• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

3. decembra 2016 
@pristela :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Žanteka, tú výmenu by som na tvojom mieste nerobila :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ja mám doma niečo podobné ako ty, hlavne Jurko skritizuje všetko, čo vidí. Že no, ale toto, hento a tamto mohla urobiť aj krajšie, nepodobá sa to :stuck_out_tongue_closed_eyes: .... a tak podobne :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

@katkak23 mne sa modelovalo fajn, ale úspech závisí aj od vlhkosti. Keď máš doma vyššiu vlhkosť vzduchu to je úplne na nič, vtedy sa modeluje veľmi zle :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. aug 2013 o 12:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@jakelina dakujem za tip, este otazka, kolko slahacky na kolko cokyny k tym 200g masla? Moze to ist aj pod potah z mmf? Treba aj stuzovace?
@pristela dakujem Zanet, super tip, ak sa mi podari vypratat mrazak tak skusim.. Ale mam naoyaj malo casu, maleho kocikujekuje babka,babyisli na ihrisko,korpus upeceny,bezim do obchodu,

@eliska22 nad takym som spekulovala,mas ho odrkurany?
16. aug 2013 o 12:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mima595 ja som robila minulý týždeň jogurtovú plnku so stužovačom za studena a davala som dnu mandarinky a hore kiwi a nič jej nebolo,ešte po 4 dňoch sme ju dopapali :confused: :confused:

