• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

9. decembra 2016 
@lucula73 aale tridsaťšestka je "silná" tá v pohode , ale tie klasiky 33% tusin maju , niekedy robia neplechu a nechcu sa vyšlahať , alebo sa musia slahat strasne dlho aby zhustli , ja som na zaciatku pouzivala len trvanlive 33% a niektore sa prosto nedali vyslahat :angry: :angry: nuž poučila som sa :grinning:
5. sep 2013 o 23:36  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@pristela a ktore znacky, vyrobca to su? tie zle...
6. sep 2013 o 00:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@vladiella tam nejde o znacku ,ale o to ze su trvanlive, je jedno aka znacka , to trebars šesť krat sa mi vyslahali a siedma vobec :sweat_smile: a isto som ich nemavala take tuho vyslahane ako obycaj netrvanlive :dizzy_face: /teda ja moc tych chemikalií stužovacovych do toho nesypem , len trochu/
6. sep 2013 o 00:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to (2)
@pristela @vladiella tiez mam taku skusenost s trvanlivymi.... tam sa vyzraza tuk na krabicke ci ako to nazvat a z 33% mas hned menej...
@muffinka8 kludne to tou mliecnou mohlo byt - zrejme potrebuje vyssi pomer - usudzujem podla ganache rozdielneho pomeru pre tmavu a bielu
btw rajo v tescu dnes v akcii za 80c :wink:
6. sep 2013 o 00:26  • Odpovedz  • Páči sa mi to (2)
@mysiatkoo
@pristela trvanlive cize pasterizovane?? Ci?? Su i netrvanlive??
6. sep 2013 o 00:47  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte,poradte,peciem na otvorenie skoly skolky,a neviem sa rozhodnut aku tortu spravit,rozmyslam nad pokladnicou spravit ju otvorenu a dat dnu domace pralinky a kupene peniazky cokoladove,alebo kniku ,ale zda sa mi ta kniha nudna,pls poradte co by sa hodilo??dakujem :wink:
6. sep 2013 o 00:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@vladiella trvanlivá je tá čo sa predáva mimo chladiacich boxov , len tak na regale nepotrebuje chladnicku :stuck_out_tongue_closed_eyes: , zvacsa pri trvanlivych mliekach a ma na krabicke napisane trvanlivá :sweat_smile: spotrebu ma 896 rokov :grinning: :grinning: :grinning: a "netrvanlivá" je vždy v chladiacich boxoch , zvacsa pri jogurtoch atd .. :D a ma ovela nižsiu spotrebu /trvanlivost :wink:
6. sep 2013 o 00:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to (3)
@pristela aha, taku trvanlivost-spotrebu myslite! :sweat_smile: som zacala o sebe pochybovat trosku :sweat_smile:
6. sep 2013 o 06:01  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahoj děvčata,přidávám odevzdané na dnešní svatební tabuli....
6. sep 2013 o 06:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to (55)
@mysiatkoo gramaze som mala viac lebo ja vecsinou robim lem mliecnu tak toto uz mam odsledovane. Skor som myslela ze ten sposob chladenia jej asi nesadol.
6. sep 2013 o 06:46  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Jinak jsem byla strašně naštvaná,protože jsem měla čerstvě koupené máslo v Tescu,bylo belgické, stříbrný obal s kravičkou na louce.Nebylo v akci cena 39,90 Kč,spotřeba do 1.10.2014,ale už po odbalení bylo cítit kysele a dokonce byly ny papíru plesnivé skvrny.No katastrofa.Kdybych to neměla tak daleko,tak bych jím tím šla plesknout přímo u kasy ...No příště si asi budu hned u pokladny k máslu čichat a i nakouknu pod obal....budu za debila,ale jsou to hříšné peníze a snad má jít máslo o 3O% nahoru.Tak to už snad bude lepší s tím skončit.Lidi to nepochopí,nebo ať si máslo donesou,ale značku jim řeknu sama.Aby zase s něčím nevyrukovali jako že třeba Rama věrná sestra másla...haha to jo :grinning:
6. sep 2013 o 06:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to (3)
Ahojte, aj ja by som chcela skúsiť upiect torticku len mi prosím poraďte kde kupujete martikán? Najlepšie konkrétne v prešove alebo je lepšia len tá modelovanie hmota? Ďakujem pekne
