Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cabalkova
6. sep 2013

AHoj holky, chystam se na pristi so delat synkovi dort s traktorem a chtěla bych, aby traktor jakoby jel po poli... z ceho udelat tu oranici? Vim, ze jste tu někdo dort s traktorem delali, mam ho i ulozeny a je paradni, a prave tam ta "hlina" je. Z drobecku z korpusu? Z nastrouhane obarvene potahovky? Dekuju předem za radu.

adrika202
6. sep 2013

@jakelina @pristela ake priemery spodnych poschodi na trojposchodkach mate ?

jakelina
6. sep 2013

@adrika202 já mám 29 cm

luciahromadkova
6. sep 2013

@pristela nadherne 😵
@lamps rozkosne zabky.... 😉
@brunila a @jakelina pekne svadobky 😵

lamps
6. sep 2013

@mysiatkoo plne chápem tvoje pocity nespokojnosti, ale to je taká úchylka asi na celý život, ja ju mám tiež. Minnie je super a obdivujem, že stojí, ja som ešte nenabrala odvahu robiť stojacu postavičku. Vlastne nabrala raz som skúšala robiť stojacu zajačicu a musela som ju zdemolovať chuderu lebo mala veľmi čudný postoj 😀 😀 😀 😀

Ďakujem za krásne komentáriky ku žabkovej tortičke 😵 😵 😵 😵

mysiatkoo
6. sep 2013

@lamps DAKUJEM za to poxopenie 😉 stat zatial stoji...uvidime, ci aj na torte sa jej bude pacit, aby som to zase nezaxranovala nejakym nepodarkom 😒

pristela
6. sep 2013

@adrika202 ja som mala mensie nez Jakelinka , 26cm

jakelina
6. sep 2013

@pristela já jsem už dnes nemohla, podložka byla dřevěná a vážil s ní 13 kilo a v lednici byl až nahoře, tak podložku mám v úrovni prsou. Čekala jsem na manžela, až mi ho vyndá a dávala jsem tam ty bílé lístky, mně by se víc líbily zelené, ale chtěli bílé.

brunila
6. sep 2013

@pristela Tak to jsi tedy šikulka,klobouk dolů.Musím to vyzkoušet.Mě se ty orchidejky při kompletování některé lístečky zlomily.Ještě že byly navíc....Měla jsem je dost tenké,příště nechám malinko silnější a ztenčím jen okraje.

brunila
6. sep 2013

@jakelina No to je dort.Parádní!!!!!Na ty růže muselo padnout potahovky.Máš je spočítané?Tak to já budu růžičkovat přes víkend na příští pátek.Ale žádný vodopád,naštěstí to zatím po mě nikdo nechtěl.Můžu se zeptat na ty ornamenty?To jsi dělala bílkovou směsí nebo extruderem a pak ručně lepila?

brunila
6. sep 2013

@mia114 Krásní šmoulíci!!!!! 🙂

pristela
6. sep 2013

@vladiella a som zabudla odpovedat , na kvietky postup nemam , ale na nete je ich milion staci pohladat postup na pivonku , ja to tak z hlavy tam nieje na čo treba postup, vyrežš, pripevnís drotik, stenšíš /ožilkujes ak chces/ a das kazdy lupienok zvlast sušiť do tvaru aky chces, a pak len ukladas vedla seba do kvetu 😵
apostup na ten ornament ci co to je , nemam 😅 to je len tak volnou rukou, vyrezany pásik z hmoty , prilepeny do tvaru aky chces na tortu, natrete bielkovou polevou aby chytili tie male gulky na to , a pak bielkovou polevou urobene okolo pasiku ornamenty hoc ake - som ti asi nepomohla 😕 😅
@jakelina no ja som sa mala zmestit do 10kg tak tento mal 9kg , tu trinastku ti vobez nezavidím , iná ťažoba, mne celkom stacil aj tento prevlakat aj ked som ho mala dole v chladnicke, no buduci vikend mam dve 10 a 15kg z toho ta 10 ma byt ťahana co najviac do výšky tak to neviem kde a ako budem skladovat kedze tam mam este nejake tortuse , budem mat ruky ako ooooopica :P
@brunila no ono treba s tym jemne , aj mne sa lame ak nedam pozor ☹ najlepsie by bolo mat ich urobene tyzden dopredu nech su ako skala 😀

