka a podla toho ako mi chuti 😀 . ale je tam pisane 1,5 deci vody a 3 citrony (kora a stava). Tak neviem.

zsuzsu
12. aug 2013

@pristela . Velka vdaka 😵 😵 😵 😵 to puncove je neskutocneeeee 😵 musela som spravit aj pre nas, lebo ked muz ochutnal tu zalievku, chcel to cele vypit 😀 😀 😀 Este raz dakujem.
Pridam aj moje. od piatka do nedele vecera som spala 1,5 hodin. To je zabijak ked musim choit na tie poobedne 😖 ale tak co uz.

mia1111
12. aug 2013

@jakelina - nie je to niektorá z týchto? Ma napadlo, keď si napísala, že modrá a krehká 😀 http://www.sikovnamama.sk/sikovnamama/eshop/26-...

jakelina
12. aug 2013
sikag
12. aug 2013

@simasa prekrasna torticka! je dokonala 😎

emilkaaa
12. aug 2013

@lamps Ahoj chcem ťa poprosiť o radu a čim poťahuješ torty pozerala som do albumu a su prekrásne. Ja kupujem smartflwx velvet ale je dosť drahy tak som skušala robiť domaci marcipan s marshalow - podaril sa, ked som ho dalado chladničky tak stvrdol ale ked bol vonku tak to bolo mäke. bola to mala tortička ktoru som poťahovala len tak na skušku ale ked som s toho spravila ozdobky motiliky tak vôbec mi to neschlo a boli mäke nedal sa spraviť žiaden tvar. nahodou mi nevieš poradiť dakujem lebo teraz na viked chcem malemu spraviť na narodky tortu a chce taku veľku obdlžnikovu a bojim sa že sa mi to začne topiť. ešte raz dakujem

nika266
12. aug 2013

@emilkaaa čitam tvoj prispevok pre lamps ,ja robim z cukrikou poťahouku skoro stale ale nič take ako tebe sa mi nastava potahovka mi na torte trocha stvrdne ala sa mi nemeni a pospavičky alebo motiliky su do druheho dna jak kamen,tato hmota sa ani v teple netopi takze v tych horucich dnoch je vyborna

mamcas
12. aug 2013

@zsuzsu no momentiiiik 😝 ja mam napisane, ze 1 liter tekutiny na 3 citrony 😨 Zle som to z receptov odpisala a predsa som dili? 😝

maya30
12. aug 2013

@mimcak aha jasne, to je len na paradu omotat okolo kvetov...no ja by som isto na to aj daco prilepila 😀 dakujem 🙂

luciahromadkova
12. aug 2013

pridavam aj ja vikendovku pre sestru k narodeninam, vyskusana nova krajka a aj ibistek, ten este tie nie je taky aký by som chcela, asi budem musiet aj investovat do zilkovaca...., spokojna som s farbou fialovou je robena z praskovej farby RD violet
prve foto torta a potom obmazana ganache- 1. pokus a potiahnuta...
korpus svetly, pnka coko s mascarpone a maliny
tiez som vyskusala pod potah ganache z tmavej coko a slahacky, dakujem velmi pekne za postup na FB a aj za rady @mysiatkoo a tiez @jakelina za rady pri robeni krajky
@mysiatkoo ganache parada chut, aj sa mi dobre robilo, akurat ja truba som urobila z 2 slahaciek a 1 kg coko, tak som zybtok dala do mraziaku, bala som sa ze ak to pokaslem, aby bolo dost 😀 😀 😀 , tak dufam ze to moze ist do mraznicky, a bude to este nabuduce ok

nika266
12. aug 2013

@luciahromadkova , tortička je krásna,prosim ťa aku farbu si dávala do krajky, ďakujem za odpoveď