Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
19. aug 2013

@lucula73 já mám takový obyčejný kovový, vypadá to jako větší stříkačka a jde to hrozně těžko. Mám z toho kolikrát puchýř. 😝 😝 Nikde ho nemůžu najít, asi ho už ani neprodávají, protože jsem si ho beztak koupila jenom já 😀 😀 😀 a ostatní poznali, že je naprd 😝 😝 😝

jakelina
19. aug 2013

@dm1 ahoj po dovolené. To se mi taky už stalo, taky mi přišlo těsto tuhé a nějak málo ho bylo a pak najdu sníh v misce. Teď většinou peču korpus z celých vajec, tak alespoň nezapomenu dát bílky 😀 😀 😀

lucula73
19. aug 2013

@jakelina 😀 ,som sa zasmiala..........
ale tá rada že striekačka od nurofenu bol tuším od teba,nie?prečo to nepoužívaš? 😀

mamcas
19. aug 2013

Tak mali ho v pravej cokolade, ale uz ho nemaju :( nikde inde ho neviem najst...

halienka
19. aug 2013

@muffinka8 ja mám ten zelený, dostala som do daru a som z neho nadšená, ten systém točenia je super, lebo netreba vyvíjať takú silu ako keď to musíš stláčať, cez tenké dierky to ide samozrejme trochu ťažšie ale v pohode sa dá (ja som 44 kg tintítko a zvládam to 🙂 ) a cez väčšie úplna parádička, takže ja doporučujem tento zelený 🙂

vladiella
19. aug 2013

@dajna11
z netu

mysiatkoo
19. aug 2013

@muffinka8 zeleny jednoznacne.... ja mam tiez a je to zatial najlepsia investicia do pomocky, ktoru som urobila....

vladiella
19. aug 2013

a este tu niekto hladal inspi k 1 torte pre 3 tridsiatky, tak toto mi prislo celkom vtipne>

vladiella
19. aug 2013

@florentina a co tato? 😉

vladiella
19. aug 2013

to je asi nindza len pre dospelych ze?? 😅 mylim sa?

vladiella
19. aug 2013

fuu tak to je rukaaaa 😀 😀 😀 😀

mrka2
19. aug 2013

@vladiella ja som si tiez najprv myslela,co ty 😀 😀 😀

jakelina
19. aug 2013

@lucula73 stříkačku používám, ale když chci třeba placaté tkaničky do bot nebo na vlásky takové jemné tenké nitě, tak to s tím neudělám. 😒 Ten extrudér má různé nádstavce a stříkačkou udělám jenom jednu šňůrku 😉

luciahromadkova
19. aug 2013

@viera6 v teme 2 su postupy som ich tam vkladala, tak pozri tam 😉

lokalistin
19. aug 2013

neviem kto sa tu pytal na toho Tomasa, ja som robila v takom pekaci asi 30x22,ale bol to obor vazil 7,1kg

mimcak
20. aug 2013

@muffinka8 aj ja mám zálusk na ten extruder. 😅 Len teraz som si už niečo nakúpila,tak musím trošku počkať a napiecť nejaké tortičky,aby som si nato vyrobila,lebo muža by už švihlo. 😀

sikag
20. aug 2013

@pristela dakujem za super tipy 🙂 vyskusam

muffinka8
20. aug 2013

@mimcak veď toto 😀

sikag
20. aug 2013

@lamps tie tvoje postavicku su uplne rozkosne!!! ako si spravila tie priesvitne kridelka? to by sa dalo pouzit ja na vily

mimcak
20. aug 2013

@muffinka8 inak maju ten extruder aj v KE myslím okolo 23eur.

pristela
20. aug 2013

@zsuzsu ja robila Thomasa na velkost klasickeho plechu a piekla som na nom tusin dva "platy" /korpusy/ z nich som ho pak vyrezavala , konecnu vahu mal 6kg a plneny bol pribinákom a malinami

lola11
20. aug 2013

@pristela ten je krásny - no na takéto 3D tortičky sa ja ešte nechytám 🙂 🙂 super

pristela
20. aug 2013

@lola11 aale prosím ta , treba skusat , mozno ani nevies a pojde ti to uplne do krasy 😵 toto bol tiez moj prvy 3D a teda ze som mala riaden strach hlavne z potahovania takeho kusu ☹
Mne sa super pieklo v zaciatkoch, vravim tomu sladkaaaa nevedomost a kus šťastia 😀 😀

lola11
20. aug 2013

@pristela no však to, to - ked clovek začne piecť na objednávky, tak tá zodpovednosť desííí ☹ ☹

muffinka8
20. aug 2013

@mimcak a kde ho maju?

zsuzsu
20. aug 2013

@pristela @lokalistin dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem moc ste mi pomohli 🙂

mimcak
20. aug 2013

@muffinka8 Obchod svet nápadov. Perfektné veci tam majú vela som od nich nakúpla šablony na stencils,vykrajovatka ,plastové formy,stuhy, Majú aj internetovú stránku.

mimcak
20. aug 2013

@muffinka8 http://www.svetnapadov.sk/ ked som tam bola prvbykrát tak som tam bola hodinu. 😀

lamps
20. aug 2013

@sikag sú z plátkovej želatíny