pristela
6. sep 2013

@jakelina inak zrovna vcera som videla a hadam aj ulozila 😀 inspiracku na tortusku s vodopadom ruzi , ktory konecne nebol otrepany a pacilo sa mi to 😀 boli tam take velkeee ruze a nie na uplne husto , mali medzery medzi sebou, vypadalo to dobre

zuzka7512
6. sep 2013

@lamps veľmi,veľmi peknučká...kde ty chodíš na tie nápady... 😉

zuzka7512
6. sep 2013

@jakelina prosím ťa,keď si robila tú tortu šmoulinku 2D,tak si si ju spravila dopredu,alebo si to po vyrezaní ukladala hneď na tortu.Neviem,či to bude lepšie spraviť vopred...

darinkazv
6. sep 2013

žienky, koľko čoko mi treba na ganache? len na 1 poschodie okrúhlej torty s priemerom 24 či 26cm?

mysiatkoo
6. sep 2013

@darinkazv 600g tmavej coko isto..

darinkazv
6. sep 2013

@mysiatkoo ďakujem

jakelina
6. sep 2013

@zuzka7512 udělala jsem den dopředu, nechala na folii a pak jsem to opatrně přesunula na dort vcelku, to mu už tak drželo.

jakelina
6. sep 2013

@pristela mně poslali tady tu předlohu. No tak co chceš vymyslet. Kdyby to bylo pro někoho koho znám osobně, tak to třeba nějak ukecám, aby to bylo trochu modernější, ale pro paní co jsem viděla jednou v životě, to si netroufnu. 😝

darinkazv
6. sep 2013

@mysiatkoo ak ťa ešte môžem otravovať. z K2ky som spravila figúrku ležiaceho koníka. len mi tá poťahovka ako koník postál, ostala taká ako popraskaná, či ako to nazvať. už neviem, ako to spraviť, aby bol pekne hladký ☹

jakelina
6. sep 2013

@brunila na ty ornamenty mám lištu, jenom vykrojím, klepnu o podložku a je to. Růže jsem nepočítala, ale bylo jich fakt hodně. Už mi z toho šibalo. Ještě včera o půlnoci jsem dodělávala poupátka.

mysiatkoo
6. sep 2013

@darinkazv fuuu to uz ti ja asi veru neporadim... ja nerobievam s K2jkou, ale obavam sa, ze to uz nevyhladis 😒 ... mozno ma niekto iny dobry tip co s tym...

pristela
6. sep 2013

@jakelina no ked si objednaju vodopad ruzi 😀 s tym sa robit nic neda 😀 urobila si ju super 😵 😵 😵 😵

lamps
6. sep 2013

@zuzka7512 😀 😀 😀 ďakujem, no nápady sa mi rodia v tej mojej hlave strapatej, ale torta je úplne iná ako som plánovala 😀

pipka
6. sep 2013

@luciahromadkova dakujem moja. No tomi presne tri dni vydrzal 😝 ☹ a uz sa varuje u babky...ale tiez neviem kolko babka s dedom takto vydrzia, ked budu furt chori ☹
dnes sme stastne dovrsili prvy tyzden v skolke a hanka sa vypytala spinkat, ze ju boli hrdlo...no mna poraza 🙄 ☹ ☹ ale tak co mam robit 😒 ☹
idem ju cez vikend kurirovat, snad sa do pondelka dame dokopy, mysli na nas 😉 lukopren ma cas 😉

vladiella
6. sep 2013

@jakelina tvoja je jednoznacne sviezejsia a elegantna, chic! vzor na obrazku je taka mdla pribuchnuta do zeme, moc vycackana. povedz jej, ze si spravila elegantnejsiu a hlavne original.

jakelina
6. sep 2013

Holky a poslední tento víkend, myslela jsem, že ji dodělám až v noci, ale manžel mi vzal Eliáška ven a měla jsem na to klid. Taky se hlásím k těm co mají po týdnu ve školce nemocné dítě. Malý má nudli u nosu. Snad to nebude nic horšího

maya30
6. sep 2013

@mia114 perfektní smolkovia, krasna torticka

maya30
6. sep 2013

@mysiatkoo minnie je super tak ako je, nic by som nemenila 😉 🙂