• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

18. októbra 2017 
@jakelina napodobne.... :wink:
25. aug 2013 o 23:19  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela prosim ta ako si robila úsmev na McQUEEN ?a davala si po 3korpusy?
25. aug 2013 o 23:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cat @pipka
recept na sanquikovy zakusok podla @lawli /mam ho od nej skusala som/ tak usetrim robotu a vkladam aj do 2 temy, dufam, ze Ivanka sa nenahneva....

Sanqvikový zákusok :

piškót si pečiem tradične ako na punčák...ale iba dva kusy ,bez farby...jeden zo 4 vajíčok na tom si zlúpnem kožu a druhý z 3 vajíčok...sirup si uvarím z 3dcl sanqviku + 2dcl vody a cca 1PL cukru...podľa chutí po vychladnutí pridám trochu citrónky, tej klasika ako do čaju....z 0,4l mlieka ,1 Zlatý klas si uvarím puding...po vychladnutí vymiešam 200g masla s praš. cukrom podľa chuti (do plnky nevážim) do toho pridám puding a tiež po vyšľahaní trošinku ochutim buď to citronovou šťavou ,alebo citrónkou...plním takto...na dol ide piškóta z 3 vajíčok tu si natriem marhuľovým džemom ,na to piškóta zo 4 vajíčok ,tu polejem rozvarom ,potom len jemná vrstva džemu a plnka...na plnku dávam buďto citrónovú polevu Dr. Oetker alebo robím aj variantu s bielou čokoládou...
keď robím koláčikov trochu viac druhov a chcem aby nevyzerali na tacke rovnako tak si do čokolády pridám málinko oranžovej farby ,aby bola taká jemná marhoľková...potom to aj dobre ladí s koláčikom... ešte aby som nazabudla najlepší je pomarančový sanqvik...raz som skúsila s mandarinkovým a nechutil nám... :slight_smile:
25. aug 2013 o 23:27  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@luciahromadkova Toto je recept na zákusok...na tortičku som poslala v IP :wink:
25. aug 2013 o 23:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@viera6 robievam ho takto : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3380465268220&set=a.1698905830285.2092415.1167082231&type=3&theater , ked das viac plnky nez som na tejto foto dala ja do stredu tak to mas vlastne plnene na tri krat :dizzy_face: , pusu - normal celeho potiahnem na cerveno a az pak rozrezem skalpelom potah/len jeden rez-čiaru/ tam kde chcem pusu a to pak kosticou nadvihne a "podhrniem" jedno hore a druhe dole , tak sa ti spravia take tie vypukle pery ako on ma / https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3515122034555&set=a.1698905830285.2092415.1167082231&type=3&theater , https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4377769680207&set=a.4340521629029.2169233.1167082231&type=3&theater / no a pak tam nalepim len kusok čiernej potahovky , na nu zas dva biele pasiky potahovky ako zuby a mas to hotovo- snad som to napisala zrozumitelne bo ja vysvetlovat moc neviem :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
26. aug 2013 o 00:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@wera.g Nestraš aj ja idem robiť spidermana ale presne podľa fotky inej torty na požiadanie zákazničky. Vyzerá ľahko :unamused: Dúfam
26. aug 2013 o 05:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte kocky, uz som tu dlho nebola.. :((( akosi vobec nestiham.. stale niekde sme.. pridam Vam sem moje torty za dva tyzdne a dufam, ze vas co najskor docitam..
26. aug 2013 o 07:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (54)
len tak na doma,pre rodinu
26. aug 2013 o 07:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (32)
@luciahromadkova paradne sa Ti aj Tomas aj Sam podarili :slight_smile: si sa vyhrala co? Joj mne sa do toho tak nechce... este mam2 tyzdne tak mam cas na psychicku pripravu :stuck_out_tongue_closed_eyes: ten Sam ti moc dlho trval? :astonished: mas ho uplne realneho :slight_smile:
26. aug 2013 o 08:07  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kto mi poradi overeny nepudingovy vanilkovy krem? ( robim nieco ako pribinaka, ale tentokrat tam nesmie ist tvaroh)... potrebujem otestovat, kym budem piect :wink: dakujeeem
26. aug 2013 o 09:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jenie123 To je krááááááása! !!
26. aug 2013 o 10:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@muffinka8 jooooj no to hej, nám krpec vstáva približne okolo 8mej ráno, cez den ke´d spinká si torty plním a spávať chodí tiež okolo 8mej, takže keˇd mi zaspí tak robím do nejakej 2hej, 3tej v noci a keˇd je toho naozaj moc, tak si ráno ešte o 6tej privstanem a kým sa zobudí tak robím :slight_smile: a napríklad tento týždeˇn si ho chcela mama moja vziať, takže od štvrtka do soboty bol u nich na prázdninách a ja som mohla robiť koľko som chcela :wink: A v bordeli sa neváľame, varím ako aj keby som nepiekla, upratané je, len v kuchyni je non stop výbuch lebo to aj keˇd upracem, stačí jedna torta a som tam kde som bola :grinning: takže tak u nás :slight_smile:
