• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

Krtek pro dcerku-jé ta se radovala a využila jsem rad, co tu nedávno byly ohledně malování na dort, takže děkuji @pristela.
Ten druhý byl pro kamarádku, vše nechala na mě, ať si zkusím co chci, tak jsem zkusila malování královskou glazurou...a pak jsem litovala...bojím se, zda se jí líbil. Viděla ho před předáním totiž moje mamka a manžel a oběma se evidentně nelíbil, no ale už s tím nic nenadělám...a jinak barva byla do fialova, ale odfotit to neumím...
31. aug 2013 o 11:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (49)
@nika266 dakujem, no ja extruder nemam, aj ked uz ma manzel nan lame vyse pol roka :sweat_smile: pouzivam lis na cesnak a na samotne pasiky injekcnu striehacku a davkovac z nurofenu-ten ma zas trosku hrubsi priemer ako striekacka :wink:
31. aug 2013 o 11:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ajka82 ako si urobila tu trávičku prosím ťa je krásna
31. aug 2013 o 12:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danjelca dakujem, hmotu som pretlacala lisom na cesnak a ukladala po "trsoch" vedla seba :wink:
31. aug 2013 o 12:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
taaak a moje posledne dva a vykend moze zacat:slight_smile:
31. aug 2013 o 12:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (49)
@akapulko tá voda nádherná aj celá tortička..
31. aug 2013 o 12:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina krasna je ta svadobna, taka cista :slight_smile: mas peknu pracu :slight_smile:
31. aug 2013 o 12:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
a este moje dnesne jablckove cupcakes ;)
31. aug 2013 o 12:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (53)
@danjelca dakujem prvykrat som testovala piping gel:slight_smile:) :wink:
31. aug 2013 o 12:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina no teda krásna farba je z toho naozaj,super
31. aug 2013 o 12:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, mam jednu otazocku, ci prosbu o radu, idem robit si hmotu s MMF, a potrebujem ju potom zafarbit na tmavohnedu, viem ze ked sa dava vela farby tak sa hmota zacne drobit ( to som uz postrehla z vasich rad), dala by sa hmota s MMF predpripravit, zeby som do cukrikov uz dala aj horku cokoladu??? ci je to hovadina?
31. aug 2013 o 12:31  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kočky pridávam moje víkendové sladké tvorenie a už sa venujem iba rodinke ,Vás si pozriem večer...prajem Vám krásny zvyšok víkendu :slight_smile:
31. aug 2013 o 12:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (55)
@79zuzana tie su nadherne :slight_smile:
31. aug 2013 o 12:31  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina uplne, ze super :slight_smile: ale uz sa ti asi o nich aj snivalo, ze? hihi
31. aug 2013 o 12:32  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@1katuska73 tie kvetinky su z čoho???
31. aug 2013 o 12:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@florentina podla mna je pekna ta farba teda vyzera ako tmavo modra to sa mi moc nepaci, ale ak bola fialova tak ok a mne sa to malovanie na tortach paci
31. aug 2013 o 12:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ajka82 @lucula73 krásňučké tortičky krááááásne
@jakelina ako robíš ti muffinky ? Sú úžasné. To si na svadbu robila? A si ich plnila?
@lokalistin to bol hnedý mramorák, kyselkavý džem, karamelová plnka, cesto z bielkov a cukru (usušené ako na pusinky), znova karamelová plnka, hnedý mramorák a ten som poliala vanilkovým sirupom. No a keď ho rodinní pokusní králici chutnali skonštatovali že zatiaľ najlepšia chuť torty ako som robila. Tak neviem asi OK :slight_smile:
31. aug 2013 o 13:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@akzuzs ne neplnila, normálně upeču, potřu krémem a dám na to kolečko potahu a ozdobím :wink:
31. aug 2013 o 13:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@florentina @akapulko @lawli peknééééééé
@79zuzana čo je to cupcakes?????
31. aug 2013 o 13:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
To ako normálne muffinky klasika, hej a nechávaš aj ten papier alebo obalíš poťahom? A aký dávaš krém ? A na ten krém poťah a zdobíš ako na toretku, hej? Chcem to vyskúšať.
31. aug 2013 o 13:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina jé, to já jsem za ty minidortíky dostala tringelt 500 korun českých, jsem jí říkala, že se spletla a ona, že ne, že je to pro mě bolestné, ta to množství :wink:
31. aug 2013 o 13:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
Tak a posledné dve už aj odovzdané. Takže víkend volný. A dnes si Vás aj konečne prečítam.
31. aug 2013 o 13:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (51)
@akzuzs no vyzera to dost sladko u nas tie penove nikto nema rad ale vyzera pekne
31. aug 2013 o 13:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@akzuzs nevím jak to přesně myslíš. Normálně upeču v košíčku, vychladlé potřu krémem co může pod marcipán, dám kolečko potahu a ozdobím
31. aug 2013 o 13:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak tady jsou moje dílka, ani jsem všechny ty dortíčky nefotila, protože už jsem se na ně nemohla ani podívat :grinning:
a ještě mě čeká červený traktůrek a kissák :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. aug 2013 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (51)
@florentina děvče moje, už taky kupuju marcipán jako ty, protože v tomhle množství užnestíhám a ani nechci dělat mléčňák :stuck_out_tongue_closed_eyes:
dělá se s ním super, drží dobře tvar a na bílý svatebáky kupuju teda smart, třeba na příští víkend si výslovně vyžádali smart, žejim minule moooc chutnal :wink: asi jsou jedni z mála :wink:
31. aug 2013 o 14:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@vecernicci máš je krásné. A ten tringelt ani nekomentuji, protože to je zbytečné. :grinning: :grinning: Ale Tobě to moc přeju, však jsi se namakala.
31. aug 2013 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ludkas31 dakujem

@akzuzs cupcakes su velmi podobne ako mufinky, ale lisia sa v zlozeni. Cupcakes su skor ako dezert ci kolacik, mufiny maju hustejsie cesto, mozu byt aj na slano aj na sladko :slight_smile:
31. aug 2013 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Babulky prosim vas, torta s cokotransferom je uz hodinu v chlade a stale sa mi to lepi... neviem ani ci som dobre nacapala cokoladu :confounded: dala som ju na tu drsnejsiu stranu apricapila k torte. A malo by to drzat, prilepit sa nie? Ci je tam este nieco co treba urobit a neurobila som?
31. aug 2013 o 14:11  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina díky, však jsem si na to vzala dovolenou :wink: ale bylo to nekonečný, měly průměr 6 cm a nechávala jsem je za 30 korun kus, tak nevím jestli je to moc nebo málo, ale moc se jim líbily :slight_smile:
31. aug 2013 o 14:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok