• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@nika266 presne tato http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/eshop/2-1-Farby/76-2-Prachove-Sugarflair-Matne/5/1749-Violet
rozmiesala som vo vode praskovu farbu a potom som dala do magic dekor prasku
12. aug 2013 o 19:40  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mam otazku prosim Vas ten tylo prasok na stvrdnutie hmoty fakt pomaha aj v tychto horucavach?
12. aug 2013 o 20:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zsuzsu kokooos ja som aka truuubka :grinning: :grinning: :grinning: takze moja vina, kukala som recept a tam je logicky deci :stuck_out_tongue_closed_eyes: mne sa to zdalo divne ale sak naco by som to este raz kukla, ze ano :slight_smile: boze normalne sa hambim... :confounded:
12. aug 2013 o 20:14  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@luciahromadkova sikulka :wink: paradne sa podarila... a ganache sa vraj zo 2 tyzdne moze skladovat v xladnicke a par mesiacov aj v mrazaku - mne nikdy neostane tolko, aby mi to stacilo na dalsiu, tak radsej vzdy urobim nieco s coko pre nas :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. aug 2013 o 20:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina to vidim prvy krat - az to budes skusat, hod info :wink:
12. aug 2013 o 20:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mysiatkoo no právě nevím jestli mám jedno na zkoušku koupit, vypadá to hezky, že ???
12. aug 2013 o 20:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina moze to pekne ukazat... ja som skusala tvary s dvojfarebnym cestom, ale je to prplacka a stejne to nedrzi tak, ako si to tam nakreslim- resp. xce to dost velky vzor, aby to ukazalo pekne a toto je take jemne, ze by som to isto skusila... na svk som to nevidela zatial
12. aug 2013 o 20:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Je ochotna mamina na vyrobu postavičiek na tortu ?diky
12. aug 2013 o 20:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sikag Ďakujem pekne :slight_smile:
12. aug 2013 o 21:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@emilkaaa Ahoj, ja poťahujem tortičky v 99% MMF, zarábam si ju podľa receptu na prvej strane tejto diskusie, ale robím ju už od oka, keďže každé cukríky sú iné a vezmú iné množstvo cukru. Hmotu nemusíš skladovať v chladničke, stačí ju dať do sáčku a s ním do uzatvárateľnej dózy, aby neobschla a pred opätovným použitím ju len nahrejem v mikrovlnke a dobre vypracujem a môžem s ňou znovu poťahovať. Nikdy sa mi nepotila a na poťahovanie je to pre mňa najlepšia hmota, dokonca aj v tých teplách, ktoré boli min. týždeň sa mi s ňou robilo fajn. Topiť sa ti určite nebude, ak tortičku pred poťahovaním poriadne obmažeš maslom s odrezkami s korpusu, necháš zachladiť a takú zachladenú a stuhnutú tortu potiahneš.
12. aug 2013 o 21:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mimcak neviem, či ti už niekto odpísal, dočítavam zameškané za celý deň, boli sme s deťmi v ZOO, @jakelina má asi jednu z týchto formičiek http://www.sugarart.sk/catalog/formy-na-marcipan/formy-hawthorne-hill. Mám aj ja jednu a robí sa s ňou super
12. aug 2013 o 21:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@luciahromadkova krásný dortík!
12. aug 2013 o 21:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps a robiš z tej hmoty aj ozdôbky? ja naplnenu tortu potieram maslom vyšľahaným s cukrom bez omrviniek z korpusu. tak dakujem za radu a budem skušať dalej aj tu veľku pre syna a uvidime či sa podari. dakujem a nech sa ti dari
12. aug 2013 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@emilkaaa ale neboj určite sa podarí, ozdoby robím teraz z nej málo, ale prvé tortičky som robila úplne celé vrátane ozdôb len z MMF a išlo to, teraz používam na ozdoby Smartflex velvet
12. aug 2013 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maya30 nadherne torty vsetky a s tym vyzdvihnutim torty- pridete od... do...., ja si cas urcim, ved aj tolko tort mat v chladnicke... aj ty potrebujes nakup a preco ked si potrebujes pospat a oddychnut, venovat sa rodine cakat kym sa niekomu uraci..., ved nech to skusia co je aj spravne skladovanie torty a prenasanie...vzdy poviem, ale vyzdvihnete si od ..do... potom nie som doma alebo mam program....potrebujem si nakupit a pod. ak nie su ochotní to rešpektovat tortu nerobim...
