Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
20. aug 2013

@mimcak dakujeeem, malá sa hrozne tesila, mam uz aj foto z oslavy, tak musim hodit pre pristelku "torty v akcii" 😀 😎

pipka
20. aug 2013

speci foto pre pristelinku 😵 @pristela
ale samozrejme aj pre vsetky ostatne 😵 😵 😵
sorry za tapetku, ale sak k teme 😅 😅 😎

elamaslakova
20. aug 2013

@mia1111 Skús nafotiť postup ak budeš mať čas , som natrafila naň ,ale som si ho neuložila , ja ťava :D , kuknem v histórii či ho nenájdem .

elamaslakova
20. aug 2013

@pipka Joj akú veľkú radosť mala s tortičky dcérka

daniela09
20. aug 2013
lamps
20. aug 2013

@pipka Janka, tortuša je super, ale na malú Hanku nemá 😵 😵 😵 😵 všetko naj.... nech sa stále tak krásne a šťastne usmieva 😵 😵 😵 😵 😵

mia1111
20. aug 2013

@elamaslakova - jááááj, že nafotiť postup 😅, no ak ma to napadne, tak dačo pofotím, ale ja nerobím postavičky podľa fotopostupu, robím ako mi príde 😀 a potom keď náhodou vidím, že sa to dalo robiť aj jednoduchšie, tak si bijem hlavu o stenu, ale tak to som celá ja 😀

emilkaaa
20. aug 2013

@pristela ahoj no neviem čo som robila zle ale nejak sa mi to nepodarilo aby to bolo take perfektne hladke ako si pisala...ešte dobre že som to skušala na synovej torte lebo keby som robila niekomu inemu tak by sa to nedalo.... bola taka tuha ťažko sa to vaľkalo a cukru vôbec som toľko nespotrebovalo ako si pisala. vypočitala som že treba nejakých 1200 g a neviem či vôbec kilo som zapracovala to tých cukrikov lebo potom sa mi začala nejak hmota rozdeľovať.okem cukrikov som tam dala 2 lyžice vody a cukor. prosim poradte čo robi zle... diky
@lamps

mamcas
20. aug 2013

Babyyy prosim Vas o pomoc 😲 potrebujem taky kvietok veeeelky do priestoru, aby som nan posadila vcielku Maju. Skusala som stensovat okraje lupenov z kruhu, ale ja neviem ako to urobit aby z toho potom vznikol kvet 😒 ono to treba asi nejako konkretne stensovat, ci? Prosim prosim ak mate nejaky postup na taky velky kvet, bez drotikov a speci pomocok, moooc ocenim 🙂 neviem si uz dat rady ☹

pristela
20. aug 2013

@emilkaaa 2 lyzice vody je na 300g cukrikov strasne malo , si myslim

lamps
20. aug 2013

@emilkaaa a nenechávaš tie cukríky dlho v mikrovlnke? oni tam majú byť len pokým sa nezačnú peniť, keď ich tam necháš príliš dlho, môže sa hmota drobiť. Alebo nedávala si do hmoty farbu? ak si dávala a bolo jej veľa tiež to môže byť príčinou drobenia, a aký cukor si dávala?

aduskatt
20. aug 2013

@mamcas pohrab sa tu, nieco by sa Ti mohlo hodit http://www.mnamuela.sk/i/23

emilkaaa
20. aug 2013

@pristela a koľko treba ja nemam pojem ked ste pisali vštko len tak o oka

emilkaaa
20. aug 2013

@lamps ta ja si myslim že neboli dlho lebo som vždy pozerala a ich aj miešala s trochou cukru ako si pisala

mamcas
20. aug 2013

@aduskatt diky moc, ale to uz mam pokukane 🙂 joj uz ma zufalstvo chyta... 😖

emilkaaa
20. aug 2013

@lamps cukor považsky - ten modry z kauflandu

aadulik2110
20. aug 2013

@jakelina ahoj, tak som to spravila z 2 (cesto z jedného by bolo málo), síce mi to trochu pretieklo, ale dalo sa to. Môj pokus o mini tortičku. Nemá ani pol kila :D

pipka
20. aug 2013

@lamps moooc dakujeme Andrejka 😎 no ona ma radost z kazdej torty, takze hadam sa takto stastne bude usmievat vzdy 😀

pristela
20. aug 2013

@pipka mala je spolu ss tou tortou a zabkovymi satockami uuuuuuzasnaaaaaaaaaaaaaaaa 😵 😵 😵

pristela
20. aug 2013

@emilkaaa Lorna davala nedavno na FB postup na MMf tak skus podla nej /ja ho tak sice nerobim ,ale to je vlastne jedno hlavne ze bude funkčná 😀/ http://www.lorna.estranky.sk/clanky/marcipan-a-...
a aj na prvej stranke tejto temy je podrobne rozpisany recept na mmf aj s vahami

lamps
20. aug 2013

@mamcas a nemáš doma veľkú gulatú vykrajovačku? z nej sa dajú robiť pekne a jednoduché kvietky

lamps
20. aug 2013

@emilkaaa tak to nechápem, možno fakt málo vody, ja jej do tých cukríkov cvrknem tak od oka tak sa mi ťažko radí. Ale mmf sa mi nepodarila jeden jediný raz a vtedy skončila v koši, myslím si, že to boli nejaké divné cukríky, boli iné hneď po vytiahnutí z mw
A dievčence moje sladké ja som dnes robila tento koláčik http://www.mamincinyrecepty.cz/kynute/estonsky-... robila som ho z dvojitej dávky a už takmer nič nie je a to som ho robila o 18-tej poobede. Ale je fakt jednoduchý a dobrýýýýýý

pristela
20. aug 2013

@lamps @emilkaaa noo ked som holkam co boli u mna vtedy ukazovala zarabanie mmf , tak mi to merali a bolo tam 8lyzic vody/ale ja to tam lejem odhadom tak inokedy mozem mat viac-menej/ , viem ze Danka @dm1 spominala ze ona dava 4lyzice vody , ale ja ted nepamatam ci to na 300g cukriky, ale myslím ze hej ze to boli tie amerikanske

lamps
20. aug 2013

@pristela mňa to ešte nenapadlo merať, chytím misku s cukríkmi a šup s ňou pod vodu 😀 😀 😀 a je to

pipka
20. aug 2013

@pristela cmukame ta aj s hankou 😵 😵 😵

pipka
20. aug 2013

@lamps mnaaam ten kolacik som uz aj ja robila , aj v kakaovej aj v skoricovej verzii a veru bol mnaaaamkovy 😵 😵 😵
musim uz aj ja zas niekedy spravit 😵

romy01
20. aug 2013

@pristela ahoj. môžem sa opýtať ako si to poťahovala? Z jednéhu kusu fondánu alebo si si to po častiach nejak dala dokopy - myslím ten modrý základný fondán, lebo ja mám niekedy problém potiahnuť obyčajný kruh keď to vyvaľkám na moc tenko

romy01
20. aug 2013

Ahojte dievčatá, viete mi sem niektorá dať motiváciu pre tortu s opicou? Na nete som ich našla dosť no toto má byť pre 27 ročného chalana a nemalo by to byť moc detské. Mňa napadajú len také milé detské opičky, no neviem ako to dotiahnuť.

vladiella
20. aug 2013