Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adrika202
1. sep 2013

@timuss neee to je vylučene,pani by ma ukamenovala :D

vladiella
1. sep 2013

boze, farbim si tu pri telke marcipan a furt doplnam a doplnam... a pozeram, ze manzelovi velmi chuti... ako tu pri mne tichucko sedi... 😀 😀 😀

luciahromadkova
1. sep 2013

@darinkazv na tortu s priemerom 24, davam 1 slahacku 33% 250 g/250ml a 500 g coko, pouzivam - coko z lidla 52 % cokolada taka zlatohnedy obal a 200g cena 0,98 E a zostalo mi trocha vzdy, tak mam v chladnicke alebo aj v mraziaku

luciahromadkova
1. sep 2013

@jakelina majka fakt sa netrap, torta bola nadherna a muffiny tiez, uz len to mnozstvo...
skratka pani, ani len netusi ako chuti dobra torta...je to nejaka truba...., ktora si mysli, ze to dokaze lepsie a chutnejsie za menej penazi...., tak nech sa trapi...su ludia co vedia ocenit a ludia, ktorým v nicom nevyhovies...

tak uz sa netrap a tes sa, ze dalsiu zrusila, aspon trubu tetku nemusis znova pocuvat a trapit sa za par penazi...iní ťa určite ocenia 😉

timuss
1. sep 2013

@adrika202 tak neviem, nech povie zákazníčka teda...mne osobne sa viac páčia torty, kde má barbie torty, ako keď len tak sedí na vrchu torty...ale ak ju treba posadiť, tak by som ju asi posadila do záhrady plnej kvetov....ale asi veľa závisí od oblečenia

lokalistin
1. sep 2013

@jakelina preboha to co ake tela,je mi to moc luto ,ale sama vidis kolko ludi tolko chuti inym chutila 😉

xsamsulovak
1. sep 2013

Děvčata taky peču, tak k Vám občas nakuknu 🙂 stránky mám zde: http://eowin.rajce.idnes.cz/Dortiky/# 🙂

lokalistin
1. sep 2013

@jakelina a este nieco ja ked som robila svadobnu, ti ludia ma nepoznali,nevedeli ako peciem a objednali si pred tym u mna dve torty na skusku a vybrali si chut a dohodli sme sa na potahu aj vyzdobe, pekne si vsetko zaplatili,tak si to kludne mohla aj ona pred tym,ale ked zgrlosi tak nech sa strci,urcite bola dobra a bola nadherna a ako tu uz spominali,ziaden host by nepovedal,ze nechutila,uz len zo slusnosti povedia,ze je vsetko super

mamcas
2. sep 2013

@jakelina nic dobre si veru o tetke nemysli... bude to tak ako @anibas pise, zdala sa jej torta draha tak si musela nieco vymysliet... mne tiekli slinky len som citala aka bola plnka 😝 mnaaam a ked Ta nejaka pani z tej svadby vychvalila, je jasne, ze namiesto tejto ufrfotanej tetky budes mat dalsich zakaznikov, ktori ocenia to "maslo" 😀 😀 😀 joj inak ale zaboli to ked do toho davame tolko lasky 😖

mamcas
2. sep 2013

@pativla no to podla mna stacit nebude... to je tak max pre 15 a skor si myslim, ze tak 12 je z 24 akurat 🙂

mimcak
2. sep 2013

@jakelina ja som tu tvoju svadobnu ukazovala ešte aj manželovy,že aká krásna a tiež chválil. A je mi ľúto,že si dostala takú správu od nevesty,navie si vážiť kvalitnú prácu. Ten krém poznám,lebo si mi dávnejšie dávala naňho recept a je super aj môjmu mm chutil aj zákaznička vychválila . No ked som ho robila susedke tak jej moc nechutil.Takže sto ľudí,sto chutí. Ale osobne si myslím,že to boala iba zákernosť nevesty a tak ako píše @anibas

jakelina
2. sep 2013

Holky moc všem děkuji. Dnes už jsem s tím tak nějak smířená, určitě je někdy i negativní reakce, ale zrovna tady u toho dortu mě to fakt zamrzelo hodně. A já to neumím hodit za hlavu, pořád mi tam leží. Je to první špatná zkušenost a zase mě to i poučilo. Vzala jsem si z toho i něco pro příště.