12. aug 2013 o 21:33  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@akapulko já ho nemám a všechno modeluji i v horku a drží to. :wink:
12. aug 2013 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
dievcata prosim nemate nejake inspiracky.. dostala som zadanie aby tam bolo napisane len narodeninova party je v tom sedem bab co oslavuju 30. prosim kazda rada pomoze.. ja som uz bola nastavena,ze nepeciem lebo v piatok odchadzame na dovolenku ale kamoska ma este ukecala.. pomoooc:slight_smile:)))))
12. aug 2013 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps
@mia1111,@jakelina kočky ďakujem určite si objednám,pozrala som si už aj video k tomu vyzerá to super. :slight_smile:
12. aug 2013 o 22:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
a ešte otázočka ktorá ja lepšia velká či malá.
12. aug 2013 o 22:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@florentina tak som to nakoniec nestihla... ale mam aspon vyzdobu, tak ju sem davam, mpzno niekomu usetrim cas, ktory som ja uz nemala... vela zdaru! ps>ospravedlnujem sa za kvalitu, nic moc vyfotene v tme z mobilu.
12. aug 2013 o 22:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (8)
@mysiatkoo
@florentina dakujem dievcata a aj ostatnym za like
12. aug 2013 o 22:55  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mamcas :grinning: nic si s toho nerob, stava sa to. ale aspon ze sme dosli na to kde bola ta chyba :grinning: a nic si nevyhodila lebo stavu si vypila a citron je zdravy :grinning: :grinning: :grinning:
13. aug 2013 o 02:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
13. aug 2013 o 08:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimcak já mám tu menší, ta velká už mi přijde moc obří
13. aug 2013 o 08:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps a ešte ked sa môžem opytať cukriky konkretne ake použivaš a cukru davaš do vtedy kym sa prestane lepiť ale ako mam vedieť že hmota je dostatočne dobra... dakujem
13. aug 2013 o 09:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dievčence jedná z Vás tu robila (ale už to nejako nemôžem nájasť) punčovú tortu myslím že tam bola aj plnka. Včera mi volala jedna pani že chce pre 80r. dedka futbalové ihrisko s futbalistami a torta by mala byť niečo ako punčová lebo chce tam rumovú chuť a kyselkavý (rýbezľový) džem. Máte tu niektorá z Vás niečo také ale odskúšané? Ďakujem
13. aug 2013 o 09:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@emilkaaa jasné, že sa môžeš pýtať, veď si vzájomne radíme :wink: cukríky používam najčastejšie z lidla také ružové len tie musím umývať :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:, mala som aj také biele z Kaufu a teraz som sa prvýkrát dostala k tým, ktorých foto pridávam a tie sú podľa mňa najlepšie. Cukru pridávam kým sa hmota nelepí, musí byť hladučká dobre vypracovaná ako taká fajn plastelína, ťažko sa to takto píše, treba skúšať a určite na to prídeš. Ku koncu pridávam do hmoty aj trochu Solamylu
13. aug 2013 o 09:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina ďakujem už som si objednala tu menšiu ako si dala link. Juj už sa na ňu teším hneď na víkend mám tortičku s kvetmi takže hned vyskúšam :slight_smile: :dizzy_face:
13. aug 2013 o 10:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@luciahromadkova čítam,že si robila s tou prachovou farbou violet kvety aj krajku. Super to sa teším,že je taká krásna,lebo mne v pondelok došla vyzerá pekne,ale odskúšanú ešte nemám.Tak ak sa mi podarí taká krásna ako tebe o čom pochybujem :grinning: tak budem rada.
13. aug 2013 o 10:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@emilkaaa a zabudla som pridať foto cukríkov
13. aug 2013 o 10:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok