• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@lawli jéééj vy sa máte. A zamatovú máme tiež radi :wink:
24. aug 2013 o 22:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Holky dívejte jakou mám doma továrnu na dorty
http://www.youtube.com/watch?v=A-q7HHlp5wk&feature=share
24. aug 2013 o 22:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (8)
@jakelina uz som sa na FB na tom bavila :grinning: ze uuuplne jak u mna doma :sweat_smile: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. aug 2013 o 22:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina :grinning: :grinning: mas barak jak prase :grinning: :grinning: ... ale kolko casuuuuuuuuu by take daco usetrilo...
24. aug 2013 o 22:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina
@pipka
@mysiatkoo dievčence, ale určite nie sú také dobré ako tie naše, veď my sa s nimi tak mojkáme :grinning: :grinning: :grinning: a tam tie robia iba chladné stroje
24. aug 2013 o 22:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@lamps to bolo prve co mi napadlo, ze to asi nebude ta xut, ako ked pridas k tomu kus lasky :wink:
24. aug 2013 o 22:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
sikulky nemate nejaky tip na torticku pri prilezitosti otvorenia novej skolky? asi by mala byt velka :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: ...ale modelovat neviem to hovorim dopredu :wink: dakujem za rady

@mysiatkoo ta ice-age je uzasnaaaa!
24. aug 2013 o 22:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sikag vdakaa :wink: aj za vsetky ostatne komentare a pacitka... reakcia bola taka xladna, tak tato kompenzacia potesi :wink:
24. aug 2013 o 23:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina no ani by nas to nebavilo ... ale opatlat dohladka maslem by za me stroj mohl :grinning: (porad mi to nejak nejde jako vam, ale cvicim ) Toto ukazat tem, co se zda cena nasich dortu vysoka. Tak at si jdou koupit takto vyrobeny. Ten bude skoro zadarmo .... pak ho sezere kos. :grinning:
24. aug 2013 o 23:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Ahoj. zasa same umelecke diela :dizzy_face: tu su moje prve dve vikendove este jedna ma caka teraz v noci :grinning: to poschodve je len tak provizorne poskladane, nakolko som ju skladala az na mieste vlastne len to vrchne poschodie a figurky :grinning:
25. aug 2013 o 01:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zasa som skor poslala nez chcela :grinning: :grinning: :grinning:
25. aug 2013 o 01:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (42)
kočenky robila ste už niektorá košík s hubami. z čoho mám tie huby urobiť? Iba z hmoty tej by som použila asi moc či z punčoviny,alebo z čoho?
25. aug 2013 o 08:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katkak23 - juuuj, ďakujem za pochvalu, no ja vidím teraz ešte kopec chybičiek, ale tak som rada, že sa Máša páči :dizzy_face: , si zlatá
@daniela09 - ďakujem, teším sa, že Ti poslúžia ako inšpirácia :slight_smile:
@elamaslakova - Eli, postup som nefotila, bo som sa hrala počas 2 nocí a veru úplne mi to vyfučalo z hlavy, že mám ešte aj fotiť, ja som našla nejaké postupy, ale ani jeden sa mi moc nepáčil, tak som urobila podľa seba, len podľa obrázka z googlu, ale možno Tebe poslúžia:
http://siesta.dn.ua/forum/index.php?topic=3712.0
http://www.koolinar.ru/recipe/view/102111
http://www.maminklub.lv/zhenskii-klub/master-klass-ukrashaem-tort-doma-masha-i-medved-509511/
Tento posledný sa mi pozdával najviac, odkukala som z neho, ako urobiť hlavu Medveďovi, tak možno pomôže aj Tebe. Ale Máša ani na jednom postupe nevyzerá ako ozajstná Máša, tak som robila podľa obrázku, no ani moja nie je 100%-ná kópia, ale takto sa mi podarila, už to nezmením :grinning: :grinning: :grinning:

