Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

euka210
18. aug 2013

baby, chystam sa mojmu drobcovi na narodky robit bananovu tortu s parizskym kremom a vyskusat aj vareny potah. Hladam, hladam a stretavam sa s 2 formami kremu: 1. len slahacka a cokolada, 2. aj cukor, maslo, pripadne aj kakao. Ktore bude lepsie? NEchcem z toho klasicku maslovu plnku, z tych byva zle aj mne 🙂
A este nejaky oskusany dobry recept na tmavu piskotove cesto.
dakujem

viera6
18. aug 2013

@maya30 ja davam vsetky na 120 a 5-7 min...

lamps
18. aug 2013

@viera6 skús robiť na 90 - 100 stupňoch, ja som robila prvú krajku na 120 stupňoch a bolo to veľa mala som ju veľmi suchú

viera6
18. aug 2013

@lamps dakujem skusim 😉

vlada111
18. aug 2013

@mysiatkoo úžasné, ako môžeš mať také krásne hrany, klobúk dolu.

simasa
18. aug 2013

@lamps Ty že si menej zručná? Tak o tom veeeeľmi pochybujem 😕 😀

elamaslakova
18. aug 2013

Ahojte dievčence, pridávam ešte dnešnú tortičku , pre nás na doma , pokus o čokoládovú ganache

elamaslakova
18. aug 2013

@maya30 Nádherné tortičky

rapunzel1
18. aug 2013

Babule, idem vám sem hodiť tapetku čo som tento víkend dovádzala, ale padám statočne na hubu, 6 tort, jednu som nefotila lebo bola len na výslužky a k tomu 350 zákuskov z toho 60 veterníkov.....a k tomu sa mi taaaatk "darilo"

miciatko
18. aug 2013

@maya30 nadherne torty ,ako si urobila toho mimona ci co to je ,lebo ja som tiez dnes odovzdavala a robila som tak ze v strede som dala podlozku a spodok vystuzila ,teda akoby bola poschodova ..

miciatko
18. aug 2013

@rapunzel1 nadherne , tak teraz uz dufam oddychujes po takom vikende

luciahromadkova
18. aug 2013

prosim dievcata nejaky fotopostu hasic sam?dakujem

rapunzel1
18. aug 2013

@miciatko ďakujem... asi ako každý, navarené, uprataná kuchyňa a deti sa konečne hrajú na chvíľu s tatom, tak brúzdam pri PC 🙂 , ale už je to ok, som sa bála či to stihnem všetko 😀

lamps
18. aug 2013

@simasa 😀 😀 😀 😀 Silvika, to je vec názoru, ale ďakujem 😀 😀 😀 😀 😀

maya30
18. aug 2013

@miciatko ano, aj ja som v strede vystuzovala 😉 ono by to asi bolo udrzalo, lebo plnka bola falosny parizsky, ale pre istotu...

ajka82
18. aug 2013

uz sme domaaa po 2 tyzdnoch...som mala co robit aby som aspon opacitkovala torticky a nie to este precitala skoro 60 sran 😅 a doma prekvapko...zapla som umyvacku a vyhadzuje nejaku chybu a podla pokynov v navode sa neda odstranit, stale pise to iste, iba 15 min. oplach mi funguje 😠 😖 hadam niekoho zozeniem zajtra, lebo neviem ja budem po mojich tortovych zasahoch umyvat, uz si to rucne ani predstavit neviem 🙄

sikag
18. aug 2013

chystam sa na svoje modelovanie tak som prisla po rady tortovych guru 🙂 🙂 🙂 @pristela @lamps date mi prosim nejaky tip, pozerala som fotopostupy a ked robim hlavu, tak tam nos, usi, pery priadavaju dodatocne (asi prilepia) ale nasledne na dalsej fotke uz ten spoj vobec nevidiet... tak neviem vy to vytiahnete z tej povodnej gulicky hlavy alebo tiez pridavate a nejak vyhladite?

lamps
18. aug 2013

@sikag že tortové guru 😀 😀 😀 😀 😀 ja pridávam uši, noštek dodatočne, normálne ich prilepím trošičkou vody, robím tak preto, lebo také reálne tváričky robiť neviem. Ale myslím, že @pirstela vytiahne všetky súčiastky na tváričke z jednej guličky, robí to pomocou kostice

akapulko
18. aug 2013

pridavam aj ja svoju pre brata🙂potiahnuta a vyzdobena za 20minut🙂tak to aj dopadlo,ale ked ja proste neviem pracovat v kuchyni pri odutej svokre 😠 😠 😠 😠 boze uz nech som vo svojom 😀

petkaa28
18. aug 2013

Ahojte, tak po dlhej dobe pridam par foto 🙂) inak vas stale len citam a obdivujem... Vidim, ze s mimonmi sa vrece rozthlo 🙂)))

sisix
18. aug 2013

@tertery ja delam se smartflexem

sisix
18. aug 2013

@petkaa28 ta supermanzelka je vtipna 😀

tertery
18. aug 2013

@sisix To je co? 🙂

elamaslakova
18. aug 2013

@petkaa28 Nádherné tortičky

nika82
18. aug 2013

Nemali by ste zaujem o vacsie mnozstvo zlateho klasu ?

anatalia77
18. aug 2013

tie torty sú hotové umelecké dielo

monikad1
18. aug 2013

na želanie ku krásnej 60

mamcas
18. aug 2013

@luciahromadkova hehe ty mas tusim rovnake torty ako ja 🙂 boba stavitela a poziarnika 🙂 som zvedava co vytvorime 🙂

pristela
18. aug 2013

Holky pridavam v rychlosti este jednu , v noci vas oslincem 😀 😀 a opáčitkujem 😵 😵

sisix
18. aug 2013

@tertery potahovaci hmota co se kupuje.