Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
15. aug 2013

@mamcas inspiraciu som mala tu od jednej kocky, ako som uz pisala o prispevok vyssie , ja som len veci a farby pomenila 😉 a ohladne maminy to je OK , ved kazdy je tak stary na kolko rokov sa citi ,a nie kolko ma v skutocnosti. A moja mamina zostala vecne mladaaaa 😵 😵 😵 😵 😵

mamcas
15. aug 2013

@pipka zistila som, ze mame spolocnych znamych a viacero 🙂 Cernym si komentovala nejaku fotku, nam fotili svadbu aj synatora 🙂 a Katka Brecnerova je moja spoluziacka zo strednej 🙂 ten svet je taky prtavy... 😝

lokalistin
15. aug 2013

@mamina1978 genialna,ja som furt nechapala jak ta varecha drzi,diky

mamcas
15. aug 2013

ja viem, ze sa tu o farbach uz sto krat bavilo, ale prosim Vas aku zelenu si mam kupit? mam sugarflair christmas green a je skareda 😠 chcem taku nejaku peknu na travu, skoro vsetky detske torty mam na trave a zelenu skaredu ako noc 😕

akapulko
15. aug 2013

@mamcas ja mam napriklad tuto a paci sa mi je jemna ak jej nedas vela http://www.natortu.sk/wilton-gelove-farby/gel.-... na tej torte na obrazku vyzera skaredo neviem preco 😒 😒 😒 😀

nika222
15. aug 2013

@mysiatkoo dakujem za asi ten najdetailnejsi fotopostup a vysvetlenie 🙂 Mala si byt ucitelka 🙂) Je to super, ale pre mna straaasne casovo narocne, no uvidim asi ostanem pri masle s cukrom a toto vyskusam ked budu vsetci chlapi z domu 🙂 Ale velmoo dakujem za tvoj cas 🙂

mamcas
15. aug 2013

@akapulko hehe teraz pred minutou som presne to iste mala otvorene 😀 😀 😀 takze nie je taka skareda ako na tom obrazku, hej? 😵 inak uz po nej poskulujem dlhsie, ale nechcela som kupit neoverenu, lebo takych uz par mam a su nahouby 😝 dakujem moc za tip, kupim si tu, len este rozhodnut, ze kde 😝

jakelina
15. aug 2013

@mamcas dvě šlehačky 250 ml, dva tvarohy, jednu zakysanou smetanu a jeden a půl ole pudinku. Ovoce dávám hodně, jedno vedle druhého naskládám na krém.

mamcas
15. aug 2013

@jakelina nooo cize o jednu slahacku davas viac... vyskusam aj ja dat viac, nech je toho hodne 🙂 ovocia davam aj ja vela. dakujem za odpoved 🙂

luciahromadkova
15. aug 2013

@nika222 skus, to mne to vyslo na prvy krat podla popisu @mysiatkoo, pravdaze potrebujes na po prve klud, ale urcite skus neolutujes, je to na chut perfektne a aj mi to obmazanie celkom vyslo, kukni fotoalbum, ja som bola velmi spokojna....

mysiatkoo
15. aug 2013

@nika222 nemas za co... len ma nestras s ucitelkovanim 😀 😀 casovo narocne to je pri 20tix tortax, potom uz je to rutina, aj ked urcite dlhsie ako len maslo 😉

mysiatkoo
15. aug 2013

@mamcas skus do skaredej zelenej pridat troxu zltej...

mamcas
15. aug 2013

@mysiatkoo skusala som a nepomohlo 😝 poslednu tortu co som robila som vseliako kombinovala a aj tak sa mi ta zelena nepacila 😠 ale diiik za radu 🙂

sikag
15. aug 2013

@mamcas aj skareda zelena sa da mozno namiesat na krajsiu. pozri tuto
https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-2-fotopostupy-recepty/
skus pridat bielu a mozno trosku zltej ak mas
(...povedal expert na miesanie farieb 🙂))) ja som osobne este nemiesala 🙂) ale malo by to ist ze? )

mysiatkoo
15. aug 2013

@mamcas a skusala si aj opacne? do zltej pridavat zelenu?

mamcas
15. aug 2013

@mysiatkoo tak to som neskusala 🙂 to este mozem vyskusat veru 🙂

mysiatkoo
15. aug 2013

@mamcas potom uz len s modrou... ale s tym by som opatrne 😝

mamcas
15. aug 2013

@sikag tam som kukala a tak som miesala 😉 nemusis byt expert,hlavne, ze poradis 🙂 dik

luciahromadkova
15. aug 2013

@mysiatkoo, este mam otazku, ci si neskusala ganache pod cokoladu... totiz asi mi hrozi cokoladova torta...inak teraz v lete nie som velmi potesena, rozmyslam ze ich presvedcim na cokohmotu...
teda ci moze ist ganache, na to cokolada- tak ako rozotriet na peciaci papier a alebo na cokotransfer a dat na boky torty a potom aj na vrch, ci to nemas vyskusane...?
vopred dakujem za odpoved

mysiatkoo
15. aug 2013

@luciahromadkova jasne, ved aj tuto som robila tak, ze som si najprv nahrubo zarovnala tortu, aj ked len z bokov a az potom davala cokomantinel s papierom ... https://www.facebook.com/photo.php?fbid=5090963...... tam sa ti nema co pototo...