Babulky, ďakujem všetkým za páčitká aj milé písmenká :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: , mňa včera skolila črevná viróza, tak už sme sa vystriedali doma všetci, dúfam, že druhé kolo nebude :unamused: . Strašne je toho teraz veľa, no totálne ma to odpravilo na jeden deň, dnes už mi je podstatne lepšie. Tak idem popozerať a opáčitkovať Vaše krásne sladké dielka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
25. aug 2013 o 09:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Dnes sú to presne dva roky ako som upiekla prvú poťahovanú tortičku,a teda aj tortu vobec :slight_smile: za ten čas sa z toho stala celkom slušná závislosť ( vo vedierkach mám cukrárske pomôcky :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
25. aug 2013 o 09:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (42)
@mysiatkoo - pecková tortička a postavičky ako živééééé, náááádhera :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
25. aug 2013 o 10:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@adrika202 pekný kútik a samozrejme zásterka od Žanet , aj ja mám od nej zásterku a je mi ju ľúto zanosiť , asi ju tiež tak vystavím ako ty :D
25. aug 2013 o 10:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@mia1111 Miška ďakujem ti pekne za tie lajky na postup idem ich prelúskať a ak sa naštvem tak možno aj dnes sa pustím do Máši , máme na druhú nedeľu Deň obce tak by som chcela dať nejakú tortičku do tomboly , vlani som urobila takúto https://www.facebook.com/elena.maslakova.9/media_set?set=a.4049957159623.2149732.1002796523&type=3, páčila sa , tak by som aj teraz chcela nejakú spraviť . A len sa polieč ešte , lebo črevná viróza dá zabrať .
25. aug 2013 o 10:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@elamaslakova - ďakujem mojko, poslala som Ti žiadosť na FB, lebo sa mi tortička nezobrazila :wink: . Ja som urobila jeden večer mášu, potom druhý večer medveďa, tak držím palce, určite sa Ti super podaria :wink:
25. aug 2013 o 10:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zsuzsu Krásne tortičky
25. aug 2013 o 10:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@elamaslakova dakujem :D no aj mne je ju luto zamazať ,ja som si ju prene na tento účel aby mi zdobila stenu od Žanet objednala :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
25. aug 2013 o 10:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte viete mi poradit vcera v noci som si pripravila smolko domcek z oplatok tie som potrela nutelou a potiahla hmotou,ale potrebujem to na tortu az vo stvrtok :wink: az dnes rano ma napadlo ci sa mi to nebodaj neskazi ta nutela alebo bude to v norme co myslite?mam to oldozene v spajzi :grinning: :grinning:
25. aug 2013 o 10:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimcak ja som ich robila z medovníkového cesta . Posielam ti aj recept :
80 dg hladkej múky
32 dg práš. cukru
1 pl sody bikarbony
1 pl preosiateho kakaa
1 prášok do perníka
250 g margarínu
4 vajcia
4 pl medu

Suroviny zmiesime a cesto necháme odležať cez noc v chladničke.
Hlúbiky tvarujeme do podoby šišky a klobúčiky do pologule , do klobúčika dáme guličku z papiera na pečenie , aby tam zostala jamka.Pečieme na 180 °C. Do teplých hlúbikov zapichneme špajdľu na nej to potom sušíme v polystyréne. Potierame bielkovou polevou , ktorú si podľa potreby zafarbíme.
25. aug 2013 o 10:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@stupacik super a nemáš foto ako to vyzerá? A tie klobúčiky si aj poťahoval alebo farbila?
25. aug 2013 o 12:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sikag na otvorenie cirkevnej? no isto musi byt velka. ja som robila do skolky sasa a mala 8kg.
tak nieco velmi vesele, co deti mozu hned odobkavat, to maju najradsej a mozno kludne sasa veseleho. :wink:
25. aug 2013 o 12:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina tiško závidím, začínam šetriť na takéto stroje :slight_smile:
25. aug 2013 o 13:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lawli tá torta vyzerá krásne.. prosím ťa, dala by si recept? a čo si dávala na vrch, čím si "poťahovala", že to je také bielunké...? ďakujem
25. aug 2013 o 13:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mimcak mne robili na svadbu košík a hríby boli fondánové.. plusklobúky namočené v hnedej čoki, nožičky vbielej čoki
25. aug 2013 o 13:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dadenka1 no len sa bojím,že ak bude teplo a majú ho prevážať tak či sa sa nebude čokoláda topiť. :unamused:
25. aug 2013 o 14:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@elamaslakova dakujeeeeeem :slight_smile:
25. aug 2013 o 14:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nocna :grinning: som myslela ze to nikdy ani nedokoncim ved to je taka piplacka ze az. Ale co to robite poznate :grinning:
25. aug 2013 o 14:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (40)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok