Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuul
5. sep 2013

dievcata prosim robila ste niektora "tanier alebo gril z reznami" alebo nieco podobne chlapske? dakujem moc.

Dosku zo slaninou a klobasou uz mam za sebou 🙂

zuzka7512
5. sep 2013

dievčatá,prosím vás,z kolkých vajec mám upiecť korpus do oválnrj formy strednej???dlžka je 27 cm...ďakujem...

lamps
5. sep 2013

@zuzka7512 neviem, aký recept máš, ja robím mramorák z 8 vajíčok

pralinka25
5. sep 2013

ahojte dievcatka
prosim vas ako dho musi byt v mrazaku parizska slahacka aby sa dala vyslahat nemozem cakat kym sa vychladi v chladnicke. dnes mam uplne ze smolny den. je tam od 18h miesam ho postupne kedy by som ho mohla vyslahat?

aduskatt
5. sep 2013

@pralinka25 dve hodky

jakelina
5. sep 2013

@pralinka25 někdo tu psal dvě hodiny

pralinka25
5. sep 2013

@aduskatt @jakelina dakujem kocky moc.
dufam ze sa mi to zas nezgrcne lebo skacem z okna 😀

muffinka8
5. sep 2013

@aduskatt @jakelina ja som to tak minule skúšala, mala som šľahačku s mliečnou čoko, bolo to tam viac ako 2 hodiny, asi 4 a vôbec sa mi to nechcelo vyšľahať. Musela som na 2 šľahačky dať až 4 stužovače, aby to držalo vôbec.

pristela
5. sep 2013

@muffinka8 ja bežne nestíham a dávam paríž do mrazáku 😅 ani nemiešam , len to tam dam o dve hodky vyberiem a hned mixujem , vždy sa vyslaha 😉 našťastie 😅 najlepsie je chladit ju v kovovom hrnci ten drži chlad najdlhsie aj pri miešaní po vybratí a dolezite slahat hned ako sa vyberie , nie polozit na stol a pak pripravovat este len mixer 😵
a aaa este ma napadlo , slahacka nesmie byt trvanlivá , ale taka tá klasicka

libela
5. sep 2013

ahoj, potrebovala by som radu. idem robiť tortu ako polystyrén a neviem ako urobiť vzor, aby to vyzeralo ako ten polystytén.. vopred ďakujem

muffinka8
5. sep 2013

@pristela trvanlivú nikdy nepoužívam, všetko mám dopredu nachystané, dokonca aj smeta fix otvorený, aj čokolády bolo v plnke dostatok. Misku mám stále plastovú. Zraziť sa nezrazila len sa nechcela vyšľahať, až ma ruka bolela. Som skôr myslela či to nebolo čokoládou že bola mliečna.

marcelatje
5. sep 2013

Nejaká šikovnica z okresu Pezinok sa tu prosím nájde?

adrika202
5. sep 2013

dievčata rozrobenu hmotu na krajky možem uskladniť v chladničke ?? kolko ??

pipka
5. sep 2013

ajojte babulky moje zlate, prepacte mi, ze vas takto zanedbavam, ale od kedy som v robote, nestiham ani zit...a ked este peciem, no amen tma 😝 😅
kazdy den doletim z roboty a rovno do kuchyne, ledva stiham detom veceru spravit a zas do noci v kuchyni 🙄
teraz som odovzdala tieto dve skoro 6 kilove opachy 😝 a dalsiu mam rozrobenu 😅
ale moja chyba, ze neviem povedat nie 😠 😅 🙄 inak by som si mohla kazdy vecer sediet a oddychovat 😝

a samozrejme aby malo nebolo, tak malý mi po 3 dnoch v skolke uz ochorel, tak uz riesim babku na varovanie...lebo ved nemozem hned ostat doma, po troch dnoch 😅 🙄 no dufam, ze sa z toho cim skor dostane, lebo mna porazi ak si predstavim, ze toto teraz budem riesit asi tak do aprila 😅