luciahromadkova
15. aug 2013

dievcata tmava cokohmota? Ktora ma dobru chut a dobre sa s nou pracuje aj teraz v lete?

ja som doteraz skusila rozpustit tmavu coko do toho kukuricny sirup- potom spolu vymiesat a to som trocha po stuhnuti miesala so smarflexom... ale ta coko mi urobila take hrudky- nebolo to pekne ak by som chcela s tym potiahnut, aj ked chut perfektna...,
tak radsej by som asi kupovanu cokohmotu....
Alebo nejaky trik, aby som mala krasnu hladku cokohmotu?.... /viem, ze asi vacsiu sikovnost.... 😀 😀 😀 /
Dakujem pekne za rady.

luciahromadkova
15. aug 2013

@mysiatkoo parada... dakujem si poklad 😵

marcelatje
15. aug 2013

Dievčatá neviete kto by mi v okrese Pezinok urobil Pavlovu tortu? Aj dnes 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

florentina
15. aug 2013

@viera6 já jsem si udělala formičku z lukoprenu...

florentina
15. aug 2013

@mamina1978 děkuji, moc si toho vážím 😀 a tu tvoji tortičku jsem již komentovala na FB, ale nedá mi to ještě jednou...parádní je!!! Určitě z ní museli v té luxusní restauraci padnout na zadek!

@nika222 já to dělala naposled úplně roztopenou čokoládou a rovnou na korpus a měla jsem zatím nejrovnější dortík, co jsem kdy měla....

@sikag v tomto ti bohužel neporadím, já potahuji pouze pravým marcipánem a ten prostě je pórovitý a nic se s tím nedá dělat. Pokud někdo po mě chce jen čistě hladký dort bez ozdob, vždy varuji, že by byl lepší např. Smartflex, ale kvůli chuti chce stejně každý nakonec pravý marcipán. Tady ten lego dort jsem navíc natírala práškovou barvou, hmota nebyla obarvená a zjistila jsem, že to to ještě zvýrazňuje. Ale co si budeme povídat, je to taky o zručnosti, teď hmotu více propracovávám a jde mi to už mnohem rychleji a dělám taky malinko silnější a tudíž už se mi to na těch krajích tak netrhá a poslední dortíky již vypadají lépe i co se zarovnání týká, tenhle byl ještě pěkná hromada /jak to trefně nazývá manžel/. Nicméně na zítra dělám pračku...takže bílá kostka, takže tam bude vidět úplně vše, tak jsem na sebe teda zvědavá 😅

@vladiella na bezlepkové pečení je tu přímo téma
https://www.modrykonik.cz/diskuse/recepty/marci...
a jinak knoflíčky se ti povedly...s barvou pracuješ podle mě dobře, můžeš jen některé víc přidat, ale prostě vždy se dostaneš jen do limitů té barvy...takže chceš-li jiné odstíhny, budeš muset koupit víc barviček a experimentovat. Ale obecně syté odstíny spolknou docela dost barvy.

florentina
15. aug 2013

@nika222 mě se právě ten postup @mysiatkoo zdá taky super a na jejích dortíkách je vidět, jaký to má skvělý výsledek!, ale většinou dělám vše na poslední chvíli a na toto není čas, tak jsem právě začala na radu @jakelina přidávat tu čokoládu k máslu /už pak nedávám cukr/ a je to super, mnohem lépe to tuhne a já si právě roztopila v mikrovlnce oboje spolu a tak jsem to zkusila rovnou tekuté a šlo mi to tak dobře a poslední dortíky jsou lepší...

pipka
15. aug 2013

@mamcas no nekecaaaaaaj 😀 😀 😀 zajtra sa ideme k Zuzke a Milosovi fotit 😎
a katke peciem buduci tyzden....jakaaaaaa vec 😀 😀 😀

demeterka
15. aug 2013

Moje prvotiny 🙂 a v piatok sa schystam na nieco trojposchodove, drzte palce aby sa podarilo 🙂

demeterka
15. aug 2013

Toť moja druha torta 🙂 a budem velmi rada ked jdeneho dna budem taka dobra ako niektore tu babule, lebo co kukam vase vytvory, tak sanka dole šefe 🙂 kedy to stihate pri detoch???? ja to nechapem, mne tu behaju dve a mam pocit ze mi treba 32 hodinovy den aby som vedela aj tortu spravit tajne aby ju nevideli, lebo mi to aj trva pol dna 🙂

tertery
15. aug 2013

Ahoj holky, potřebovala bych pár rad. Mám za sebou první pokud o hmotu a rozválení na plát a položení na kovovou formu...

1. Když chci dělat hodně barev na figurky, ale v menším množství..lze udělat bílou a pak ji nějak těmi potravinářskými barvami dodělat? Přece nebudu dělat velké cihly z celé dávky na každou barvu? Jak na to?

2. Čím slepit jednotlivé díly a čím přilepit na dort?

3. Můžu vytvářet figurky s předstihem třeba 5 dnů před dortem?

4. Je nějaká špachlička nebo něco, co pořídit k výrobě nějakých figurek a k potažení dortu?

Moc díky