a ešte tohotýždňová rýchlovka kamoške na svadbu,nakoniec som dala falošný parížsky a višňový frutafill :slight_smile: :slight_smile:
16. aug 2013 o 13:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to (37)
@pristela Ja to nechcem pre malú, to @csina :grinning: :grinning: Ja chcem len tak pre kamarátkinho malého :grinning: Ale ja viem, že je to super téma a Ty by si sa nudila :grinning: :grinning: Mňa "zabaví" aj takáto torta, keďže som toho moc nenapiekla a veru už mesiac som nič nerobila :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale tak aj keby iný motív spravím. To ma len tak napadlo pre 11 ročného chlapca pre radosť :grinning:
16. aug 2013 o 13:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to (2)
@csina áno je fakt dobrá, dokonca sesterke čo pečiem vždy len čokoládové a už skúsila všetky, tak táto bešamelová, že im chutila najviac :wink:
16. aug 2013 o 13:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lucula73 - no vidis....mohla som to napisat vecer :frowning2: :frowning2: ....ja mam velmi rada tu kombinaciu kiwi a mandarinky...ale velmi pekne si to spravila, skoda, ze si nedala fotku skor, by som sa inspirovala....
16. aug 2013 o 13:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@csina jedna šlehačka a jedna čokoláda 80 gramů. Pod potah nedávám.
16. aug 2013 o 13:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@csina - ten besamelovy je u nas doma najoblubenejsi..a v kombinacii s bananmi, alebo druha varianta s malinami...je fakt velmi chutny.....
16. aug 2013 o 13:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mariann2 Krasne torticky, aj aj idem na buduci tyzden robit svadobnu, prosim tie kvietky mas na drotikoch spravenu kyticku, alebo ako? nejak si neviem predstavit ako spravit , aby to bolo v strede vyssie, uz som to aj skusala, ale neprisla som na ziadnu fintu jedine tie drotiky ma napadaju, nemate nejaku fintu ako to docielit aj s ruzickami bez dotikov?
16. aug 2013 o 13:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@ollako je to napichané do pologule, normálne akoby tretie poscodie torty, v tvare pologule naplnené, potiahnuté a v tom napichané kvety
16. aug 2013 o 13:52  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@ollako uděláš kopeček z hmoty nebo z korpusu a na ten nalepíš
16. aug 2013 o 13:52  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mariann2 vdaka velka, krasna mozno sa inspirujem, no chcem robit neposchodovu
16. aug 2013 o 13:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
boze, trochu som to prehnala teraz neviem ako to spevnit?? aby to stalo a rozsypalo sa to... original z netu ruzovy moj pokus cierny.
16. aug 2013 o 14:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to (28)
@mima595 ja som to ani nejak nefotila,to bolo pre nás a susedov,čo sme grilovali v sobotu,nakoniec som to aspoň ako tak cvakla a keď si to tu spomínala,tak som ju sem zavesila :slight_smile: .Ale dobré vedieť,možno fakt niektoré ovocie nie je vhodné :wink:
16. aug 2013 o 14:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Táááák tu je, miš maš torta pre mojich troch oslavencov :slight_smile: Kedze nas tatino mal 6.8. 33 rokov, nasa starsia princezna mala 13.8. 4 ročky a nas najmladsi mal 2.8. svoj prvy ročik, tak kto by jedol po sebe tri torty, to by sme praskli, tak vznikla jedna pre všetkých :slight_smile: basketbalka pre tatina, ružova pre princezu a modra pre princatko :slight_smile:
16. aug 2013 o 14:26  • Odpovedz  • Páči sa mi to (37)
Žienky pridávam dnešnú tortušku aj s bááječnou pandou :stuck_out_tongue_closed_eyes: najmensi sa zobudil a jeho prvá hláška, že má hrubé nohy :rolling_eyes: :rolling_eyes: porazí ma z nich :stuck_out_tongue_closed_eyes: som mu dala normálne výklad :grinning: že je to len hmota z cukríkov, bez vystuženia , bez šparadiel tak som rada že vobec drži , len mikol plecom , otočil sa a odišiel :angry: zbožňujem svoje deti :dizzy_face: :dizzy_face:
16. aug 2013 o 14:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to (73)
Dobrý den, mohl by mi tu někdo z vás poradit recept na potahovací hmotu? Synovi se blíží druhé narozeniny a já bych ráda něco vytvořila. Dělala jsem asi tři dorty z marcipánu ze suš. mléka, ale práce s ním mi nepřišla příliš ideální. Musela jsem pracovat rychle, jinak marcipán zatvrdnul a nevytvarovala bych už vůbec nic. Další nevýhodou mi přišlo, že jsem nikdy nedocílila sněhově bílé barvy, ale jen smetanové. Pokud máte své tajné recepty o které se nechcete dělit samozžejmě chápu, ale zároveň by mě nějaký potěšil. Mockrát děkuji..
16. aug 2013 o 14:52  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@pristela Perfektná torta! A moje to pozerajú skoro stále a povedali, že supéééér :sunglasses: Veď on bol taký milý "tučko" aj v rozprávke :slight_smile: :wink:
16. aug 2013 o 14:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@samanta001 Tak skús z cukríkov napr. podľa tohto receptu:
http://tortyodmamy.sme.sk/content/marschmellows-fondant
Alebo aj na prvej strane tejto témy je recept na hmotu z cukríkov :slight_smile:
16. aug 2013 o 14:57  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@pristela A veruže je bombová. Aj ten výraz, aj zaštopkané gace :grinning: :dizzy_face:
16. aug 2013 o 14:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to (4)
@pristela panda je opat raz dokonala, na svojho hlavneho kritika neber ohlad :wink:
16. aug 2013 o 15:01  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
Moj prvý Mickey Mouse :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: stráááášne som sa bála tejto postavičky :grinning:
16. aug 2013 o 15:19  • Odpovedz  • Páči sa mi to (55)
Ahojte priadavam moju dnesnu a frcim robit dalsiu,ale,,,, poprosiiiimmm... info kolko by ste za nu vzali .....ma cez 5kg spodok jogurtova s ovocim a vrch cokoladova slahana...dakujem
16. aug 2013 o 15:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to (46)
A ešte som zabudla moju chemickú tortu :slight_smile:
16. aug 2013 o 15:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to (53)
moje dnešné
16. aug 2013 o 16:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to (37)
Ahojte maminky.Chcela by som vediet,ci sa da alebo ci kreslite na marcipan?
16. aug 2013 o 16:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
16. aug 2013 o 16:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lamps Sú prekrásny - super
16. aug 2013 o 16:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@aduskatt aj nieco taketo?
16. aug 2013 o 16:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lamps Sú prekrásny - super
@mariann2 Nádherné tortičky
16. aug 2013 o 16:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to (3)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok