Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisix
17. aug 2013

@tertery voda

katkak23
17. aug 2013

@jakelina my mame alicku 😀

akzuzs
17. aug 2013

Chcela by som robiť slávny red velvet. Chcela by som vedieť Váš názor. Či je dobrý, alebo nič moc, či je šťavnatý alebo suchý a tak.

jakelina
17. aug 2013

@sisix ano sušenou, dá se to koupit u koření v regále to mívají nebo ve zdravé výživě.

jakelina
17. aug 2013

@akzuzs je trochu víc hutný a já ho zrovna nemusím, navíc nejím barvené věci. Ochutnala jsem kousíček co jsem dělala pro zákaznici a když ho dělám domů, tak nedávám vůbec barvu.

nanima
17. aug 2013

vykendove, 😀 😀 a idem citat

lamps
17. aug 2013

@jakelina tá citrónová marmeláda vyzerá super a musí byť dobráááááá, z pomarančov si ju neskúšala? normálne ju asi budúci týždeň vyskúšam, dnes robila som lečo a hovorila som si, že už asi nebudem okrem uhoriek zavárať nič 😀 😀 😀 😀 na ten tvoj pečený čajík sa chystám od minuloročného stretka, zatiaľ som sa ku nemu nedostala. Kam ty chodíš na tie dobré receptíky, tí tvoji chlapi sa musia mať pri tebe dobre 😵

jakelina
17. aug 2013

@lamps dělala jsem i pomerančový, já zkouším pořád něco. Ale letos málo zavařuju. Okurky vůbec, zůstalo mi z loňska a nic moc se mi neurodilo. Hodně dělám jenom přesnídávku pro malého z jablek a k tomu broskve nebo nektarinky.

jakelina
17. aug 2013

@lamps teď jsou pomeranče dost drahé, to spíš až v zimě 😉

lamps
17. aug 2013

@jakelina mňa to len tak napadlo, ja veľmi ľúbim papať pomaranče, už od decka som vychovaná na tých kubánskych, tata mi ich poctivo nosil z roboty. Preto asi vyskúšam aj túto variantu. Ale uvidím ... Veď ani ja som toho až tak veľa nerobila, ale keď si k tomu pripočítam štyri ratolesti stále doma, variť ..... robiť tortuše, tak je toho dosť, veď to dôverne poznáš
A aký bol ten pomarančový? dobrý?

tertery
17. aug 2013

@sisix Voda nevadí, dělám falešný marcipán ze sušeného mléka a voda to prý rozkecne a rozleptá...????

tertery
17. aug 2013

Barví někdo falešný marcipány těmi gelovými barvivy, prý stačí na párátko troška nabrat a přidat k bílé a promíchat, je to tak? Lze udělat z jedné modré více odstínů?

jakelina
17. aug 2013

@lamps ano taky je dobrý, dá se to ještě dochutit třeba badyánem, hřebíčkem nebo skořicí, přidat trochu rumu atd. Záleží na každém a nebo nechat jenom tak jak je. Já už jsem zkoušela i z kiwi a takového různého exotického ovoce a každá ta marmeláda je něčím zvláštní a když ji dáš ke stejnému ovoci, tak je to vždy zajímavé a moc dobré. 😉 Já ráda vymýšlím nové chutě a tady to mě baví

jakelina
17. aug 2013

@tertery čím víc dáš, tím bude tmavší. Modrá se zrovna dělá hůř z mléčného, vyjde z toho taková tyrkysová, on je žlutý a chytá to jinak barvy než bílá hmota.

lamps
17. aug 2013

@jakelina ďakujem moc, niečo snáď vyskúšam. Ja som kedysi v Poľsku jedla egrešový džem, ten bol veľmi dobrý a odvtedy som ho nejedla, moja mama robieva rebarborovo-banánový džemík

jakelina
17. aug 2013

@lamps taky dělám z angreštu. 😉 Ale stejně mám nejraději jahodu a malinu. 😉

pristela
17. aug 2013

@lamps ja poctivo v tychto dnoch strkam slivky kolko sa len da do mrazaku 😀 😀 😀 na pecený caj 😵 😵 uz aj marhulky tam mam nazbierane 😵 😵 sa tešíím , ale chcem ho robit az cez zimu , nech to tu vonia ako minule 😵

lamps
17. aug 2013

@pristela naši majú dosť sliviek, ale ja to nepomestím do mraziaku 😝 marhuľe mám v pohároch - robila som džemík a ani ma nenapadlo zopár hodiť zamrazniť, vidíš ešteže ťa mám, už budem škrečkovať ovocie aj ja 😵

