Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sikag
13. aug 2013

@lucula73 ak das mrazene ovocie (napr do cokoladoveho masloveho davam mrazenu lesnu zmes) tak ti to urcite dlho vydrzi a bude to uzasne svieze. ale mozes aj maliny alebo jahody

mimcak
13. aug 2013

@wera.g prosím ťa z čoho si robila tu kitty na tej poslednej torte,je len z hmoty? Mám robiť kitty a má byť tiež hore na torte,ale taká väčšia asi ako tvoja tak neviem z čoho robiť. Ďakujem za radu. Alebo ak by sa tu našla aj niektorá babenka n ktorá poradí tak uvítam. 😀

luciahromadkova
13. aug 2013

@evuska32 ja robim efekt dreva kosticou, ale da sa asi aj spajdlou- sparadlom, naznacim do hmoty ako potrebujem a potom na farbenu hmotu hnedu este pouzijem praskovu farbu, skus pozriet na stranke torty snov, tam je ako urobit efekt dreva bez pomocky,myslim ze je tam video

florentina
13. aug 2013

@sisix to je podle mě zbytečně složité. Normálně bych vyřízla modrou obrazovku a buď okolo, nebo na to /zda cheš aby ten rámeček vystupoval/ bych dala čtyři pásky černé hmoty kolem okolo a navázala je na sebe šikmým řezem, jak je na té obrazovce vidět...

1zaza
13. aug 2013

ahojte, pridávam minulotýždňovú hrôzu, torty vyzerajú ako obliate, ledvaj držali pokope ☹, dúfam, že už také počasie nebude. Ešte aj foťák haproval a svadobné auto je foto o ničom ☹ .Idem sa zrelaxovať pri vašich krásnych tortušiach. 😵

wera.g
13. aug 2013

robila som ju celú zo smartflexu, nebola zas tak veľká, tá tortuša mala priemer len 21cm, vážila 2,5kg 😉) @mimcak

wera.g
13. aug 2013

babule moooooc vám všetkým ďakujem za pochvaly a páčitká, veľmi sa teším, že sa vám moje torty páčia 🙂)

akzuzs
13. aug 2013

Dievčatá už som z toho až chorá, mám robiť tu punčovú tortu. A mám z toho strach lebo nerada robím niekomu na objednávku tortu ktorú som ešte nevyskúšala na mojích pokusných králikoch(rodine 😀 ). Tak som si to v hlave usporiadala a predstavila si to tak že by som urobila 4 piškótové pláty. dva normálne dva ružové. Spodný by som natrela džemom, ale nešťavila aby mi vrch nepustel a nebol to moc mokré. na to ružový plát, ktorý by som jemne našťavila rumovým sirupom, na to dala jemne tvarohovým krémom, na to znova rúžový plát tiež jemne našťavila rumovým sirupom, natrla džemom a priložila bielym piškótovým plátom. Je to reálne? Neviem čo robiť. Zhrnutie : biely plát,rýbezľový džem, punčový plát, tvarohový krém, punčový plát rýbezľový džem a biely plát. Asi som už z toho cvok 😕 😅

akzuzs
13. aug 2013

@lucula73 no ja som sa tiež bála ovocnej aby sa nepokazilo, lae všimal asom si že zo záváraných sa nepokazí. Dokonca som raz piekla kámož´ške tortu, boli to salkové pláty a tvarohová plnka s ovocím . Toho ovocia bolo veľa v tej torte , lebo chcela prudko ovocnú a osviežujúcu a bol tam aj ten tvaroh a bolo teplo. Piekla som ju v stredu, plnila vo štvrtok a v piatok som ju odovzdávala . Zožala nielen úspech ale minule sme epolu telefonovali a prišla reč na tortu a hovorila že ju mala do utorka a bola doslova jak keby som jej ju piekla pred dvoma dňami tak som bola veľmi spokojná že si udržala čerstvosť. No ale neviem ako by to bolo s čerstvým alebo mrazeným ovocím.

