Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
16. aug 2013

@pristela 😀 😀 😀 😀 Žanteka, tú výmenu by som na tvojom mieste nerobila 😀 😀 😀 😀 ja mám doma niečo podobné ako ty, hlavne Jurko skritizuje všetko, čo vidí. Že no, ale toto, hento a tamto mohla urobiť aj krajšie, nepodobá sa to 😝 .... a tak podobne 😀 😀 😀 😀

@katkak23 mne sa modelovalo fajn, ale úspech závisí aj od vlhkosti. Keď máš doma vyššiu vlhkosť vzduchu to je úplne na nič, vtedy sa modeluje veľmi zle 😝

csina
16. aug 2013

@jakelina dakujem za tip, este otazka, kolko slahacky na kolko cokyny k tym 200g masla? Moze to ist aj pod potah z mmf? Treba aj stuzovace?
@pristela dakujem Zanet, super tip, ak sa mi podari vypratat mrazak tak skusim.. Ale mam naoyaj malo casu, maleho kocikujekuje babka,babyisli na ihrisko,korpus upeceny,bezim do obchodu,

@eliska22 nad takym som spekulovala,mas ho odrkurany?

lucula73
16. aug 2013

@mima595 ja som robila minulý týždeň jogurtovú plnku so stužovačom za studena a davala som dnu mandarinky a hore kiwi a nič jej nebolo,ešte po 4 dňoch sme ju dopapali 😕 😕

a ešte tohotýždňová rýchlovka kamoške na svadbu,nakoniec som dala falošný parížsky a višňový frutafill 🙂 🙂

sticker
16. aug 2013

@pristela Ja to nechcem pre malú, to @csina 😀 😀 Ja chcem len tak pre kamarátkinho malého 😀 Ale ja viem, že je to super téma a Ty by si sa nudila 😀 😀 Mňa "zabaví" aj takáto torta, keďže som toho moc nenapiekla a veru už mesiac som nič nerobila 😝 Ale tak aj keby iný motív spravím. To ma len tak napadlo pre 11 ročného chlapca pre radosť 😀

eliska22
16. aug 2013

@csina áno je fakt dobrá, dokonca sesterke čo pečiem vždy len čokoládové a už skúsila všetky, tak táto bešamelová, že im chutila najviac 😉

mima595
16. aug 2013

@lucula73 - no vidis....mohla som to napisat vecer ☹ ☹ ....ja mam velmi rada tu kombinaciu kiwi a mandarinky...ale velmi pekne si to spravila, skoda, ze si nedala fotku skor, by som sa inspirovala....

jakelina
16. aug 2013

@csina jedna šlehačka a jedna čokoláda 80 gramů. Pod potah nedávám.

mima595
16. aug 2013

@csina - ten besamelovy je u nas doma najoblubenejsi..a v kombinacii s bananmi, alebo druha varianta s malinami...je fakt velmi chutny.....

ollako
16. aug 2013

@mariann2 Krasne torticky, aj aj idem na buduci tyzden robit svadobnu, prosim tie kvietky mas na drotikoch spravenu kyticku, alebo ako? nejak si neviem predstavit ako spravit , aby to bolo v strede vyssie, uz som to aj skusala, ale neprisla som na ziadnu fintu jedine tie drotiky ma napadaju, nemate nejaku fintu ako to docielit aj s ruzickami bez dotikov?

mariann2
16. aug 2013

@ollako je to napichané do pologule, normálne akoby tretie poscodie torty, v tvare pologule naplnené, potiahnuté a v tom napichané kvety

jakelina
16. aug 2013

@ollako uděláš kopeček z hmoty nebo z korpusu a na ten nalepíš

ollako
16. aug 2013

@mariann2 vdaka velka, krasna mozno sa inspirujem, no chcem robit neposchodovu

vladiella
16. aug 2013

boze, trochu som to prehnala teraz neviem ako to spevnit?? aby to stalo a rozsypalo sa to... original z netu ruzovy moj pokus cierny.