26. aug 2013 o 10:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mysiatkoo a keby si miesto tvarohu šupla vanilkový jogurt? ja tak robím stracciatelu a je supeeer :slight_smile:
26. aug 2013 o 10:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Tety , prosim vas na 30.výrocie svadby chcu mini tortu kvetinovu , su nejake pravidla ake farby a kvety na taketo vyrocie ? :confused:
26. aug 2013 o 10:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wera.g :grinning: ja zas keď spí môžem robiť len nehlučné práce. A zas na poriadok v kuchyni som zaťažená :sweat_smile: :grinning: po každej činnosti musím umyť a odložiť riad. Inak ani ďalšiu činnosť nezačnem. Takže korpus chystám v čistej kuchyni, plním tortu v čistej kuchyni, zdobím .... proste aby mi tam nič nezavadzalo a na linke mám len to čo aktuálne potrebujem k danej práci.
Ja keby som chcela dať malého k našim alebo svokre, tak oni by potom potrebovali mesiac dovolenky na upratanie a oddych :grinning: :grinning: lebo on zamestná aj 10 ľudí. Stačí, že malý je bez nás u našich na len na pár hodín a to ako keby tam 2 bomby vybuchli za ten čas :grinning:
26. aug 2013 o 10:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mysiatkoo uvařím v troše mléka lusk, pak přidám šlehačku, nechám trochu probublat a vychlazené zašlehám do másla.
26. aug 2013 o 10:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina @wera.g vdaka baby, otestujem obe verzie na nejakom mensom mnozstve :wink:
26. aug 2013 o 11:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mysiatkoo ja robim ten slahany nad parou co je cokoladovy krem ale bez cokolady a potom je vanilkovy :slight_smile:)
26. aug 2013 o 12:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela žiadne a poriadne to využi :sunglasses:
26. aug 2013 o 12:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Boooze ujo dnes zavola, ci mozem urobit na pondelok tortu s Rapunzel... podla predlohy samozrejme, torta hnusna, na nej kupena postavicka a ked poviem, ze nie, lebo nestiham, ale tak pozrite sa na nu a rozmyslite si. Ved kukam a jednak si na princeznu netrufam a jednak taku spatnu tortu robit nebudem :stuck_out_tongue_closed_eyes: a ze poslite mi cenovu ponuku :grinning: mna bavia tieto ofiialne maily :grinning:
26. aug 2013 o 12:45  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@pristela prosím ťa ty si mi radila ten trasený ananasový to tam mám dať jeden kelímok na jednu šlahačku či na dve, A aj s tou šťavou to vyliať?
26. aug 2013 o 12:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak ja teraz len jednu torticku:slight_smile:
26. aug 2013 o 13:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (27)
to veď to aj ja, denne x krát umývam riad, odkladám, všetko x krát spratávam, ale stále tam mám čo robiť, spracem, rozhádžem a tak dokola :grinning: :grinning: takže stále stále ten istý kolobeh :slight_smile:)) @muffinka8
26. aug 2013 o 13:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
hmmm podľa mňa žiadne pravidlá, veď ty máš kvetinové geniálne, dala by som možno nejaké ruže, alebo orchidejky, isto bude úžasnáá :slight_smile: @pristela
26. aug 2013 o 13:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@wera.g a kedy oddychuješ?
26. aug 2013 o 13:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
minule tu niekto zháňal abecedu vykrajovačky. Teraz som natrafila na túto stránku celkom fajn ceny a ta abeceda myslím bomba cena,len škoda že minulí týždeň mi došla poštou ta z mmbazaru za 10eur.Inak by som hned brala túto. Možno niekto potrebuje tak dám link. http://hypernakup.biznisweb.sk/product/vykrajovacie-formy-pismenka-abecedy-4102/
26. aug 2013 o 13:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@muffinka8 noooo.... keˇd som s mojimi chlapmi? :grinning: jedine vtedy :slight_smile:)) alebo aj teraz, dnes celý deˇn zachuchlená pod dekou a len tak si užívam nič nerobenie :slight_smile:))
26. aug 2013 o 13:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@wera.g no, a v sobotu sem hodíš 10 krásnych tort :grinning: :grinning: :grinning: a potom si ľudia fakt musia myslieť, že to je len tak šup sem šup tam a torta na svete :slight_smile:
26. aug 2013 o 13:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@muffinka8 nooo ale veˇd vravím že tam boli 3 aj z minulého :grinning: :grinning: :grinning: na svoju fb stránku dávam postupne, možno max 5za týždenne, to len sem a tu všetky vieme ako to chodí :wink:
26. aug 2013 o 13:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@muffinka8 a ˇdakujem za pochvalu :dizzy_face:
26. aug 2013 o 13:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok