Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
31. aug 2013

@mysiatkoo ja ked vidim tie tvoje krasky hranate ☹ ale nevzdavam sa 😉

florentina
31. aug 2013

@elamaslakova děkuji moc 😉

timuss
31. aug 2013

@pristela wau 🙂 😀 😀 😀

darinkazv
31. aug 2013

žienky, môžem sa poradiť?
z čoho sa robí tá hmota, ktorá sa používa na výrobu "čipky"? je na to tá forma, či ako to nazvať. aj v tých amerických tortách to dávali. tú hmotu do tej formy natreli a potom to odtiaľ stiahli a bolo to také pružné a pekne sa to dalo preniesť na tortu. viem, píšem ako hotentót, ale neviem, ako lepšie to popísať, o čo mi ide 😀

darinkazv
31. aug 2013

@mysiatkoo riadne máš vysoký ten korpus. super 🙂 aký priemer formy používaš? 🙂

aduskatt
31. aug 2013

@darinkazv ta hmota sa vola Magic Decor

mysiatkoo
31. aug 2013

@darinkazv ako kedy 😉 pouzivam viacmenej uz len rafik, ktory si upravujem podla potreby - poctu pozadovanyx porcii

lamps
31. aug 2013

@darinkazv asi myslíš čipku z hmoty Magic decor - http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/esh.... Hmotu si zarobíš podľa návodu, dáš čipku vysušiť, vyberieš a šups s ňou na tortu

zuzzy12
31. aug 2013

@pristela rozpravkove torty.....obdivujem.Neskutočny talent......chcela by som vedieť vyrobiť take torty 🙂

darinkazv
31. aug 2013

@aduskatt
@lamps ďakujem 🙂 ste poklady 🙂

luciahromadkova
31. aug 2013

@darinkazv hmota sa vola magic dekor, silikonova podlozka- do tej sa zarobena hmota /moze sa farbit/ vtrie a a pozotiera, potom necha susit najlepsie v rure....
napr. tu su podlozky a aj hmota http://toptorticka.sk/category.php?id_category=145

este napisem, ze aj ine firmy predavaju pod iným názvom...hmotu a rozne tie podlozky /napr. sugarviel a pod./, ja mam skusenosti len s magic dekor

darinkazv
31. aug 2013

@mysiatkoo 😀 to čo je rafik 😀 ja fakt len začínam s tortami, tak mne toto moc nehovorí 😀

mysiatkoo
31. aug 2013

@darinkazv http://eshop.tescoma.sk/pecenie/formy-a-plechy/... je tam ... uspesny zaciatok zelam 😉

luciahromadkova
31. aug 2013

@pristela tak o to je to pre teba fajn...lebo ty si to normalne povzniesla z technickej podoby do tej uzasnej 3D a este aj s navrhom okolia a zahrady... uz ani zahradneho architekta nepotrebuju 😵 😀 byt nimi tak uz neriesim inu podobu zahrady 😀 😀 😀

darinkazv
31. aug 2013

@mysiatkoo ďakujem 🙂

luciahromadkova
31. aug 2013

@darinkazv rafiky - skratka forma bez dna, das na plech a pecies, aby nepodtieklo mozes dat pod to alobal a vydvihnut smerom popod rafik smerom hore
vyhodou je, ze su vyssie ako klasika tortova forma
rafiky najdes aj tu roznych tvarov
http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/rafiky/
ak zacinas tak klasika je kruh cca 22, 24 cm

lucula73
31. aug 2013

jju kočky už tu asi nik neni..........ten recept na to ganache,čo sem tuším @mysiatkoo dávala kde je?
nemožem ho násjť,ten pomer čoko a šľhaačky,aby to mohlo pod poťah..........
ďakujeeeeeem 🙂

mysiatkoo
31. aug 2013

@lucula73 https://www.facebook.com/media/set/?set=a.50722... ...este tu tak pol hod sedim na terase, tak keby nieco - pis 😉

darinkazv
31. aug 2013

@luciahromadkova ďakujem.

ešte jednu otázku mám. vždy na to zabudnem. neviete niektorá, čím to tí američania potierajú korpusy pod poťahovku? ja zvyknem dávať maslo s cukrom, ale zaujímalo by ma, čo to oni dávajú. tak ľahko sa im to roztiera. vyzerá to super. len sa nikde nejdem dopátrať, čo to tam dávajú 🙂

lucula73
31. aug 2013

@mysiatkoo jej akurát ty.....,ďakujem krásne,idem to kuk 🙂 🙂

luciahromadkova
31. aug 2013

@darinkazv neviem cim potieraju americania, ja som videla v TV a komentovali, ze maslovy krem, ale mozno robia taky co maju hotovy uz z cukrarskych potrieb, ktovie ci je to aj chutne...
ja som donedavna pouzivala maslo s cukrom a trocha nutelou a naucila som sa ganache od @mysiatkoo /coko so slahackou/. Recept a postup najdes v teme v receptoch alebo aj tu https://www.facebook.com/media/set/?set=a.50722...
a toto je top, aj ked narocnejsie na peniaze a aj pripravu ale chut s tmavou coko je fakt perfektna /biela coko osobne nemusim/
tak mozno amici pouzivaju to... ak to maju vonku pri izbovej teplote, moze to ist lahko v pohode...

lucula73
31. aug 2013

@mysiatkoo tak ak si tu...........jedna otázka,to asi dnes nezrealizujem,prečo to musí stáť to druhého dna,ja som myslela,že to teraz obalím hned čoko 😕 🙂
ďakujem 😉

aduskatt
31. aug 2013

@darinkazv no zrovna tie ich torty vraj nie su chutne, takze tazko povedat, co tam davaju🙂

mysiatkoo
31. aug 2013

@lucula73 tak som sa docitala a je fakt, ze ked som robila s cerstvou, tak sa to nerobilo tak dobre ako s odstatou... fakt netusim, co ma na to vplyv... ale je to realizovatelne aj s nexladnickovou, len stejne musis cakat kym ta coko zaxladne natolko, aby sa neliala - na tyx fotkax som ju mala moc tekutu a potom to steka... dolezite je mat aj dobre zaxladenu naplnenu tortu...

lucula73
31. aug 2013

@mysiatkoo aha,tak idem teda spať 😀 ,som to spustila a uvidím ráno.........vďaka za radu....bože moja mamina má zajtra narodkyy,ja nie om schopná dokončiť tortu,absolut nevládzem ,tie dve čo som mala ma zabili..... 😝

lucula73
31. aug 2013

@mysiatkoo a koľko minieš tej čoko a šľahačky na jednu tortu?inak je to super vec,no asi riadne zvyšuje náklady na tortu....... 😕

mysiatkoo
31. aug 2013

@lucula73 vela 😀 😀 500g tmava coko 1 slahacka na priemer cca 24cm... cosi ostane, ale musim to robit s prebytkom, aby sa to dalo pekne zatriet ... potom to vyuzijem na dezerty 😝

ajka82
1. sep 2013

juuuj, som zaspala na vaku pri babach, tak som si teraz trosku makla 😝 a kedze neviem ci ma rano nezobudia, ze uz prisli pre torticku, tak som to teraz odfotila... inak vsetky tie torticky na inspi sa mi zdali viac chlapcenske ako neutralne a malo to byt pre dievcatko, tak hadam budu spokojni, lebo aj od osobky som dostala foto na inspi, no vobec sa to k nim nepodoba

akzuzs
1. sep 2013

Prečo sa mi zrazilo máslo pri šľahaní v kréme? To sa mi nestalo. Kde som urobila chybu?

jakelina
1. sep 2013

@akzuzs různá teplota surovin