daniela09
2. sep 2013

tak tu je moja máša s medveďom, trošku vyzerá vyplašene

maya30
2. sep 2013

@adrika202 chapem chapem 🙂 len mne sa to rozpadava aj tak...mozno to chce prax ako vravi @pipka budem skusat dalej (ine mi ani neostava) dakujem baby 🙂

jakelina
2. sep 2013

Holky všem dětičkám co jdou dnes poprvé do školky a školy přeji, ať to hezky zvládnete a nejsou slzičky.

ludkas31
2. sep 2013

zienky, idem robit malicku tortu do formy 18cm, s kolkych vajicok mam urobit cokoladovy korpus? a druha otazocka- chcem robit jogurtovu plnku bude stacit polovicna davka, ci mam radsej celu davku spravit? dakujem dopredu za radu....

dagmarmustafa
2. sep 2013

Moje vikendove 🙂 A idem pozerat vase fotecky....

pralinka25
2. sep 2013

ahojte 🙂
nejako nic nestiham ale musim sa s vami podelit o dnesny zazitok 😀
dnes sme sli s mojim malym prvy krat do skolky a vyfasovali sme obrazok na skrinke tortu 😀 tak som sa zasmiala ze sa nam to akurat super hodi to si urcite zapamata ktora je jeho. ucitelky sa trafili 😵

pipka
2. sep 2013

@jakelina tak moji uz su v skolke obaja 😅 a teda straaasne cudny pocit mam 😕 😅 sama nechapem
a idem asi hned aj do roboty za nimi...sak sa tu len motam jak prd v gaťoch a nic neviem spravit 😝 😀

hadam to tam do piatej spolu nejako dobojujeme ten prvy den 😅 😎

pipka
2. sep 2013

@pralinka25 😀 😀 😀 😀 😀 a ze u nas nemame taky obrazok na skrinke 😠 😀 😀 😀 saaakriš 😅 😀

jakelina
2. sep 2013

@pralinka25 super, náš malý má vláček 😀 😀

lifinka
2. sep 2013

ahojky holky, vrátili jsme se šťasně z dovolené v Turecku, bylo nádherně a jdu mrknout na ty vaše dílka přenádherná!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lifinka
2. sep 2013

@jakelina Maruš, ještě jsem skoro nezačala dočítat,ale nechceš mi snad říci, že měli něco proti 3patrovému dortu???? To mi mě naštvali!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙄 🙄 🙄

pralinka25
2. sep 2013

@pipka treba k roku doplnit. mne to tak zdvihlo naladu ked som to videla hehe. on je sice viac na auta ako na torty ale tak aj on sa tesil ze mamina torta 😀

daniela09
2. sep 2013

@jakelina aj môj má vláčik

broucek2
2. sep 2013

@jakelina ahoj, nic si z toho nedělej a fakt nevím, co jí na Smartflexu nechutnalo. U nás je v oblibě mléčný marcipán a Smartflex mají taky všichni rý´ádi. Je teda fakt, že potahovku třeba všechnu nesní, ale tu nesní ani z jiné hmoty, protože je to hodně sladké a karamelový krém chutná vždy stejně, takže to je taky divné.Spíše to na mě působí, že chce slevu nebo jí ho hodně zbylo, protože neodhadla, kolik se dortu sní a vidí v tom nesmysl, že to nikomu nechutnalo.

dajna11
2. sep 2013

a dneska kedže som doma ,moj malý zlatík šiel prvý krát do školky,tak som robila toretku...mala som čas,ešteže to tak vyšlo.....

adrika202
2. sep 2013

Dievčatá sladkéééé ,prosím nejaku šmoulinku že 2D ...google nič moc ,nemate nejake uložené ?

pralinka25
2. sep 2013

tak pridavam po dlhej dobe aj ja svoje vytvory z konca augusta. dovtedy som mala prazdniny 🙂

dadussh
2. sep 2013

@ludkas31 ja som robila cez vikend 16 cm z 3 vajec, ale klasicku piskotu. plnila som ju jogurtovou plnkou, plnila som na 3x a robila som ju z 1 slahacky, 1 jogurtu a 1/2 mascarpone