Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
24. aug 2013

@lamps zlatik priamo z autobusovej stanice ti ide na kramáre trolejbus 206 😉 ked vyjdes von pred stanicu, tak vlavo je zastavka, alebo sa spytaj, tam ti kazdy povie, odkial ide trolej 206 smer Kramáre 😉 to zvladnes hravo 😉 Bratislava je len jedna vacsia dedina 😅 😀

lamps
24. aug 2013

@pipka ty si poklad, vieš to?

pipka
24. aug 2013

@lamps viem...len kopat a kopat, cooo? 😀 😀 😀 😀 😀

pipka
24. aug 2013

@lamps tato 206-tka ide az hore k ustavu srdcovych chorob, tam ma konecnu, ale ona stoji aj pri nemocnici, to po lavej strane z trolejbusu uvidis nemocnicu, ale istota je bud sofera alebo niekoho dnu sa spytat, ze kde presne vystupit ak chces ist do nemocnice 😉

pipka
24. aug 2013

@lamps bud vystupis na Magurskej a pojdes este akoby kusok dalej v smere cesty alebo vystupis na Vlarskej a asi par metrov sa vratis...ale spytaj sa v trolejbuse sofera, ten ti isto povie, kde je to blizsie 😉

pipka
24. aug 2013

@lamps ked to pozeram na mapke, tak z Magurskej je to ovela blizsie, ako z kopca z Vlarskej slapat dole 😉
kuk mapu 😉 206 je taka telová trať 😉

http://imhd.zoznam.sk/ba/media/mn/00000771/Trol...

a inak k teme... 😀 idem piect dve sedemkilove opachy...prvy tyzden v robote a ja si uviazem na krk toto 😝 😅 no som ja normaaalna 😀

lamps
24. aug 2013

@pipka ale čoby, že kopať no ešte to. Mne si veľmi pomohla, keďže tam budem ako stratená tieto infošky mi veľmi pomôžu. Všetko si zapíšem na lístok a budem sa podľa toho riadiť 😀 😀 😀 😀 a to idem v pondelok s Jurkom ku detskému neurológovi do TN a tiež som tam bola asi dvakrát aj to len na stanici 😀 😀 😀 😀 .
A čo sa týka tortičiek ja zatiaľ nemám nič až do 14-teho septembra, tam mám tri z toho jednu dvoj alebo trojposchodovú svadobnú a tentoraz asi v inej ako bielo-béžovej kombinácii 😀 😀 😀 😀. A ty už budeš tiež pracujúca, no ja som stále tak viac menej nútene doma, ale V. má v decembri 6 rokov a netuším, čo bude ďalej

vlada111
24. aug 2013

@daducha jééééj, krásna

pipka
24. aug 2013

@lamps no uz to doslo aj na mna 😝 🙄 tomasko bude mat uz tri...neskutocne rychlo mi to doma ubehlo ☹
mne sa taaaak nechce ist do roboty, ked si predstavim ten ranny kolotoc az je mi zle.. 😝
ale tak z niecoho zit musime a naveky doma byt nemozem...tak idem 😅 😉 hadam sa do mesiaca - dvoch nejako skonsolidujeme a nabehneme na nejaky ten rezim a potom uz to snad bude len lepsie 😉 ...a duuufam, ze nepridu okamzite choroby jedna za druhou 🙄 😝 lebo z toho ma slak triafa ☹

jakelina
24. aug 2013

Moje dva a volno - jupííííííííí.

lamps
24. aug 2013

@pipka neboj, zvládneš to, veď si šikovná 😉

mysiatkoo
24. aug 2013

s Ice Age prislo aj dake oxladenie u nas... uz nikdyyyy nexcem takuto temu 😒 @pristela vdaka za inspi

maya30
24. aug 2013

kocky, vas co som vedela identifikovat mate odo mna ziadost na fb, tak keby nieco tak to som ja 😀

maya30
24. aug 2013

@mysiatkoo nemyslis vazne 😲 dokonalaaa !

wera.g
24. aug 2013

@mysiatkoo úúúúžasnáááá 🙂)

lamps
24. aug 2013

@maya30 identifikovala som ťa, už máš žiadosť potvrdenú

pristela
24. aug 2013

@mysiatkoo uuuzasnaaaa je 😵 😵 😵 mi nieco hovor 🙄 mam objednavku na dalsiu , kolko mala tato tvoja kg?

nanima
24. aug 2013

torticka pre moje krsniatko 😀 a pre svokra. 😀

mysiatkoo
24. aug 2013

@maya30 @wera.g @pristela dakujeeeeeeeeem ... a co ti ja viem? ja nevazim torty 😝

romca05
24. aug 2013

Ahoj, holky, prosím, poradíte mi? Na co všechno můžu dát potahovku? Doma moc nefandíme máslovým krémům, takže jsem vždycky udělala krém jiný (tvarohový, šlehačkový,...), ale korpus jsem pak potřela tím máslovým. Teď se chystám na dort a tomu máslovému krému bych se ráda vyhla. Můžu pod tu potahovku dát třeba marmeládu? Nebo co používáte místo máslového krému? Díky!

aduskatt
24. aug 2013

@romca05 sklamem TA, pod potah len maslo s cukrom, pripadne tam doslahaj nutelu alebo dzem, ale to maslo tam je zaklad..ono to v konecnom dosledku velmi necitit, lebo tam davas len tenku vrstvu🙂

sisix
24. aug 2013

@akzuzs presne tak. Ja uz nikdy. 🙂

jakelina
24. aug 2013

@romca05 jedině pak čokoládu, rozpustit, potírat dort až ta čoko ztuhne a bude rovná a pak před potahováním potřít teplou vodou.

aduskatt
24. aug 2013

@jakelina vidis, na toto som uplne zabudla, aj cokoganache moze ist

1zaza
24. aug 2013

moje víkendové tortuše, pri tej píle som si hlavu búchala o stenu,že prečo som tú zákazku zobrala. V utorok začatá a vo štvrtok hotová, pílu som horko-ťažko preložila na tortu, čo bola ešte mäkká, nevytuhnutá a taká nijaká. Tvárili sa neutrálne, tak ani neviem, ako dopadla, či sa vôbec aspoň trochu páčila. Kvôli píle som zanedbala tučniačikov, na ktorých som sa tešila a nakoniec som ich "odflákla", mala som úplne inú predstavu, musela som ju zjednodušiť, ale keďže nevedela kamoška akú som mala predstavu, tak sa jej tortička páčila :D. Tak dúfam, že ešte niekto bude odo mňa tučniačikov chcieť, toto boli moji prví za tri roky, čo pečiem torty.

jakelina
24. aug 2013

@1zaza té pile se nedivím, já bych ani nevěděla jak to mám udělat tu lištu a tak. Doufám, že to po mě nikdo nebude chtít. 😝 😝 😝
Ale máš oba krásné. Tak to stálo za to. 😉

elamaslakova
24. aug 2013

@jakelina nádherné tortičky
@mysiatkoo vymakaná tortička
@1zaza tortičky sú prekrásne
@nanima krásne tortičky

1katuska73
24. aug 2013

ahojte,krasne tortuse z dovovenim ukladam .a tu su moje,svadobna cestovala na spiš.

jakelina
24. aug 2013

@1katuska73 ta třípatrová ta je úžasná, ty kytky jsou krásné.