lucula73
16. aug 2013

@mima595 ja som to ani nejak nefotila,to bolo pre nás a susedov,čo sme grilovali v sobotu,nakoniec som to aspoň ako tak cvakla a keď si to tu spomínala,tak som ju sem zavesila 🙂 .Ale dobré vedieť,možno fakt niektoré ovocie nie je vhodné 😉

demeterka
16. aug 2013

Táááák tu je, miš maš torta pre mojich troch oslavencov 🙂 Kedze nas tatino mal 6.8. 33 rokov, nasa starsia princezna mala 13.8. 4 ročky a nas najmladsi mal 2.8. svoj prvy ročik, tak kto by jedol po sebe tri torty, to by sme praskli, tak vznikla jedna pre všetkých 🙂 basketbalka pre tatina, ružova pre princezu a modra pre princatko 🙂

pristela
16. aug 2013

Žienky pridávam dnešnú tortušku aj s bááječnou pandou 😝 najmensi sa zobudil a jeho prvá hláška, že má hrubé nohy 🙄 🙄 porazí ma z nich 😝 som mu dala normálne výklad 😀 že je to len hmota z cukríkov, bez vystuženia , bez šparadiel tak som rada že vobec drži , len mikol plecom , otočil sa a odišiel 😠 zbožňujem svoje deti 😵 😵

samanta001
16. aug 2013

Dobrý den, mohl by mi tu někdo z vás poradit recept na potahovací hmotu? Synovi se blíží druhé narozeniny a já bych ráda něco vytvořila. Dělala jsem asi tři dorty z marcipánu ze suš. mléka, ale práce s ním mi nepřišla příliš ideální. Musela jsem pracovat rychle, jinak marcipán zatvrdnul a nevytvarovala bych už vůbec nic. Další nevýhodou mi přišlo, že jsem nikdy nedocílila sněhově bílé barvy, ale jen smetanové. Pokud máte své tajné recepty o které se nechcete dělit samozžejmě chápu, ale zároveň by mě nějaký potěšil. Mockrát děkuji..

sticker
16. aug 2013

@pristela Perfektná torta! A moje to pozerajú skoro stále a povedali, že supéééér 😎 Veď on bol taký milý "tučko" aj v rozprávke 🙂 😉

sticker
16. aug 2013

@samanta001 Tak skús z cukríkov napr. podľa tohto receptu:
http://tortyodmamy.sme.sk/content/marschmellows...
Alebo aj na prvej strane tejto témy je recept na hmotu z cukríkov 🙂

simasa
16. aug 2013

@pristela A veruže je bombová. Aj ten výraz, aj zaštopkané gace 😀 😵

mysiatkoo
16. aug 2013

@pristela panda je opat raz dokonala, na svojho hlavneho kritika neber ohlad 😉

muffinka8
16. aug 2013

Moj prvý Mickey Mouse 😅 😅 😅 stráááášne som sa bála tejto postavičky 😀

viera6
16. aug 2013

Ahojte priadavam moju dnesnu a frcim robit dalsiu,ale,,,, poprosiiiimmm... info kolko by ste za nu vzali .....ma cez 5kg spodok jogurtova s ovocim a vrch cokoladova slahana...dakujem

muffinka8
16. aug 2013

A ešte som zabudla moju chemickú tortu 🙂

daniela09
16. aug 2013

moje dnešné

oluska88
16. aug 2013

Ahojte maminky.Chcela by som vediet,ci sa da alebo ci kreslite na marcipan?

aduskatt
16. aug 2013

@oluska88 da sa🙂

elamaslakova
16. aug 2013

@lamps Sú prekrásny - super

oluska88
16. aug 2013

@aduskatt aj nieco taketo?

elamaslakova
16. aug 2013

@lamps Sú prekrásny - super
@mariann2 Nádherné tortičky