elamaslakova
13. aug 2013

@1zaza Nádherné tortičky

jakelina
13. aug 2013

@1zaza náhodou je máš krásné, já jsem měla minulý týden tři a jeden zákusek a stačilo mi to. 😝

gabkostanka
13. aug 2013

@akzuzs ja som robila puncovu tortu z 3 ciest - stredne bolo ruzove a poliate dobre puncovou zalievkou, tortu som potom prevratila, aby nebol spodok moc mokry.

lamps
13. aug 2013

@emilkaaa MMF ide dosť ťažko extrúderom, ale keď ho nahreješ tak sa to dá. Vraj cez extrúder ide dobre PDT, ale to nemám odskúšané

@sikag ja ceru nedávam vôbec, ruky aj misku si mastím obyčajným maslom. PÓrovitú hmotu nemávam, ale stalo sa mi, že hmota bola na nič a musela som ju vyhodiť myslím, že to bolo cukríkmi, lebo sa mi to stalo len raz. A používam len považský cukor, vodu dávam tak od oka 😀

akzuzs
13. aug 2013

@gabkostanka a šťavila si spodný plát? alebo len natrela džemom?

luciahromadkova
13. aug 2013

prosim ak mate niekto postupy vsetko co sa tyka boba stavitela, vopred dakujem pekne za linky

muffinka8
13. aug 2013

Baby robil niekto z vás tortu s Cililing? Teda Tinker Bell?

zz134
13. aug 2013

@simasa mam ju asi mesiac...a ako balite hmotu? ja som ju nechala v tom sakli a aj vedierku v ktorom som kupila ...ale teda asi sakel som zle satvorila...?

lokalistin
13. aug 2013

Ahojte tak som aj ja zase trosku piekla,kedze sa ochladilo 😀 svetly korpus,cucoriedky,cucoriedkovo-vanilkovypuding,tvarohovo-vanilkovy krem. potiahnuta zbytkami MMF a MTT 3,7kg
Vankusik s hodinkami proporcne maly,ale neva. Chcela som omazat ganache,ale ani za svet mi nechcela stuhnut,tak som do nej smarila maslo a omazala tak. No a tie hodinky-najskor som chcela tie rucicky a pismenka vyrezavat-no zabudaj a kreslit tiez neviem,tak su take komicke no ale co uz 😉 nabuduce mozno 😒

lucula73
13. aug 2013

@akzuzs prosím ťa,ku karamelovému kremu dávaš aj nejaký džem ?alebo nič?
furt som sa nerozhodla,akú plnku,najradšej mám,ak mám určené 😝

vlada111
13. aug 2013

@simasa to je fakt nádhera

akzuzs
14. aug 2013

@lucula73 väčšinou dávam vždy džem. Pod čokoládu, karamel a vanilku dávam buď marhuľový alebo jahodový pod osviežujúcu marhuľový alebo rýbezľa. Ale do karamelu som ešte nedávala ovocie (to by sa asi nehodilo)

akzuzs
14. aug 2013

@lokalistin fakt pekné jak naozaj super

gabkostanka
14. aug 2013

@akzuzs zlte cesta som klasicky len potrela lekvarom, ruzovy som poliala cca 700 ml zalievky

simasa
14. aug 2013

@zz134 V balení teda asi nebude problém. Ja tiež nechávam v pôvodnom vrecku a vedre, len to vreco poriadne zatočím a zapichnem ho do strany tak, aby sa to neotvorilo. Tak ak sa Ti neotvorilo, môže byť problém už od výroby. Už som to párkrát čítala, že mali baby hrčky v hmote.

simasa
14. aug 2013

@vlada111 Díky moc 😉

eliska22
14. aug 2013

@1zaza krásne torty, to auto nemá chybu, perfektné a páčia sa mi aj tie ninja 😵

lokalistin
14. aug 2013

@akzuzs dakujem

akzuzs
14. aug 2013

Dievčatá koľko gramáže výjde z jedného balenia maršmelou hmoty?

maya30
14. aug 2013

@luciahromadkova dakujem 😉