dada2007
17. aug 2013

@jakelina @lamps baby, my sme s maminou robili marhulový(mooooc), jahodový, ríbezlový, egrešový, figový, z čiernych malín, broskyňový a už ani neviem aký......ale ten pečený čaj chcem vyskúšať........máte niekde po ruke recept? som si to zabudla asi uložiť......dakujéééééééééém

lamps
17. aug 2013

@dada2007 ty si aká riadne aktívana, recept mám uložený takýto: 2 kg akehokolvek ovocia ocistis, vykostkujes, nakrajas na kococky, (ja som davala jablka, hrusky, pomaranc, ananas, kiwi, susene slivky, susene marhule a susene brusnice), k tomu pridas osupany citron nakrajany na kusky, a dobre umytu supu tiez. nech je v celku pokial sa da, lebo nakoniec ju vyberies. ja som tak dala aj supu z pomaranca. pridas 700-1000g cukru, jednu skoricu, lyzicku mletej skorice, 8 klincekov a lyzicku mleteho badianu. cele to zamiesas, vysypes na plech, a sup do truby na 180 stupnov na 30-40 minut. semo - tamo zamiesat. ovocie pusti stavu. ked je to hotovo, das to do poharov, zavries a nechas vicka nech chytia. takze sa nepokazi. potom staci jedna polievkova lyzica do salky zaliat vriacou vodou a cajik je na svete alebo tym polejes cokolvek co chces. Ani neviem od koho je, ale typujem @pristela alebo @jakelina

pristela
17. aug 2013

@dada2007 ale už aj nes figový a egrešový !!!!! prv sa s tebou nestretnem ani keby si na kolenach prosila!!!! ani phone ti nezdvihnem!!! Jedna rada = jeden pohárik džemu !!!!!!! 😝 😀

lamps
17. aug 2013

@pristela ty normálne vydieraš dadku 😀 😀 😀 😀 😀

dada2007
17. aug 2013

@lamps dakujem mojka.........a aktívne sme s maminou......okrem džemov sme zavárali uhorky, kukuričky s olivami a cibulkami, gulatú papriku s cibulkou, hrušky, .......broskyne a marhule máme vela z minulého roku.......ešte nás čaká pikant, pretlak, pomazánka, lečo......atd.........no....vela toho.......

dada2007
17. aug 2013

@pristela egrešový ti donesiem-no problééémo.......ale figový ani tomu pánovi 😝 😝 😝 ......tých bolo len!!!!!!!! 6 pohárkov a je to u nás domáce zlato....... 😵 😵 😵 😵 😵

dada2007
17. aug 2013

@lamps áno, ááááááánooooooooo ......vydiera ma.....hnusoba jedna............

lamps
17. aug 2013

@dada2007 ja umrem a spávaš kedy? no a s pristelkou by si to mala nejako po dobrom riešiť, veď to takto ona na teba nemôže

dada2007
17. aug 2013

@lamps sme tu na to dve- to sa dá.....umývačka umyje poháre...my chystáme a plníme.....chlapi odnášajú do pivničky......a tak......

lamps
17. aug 2013

@dada2007 my sme doma na zaváranie tri - baby mi pamáhajú, marhule krájali, uhorky mi dávajú do pohárov .... ale na teba s maminou nemáme 😀 😀 😀

pristela
17. aug 2013

@lamps 😀 😀 😀 jasne, že vydieram , by si mala pocuť ten telefonát ako som si "vyvydierala" hotovu postavicku babatka , bo formicka mi uz nestačí 😀 😀 😀 😀 ale Dadka je bombová ženská /sleduješ cica, sleduješ ??!!! @dada2007/ , ona ma úplne chápe, že jooo 😀 😀 😀 sa vzdy narehoceme , neboj , ona nemá problém ma zprdnuť hned na chodbe pred dverami , a ked idem od nej po schodoch v tych mojich štokláčoch co sa ledva držim tak tie jej sexi reči mi tolko sily do rovnováhy fúkajú 😀 😀 😀 😀

dada2007
17. aug 2013

@lamps jasné že pomáha aj u nás pomáha Lili 😉 ale ona skôr piecť koláče(sama! ja dávam a vyberám z rúry a radím...ale ona si dáva sama suroviny a sama si hovorí že kolko.....niekedy ideme podla receptu, ale ak pečie ona sama......tak si ide sama podla svojej hlávky) a potom ju baví aj variť-obalovať karfiol a pod. ......zaváranie ju zatial neočarilo 😀 😀