mamcas
5. sep 2013

@aduskatt @vladiella dakujem za linky, ale ono ked je to konkretna postavicka tak to je horsie... ja mam napozerane ako na postavicku, ale ako poziarnik sam proste nevyzera... zajtra idem este kamosku poprosit o pomoc v modelovani, inak som v kybli uz 😢

mysiatkoo
5. sep 2013

@mamcas heh... sprav za mna Minnie a ja skusim Sam-a 😉

pipka
5. sep 2013

@mamcas ja som poziarnika robila uz tusim 2x a to je pohoda 😉 to daaaas 😉

mysiatkoo
5. sep 2013

@adrika202 Skladovanie: Pripravenú zmes môžete v uzavretej nádobe v chladničke skladovať 3-4 dni. Hotové dekorácie môžu byť skladované v dobre utesnenom plastovom sáčku 30 dní pri izbovej teplote.

adrika202
5. sep 2013

@mysiatkoo juu dakujem,tak to aby som si narobila krajky 🙂 bo som kupila u nas v cukrarskom obchode a tam to teta rozvažuje na 100 gramov,ale navody este nemala prilepene 🙂 tak uvidim ako sa zadari,jedna už schne,len či ju aj vylupnem celu som zvedavá 🙂

adrika202
5. sep 2013

@pipka krasne tortičky a na margo chorob a imunity z vlastnej skusenosti možem doporučit od forever living products take pastilky kids ..je to z aloe vera a fakt učinne..nerobim s tym nebooj takže nepropagujem za učelom zarobku..len dobra rada 🙂

pipka
5. sep 2013

@adrika202 dakujem, mozeme skusit, ale ja som aj tak presvedcena, ze ked zacne chodit do skolky, tak si skratka tie "skolkarske vírusy " musi prekonat 😅 ja mu dvam vyse mesiaca imunoglukan aj preventan...a aj tak uz je to tu 😝

tak mozem vyskusat aj aloe ..ale tak to mi kazdy radi nieco ine..a na kazdeho aj ine zabera 😅 vam moze zabrat aloe a nam mozno ani to nie 😖 ale netvrdim to samozrejme 😉
len uz som zufala z toho, ze len vyhadzujem kopy penazi a nic z toho 😝 🙄 ☹

vladiella
5. sep 2013

@mamcas no ale tu vo fotopostuoch je nieco od

@luciahromadkova pre Teba fotopostup hasici
http://jaroslavamiholova.blog.cz/1208/hasicske-... ale nie je to hasic Sam

lucula73
5. sep 2013

@pristela pristela,prečo nesmie byť šľahačka trvanlivá?ja bežne používam a nevidím v tom žiaden problém 😕 😕 ,napr. tá tortová 36% je len trvanlivá 😒

vladiella
5. sep 2013
levandulka3
5. sep 2013

tak sa mi zdá že som sem zabudla vložiť tortičky ktoré som robila pred mojou dvojtýždňovou dovolenkou tak to idem napraviť 😉 tá prvá fotka je už od zákazníčky ja som si ju zabudla odfotiť

nika266
5. sep 2013

Tohoto týždňa iba jedna tortička

nika266
5. sep 2013
luciahromadkova
5. sep 2013

@pipka ahoj, aj samko je uz chytený..., po 3 dňoch je statočne zachripnuty a dnes aj trochu pokasliava..., rano sa uvidi co ho dam alebo nie...kedze ma nabeh na laryngitidu...., a to prosim bol v skolke po, ut, streda do 10,00 a dnes do 11,00....
inak konecne nereve, pondelok a utorok len pri luceni..., vcera a dnes uz vobec...., takze dufam, ze si zvykne... a tiez ze nebude furt chory...
a ja som sa dozvedela spravu....mam 80 dni dovolenky... 😀 takze vyzera to tak, ze este mozno aj potortujem a v januari nastupim...kedze do novembra som na RD, potom by som cerpala dovolenku aspon cast, teda ked mi nic jasne ze nepreplatia....tak budem doma...
inak mas moj obdiv pracovat a tortovat.... 😵
tak skore uzdravenie... a musim ti vratit lukopren