Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mysiatkoo
29. aug 2013

@jakelina s tymto budes spokojna... len si ho vzdy poriadne vycisti 😉 ale tym, ze ma tu trubicku relativne kratku, cisti sa dobre ... bol drahy ako slak, ale fakt tuto investiciu nelutujem, lebo ho vyuzivam pri kazdej jednej torte ... este xcem zohnat dalsie kolieska, co by do toho pasovali, tak ak by sa ti dostalo nieco pod ruky, hod pls info..

123choco123
29. aug 2013

dievčata poradte mi 🙂 pečiem tortu, mam na to tri hodiny...korpus je už v rure, okruhly biele cesto, plnka bude z mascarpone.ale neviem ako ju vyzdobiť.chcem niečo vtipne pre estru k meninam a dnes sa vracia z UK kde robila cele leto čašničku v talianskej reštike.nemate nejaky napad?? 🙂

akapulko
29. aug 2013

tak pridavam svoje dva nocne prva e pre mojho maleho kedze nemoze velmi potahovky tak len tak kedze chcel priserky tak jednu mini tam ma a kupeny transformer tak si to prial🙂a druha je smolko a strasne sa tesim z toho mojho gargamela 😀 urcite su aj krajsi ale mne sa moj velmi lubi 😵 😵 😵 😵

ajka82
29. aug 2013

dnesna a rychlo s detmi do kina, ze vraj na smolkov 😀 kym si pridu pre torticku...hadam sa im bude pacit

jakelina
29. aug 2013

@mysiatkoo určitě se dají ty kolečka dokoupit, manžel mi to říkal, že to tam mají v nabídce. 😉

jakelina
29. aug 2013

@akapulko je geniální, tak můžeš být pyšná.

akapulko
29. aug 2013

@jakelina ked nad tym tak rozmyslam tak doteraz som sa netesila este ani z jednej torty tak ako z neho 😵 😵 😵 😵

vladiella
29. aug 2013

@florentina dakujem za upozornenie 😅 , no chcela by som farbit co najmenej umelinami a skor vyuzivat prirodne farbivo... 😕 takze by som chcela ten marcipan mandlovy original zafarbit na cokoladovu... a aj z neho robit kvietky atd. o tej cokoplasteline neviem ci sa da robit napr. ruza... ☹
btw som tu od @cessy zistila ze sa nacierno da farbit rozomletym ciernym uhlim... a to by nemalo skodit.
samozrejme farbit len jedle casti ako potah, postavicky sa nejedia to mi je jedno ze umelou farbou...

aduskatt
29. aug 2013

@vladiella ano, da sa z cokoplasteliny urobit aj ruza

adrika202
29. aug 2013

moj prvý pokus o motýľa zo želatíny 🙂

akapulko
29. aug 2013

@adrika202 ako sa to robi ?vylejes tu zelatinu uz do pripraveneho lemu plasteliny?

pipka
29. aug 2013

@adrika202 ten je naaadhernyyy 😵

pipka
29. aug 2013

@jakelina Majka moja tak este aj dnes vseetko naj naj naj z celeho srdiecka ti zelam 😵 😵 😵

zlaty manzel, ze ti plni zelania 😀 to sa o mojom povedat neda 😝 😅
a mobil mas aky? 😅 uplne si ta viem predstavit..ako seba...ak mas nejaky novy dotykovy 😝 😝 😀 😀 ja som tiez z takych mobilov debil 😀

adrika202
29. aug 2013

@akapulko dáš si 25gramov práškovej želatiny nabobtnať do poldeci vody ,a potom na 10 sekund do mikrosky ,kuknes ,zamiešaš,a opakujes kym to nemas uplne hladke ...pridas gelovku podla toho aku farbu chces mat..može byt kludne syta farba lebo aj tak je to priehladne 🙂 pripraviš si drotiky ja mam 22ky do tvaru aky chces mat ,a skusas 🙂 ked ti začne ta želatina akoby tuhnut tak namačas ten drotik do nej a vytiahnes ,skusas kym sa nevytvori taka blanka ako vidiš na mojom motylovi ...ja som si to pichla do polystyrenu kym mi to nevytuhlo ,je to len chvila apotom zmotkas do takeho tvaru ako chces ..stred je zo smartflexu 🙂

akapulko
29. aug 2013

@adrika202 dakovala 😉

pristela
29. aug 2013

@mysiatkoo počuj žienka , z akeho cukru pecies korpusy ? bo ja som zacala davat kryštal 😅 a normal som ted nezmestila vanila korpus do 26 abo 28formy /neviem presne :D/ zo 6 vajec 😕 😕 som zostala az brblava 😀 musim kupit tie vyššie formy 😀

mia114
29. aug 2013

@motylek17 ahoj, ani neviem ako davno som robila hokejistu. Musim kuknut akeho.

tinakari
29. aug 2013

@jakelina Můžu poprosit o recept na muffiny? Nedávno jsem je zkoušela a moc se mi nepovedly. Zkoušela jsem dva recepty a ani jeden nic moc.

viera6
29. aug 2013

baby prosim vas robila ste uz niektora 3D krtka ak ano mate postup?dakujem

mysiatkoo
29. aug 2013

@pristela no krystal ... ja vzdy pouzivam na pecenie ten 😀 v najhorsom pripade krupicovy, ale krystal je lepsi 😉 a ja som sa uz tesila, ze prides kuknut .... 😢

pristela
29. aug 2013

@mysiatkoo pchaaaa, som na to prisla 😀 😀 😀 😀

jakelina
29. aug 2013

@tinakari recept jsem vkládala hned za fotkou. 😉

motylek17
29. aug 2013

@mia114 uz ho mam, skoro ako tvoj 🙂

jakelina
29. aug 2013

@pipka no právě dotykový. Já jsem to už používala třeba na dovolené manželův, ať můžu na internet, ale jinak na tom mém pořád nevím co a jak. Jsem ráda, když to zvednu a umím zavolat. 😀 😀 Dnes tam musím najít budík ať nezaspím. 😀 😀
A děkuji moc za přání. 😉

lucula73
29. aug 2013

@jakelina u nás ho majú v obchodíku,stojí ale 27 euro............preto stále váham,ten zelenkavý stál 21 tuším.....ale aj pani v obchode mi povedala,že je veľmi kvalitný,asi ho teda kúpim,čo už 🙂 🙂

denisak77
29. aug 2013

Pridávam trošku v predstihu,lebo zajtra nie sme doma ,tak som všetko dnes musela dokončiť.

sisix
29. aug 2013

Chci se zeptat na smartflex bleck..... jak dlouho vam vydrzel otevreny??? Slysela jsem, ze moc nevydrzi, jakou mate zkušenost?

tinakari
29. aug 2013

@jakelina děkuji, už jsem ho našla, předtím jsem si ho všimla 🙂

mamcas
29. aug 2013

@jakelina vsetko najlepsie 🙂 nech Ti tvoja velka rodinka robi len radost 🙂

jakelina
29. aug 2013

@mamcas děkuji