6. sep 2013 o 06:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@jakelina promiň že odpovídám až teď,ale dělala jsem další třípatrák na dnes takže ti můžu říct přesně kolik vážil . Spodní patro jsem měla prořezané 3x a ty dvě další jen 2x.Váha i s květy byla 8,10 kg.Měla jsem obavy z té barvy nemohla jsem ji nijak vychytat,ale nevěsta byla tak nadšená,že mám z toho velkou radost. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
6. sep 2013 o 07:07  • Odpovedz  • Páči sa mi to (2)
@maya30 tu som robila ja len som tu dlho nebola tak odpovedam až teraz, pod slamou je normálne torta a kludne môžeš :wink:
6. sep 2013 o 07:38  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@julinkaz ahoj,tá hmota sa volá marcipán :grinning: ,martikán je športovec :wink: ,to na objasnenie...........a pre začiatočníka je určite lepšia na poťahovanie nejaká poťahovacia hmota,lebo sa snou poťahuje lepšie ako s marcipánom :wink:
je viac druhov,asi najviac kočky používajú smartflex velvet,ale aj pasta dama................alebo si skús urobiť doma z tých penových cukríkov........recept je na 1.strane tejto diskusie :wink:
A v PO určite dáky eshop má aj predajnu,to buď vygoogli alebo ti niekto odtiaľ napíše :wink:
6. sep 2013 o 07:43  • Odpovedz  • Páči sa mi to (2)
@lucula73 tak som sa zasmiala nad tým martikanom:slight_smile: mám novy mobil a on si mení slovíčka ako chce:frowning2: ďakujem peiné za tip, skúsim teda tie cukríky:slight_smile:
6. sep 2013 o 08:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
dievčence sladké, krásne ránko a celý deň vám prajem a pridávam moju tortičku - pre dievčatko na krst, nechceli ružovú a všetko ostatné nechali na mňa
6. sep 2013 o 08:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to (80)
@lamps boze ta je milucka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
6. sep 2013 o 08:44  • Odpovedz  • Páči sa mi to (2)
@lamps jeeeminenkuuuuuuuuuuu, tá je neskutočnáááááááááááááááááááááááááá :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
6. sep 2013 o 08:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to (3)
Žienky pridávam nočnú , už aj odovzdanú :dizzy_face:
6. sep 2013 o 08:51  • Odpovedz  • Páči sa mi to (73)
vuhahaaaa... to mam pridat fotky hned po pristelke? :grinning:
tak ja tak skromne- zelanie angry birds a jazero so 6 labutami :wink:
6. sep 2013 o 08:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to (48)
@lamps nááádhernáááá :slight_smile:
6. sep 2013 o 08:55  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@lamps
@pristela
@ajka82 nádherné dorty, no jste machři.
:wink:
6. sep 2013 o 09:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to (3)
@brunila ty jo, nestraš s tím máslem. Pořád zdražují. :unamused: Já v Tescu mám víc špatných zkušeností, ale s máslem ještě ne. Maso tam nekupuju vůbec, už jsem ho jednou vyhodila. Já kupuju máslo přímo v mlékárně a to je fakt jedinečné. Není tam přidané žádné svinstvo, doma si to nakouskuju po kile nebo po půl a dám do mrazáku. Je to v desetikilovém balíku.
6. sep 2013 o 09:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@brunila dorty máš nádherné. Samé svatebáky se ti teď sešly co???
6. sep 2013 o 09:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to
to su tortyyyyyy :dizzy_face: :dizzy_face: a moja xudak minnie je ako po plastickej operacii :angry: tusim si pre radost budem musiet spravit nejaku kvietkovu navyse...
6. sep 2013 o 09:08  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@lamps nádherná ,žabky su rozkošnééé :slight_smile:
@pristela ty čarodejnica jedna :D nadhera nadhera :slight_smile:
6. sep 2013 o 09:12  • Odpovedz  • Páči sa mi to (2)
@lamps prekráááásna tortička :slight_smile:
6. sep 2013 o 09:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@ajka82 kocky labutky vydarene! :wink: rozpravkove jazierko. Birds tiez uplne ako z dielne animatora...

@pristela famooozne! Tie kvietky su zive? :confused:

@lamps :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
6. sep 2013 o 09:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@mysiatkoo ty si šišina, isto bude zase naaadhernaaa :dizzy_face: davaj šup šup foto , nech si šošovku pohladím :dizzy_face:
6. sep 2013 o 09:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok