Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

daniela09
7. sep 2013

@lokalistin kokosová roláda- klasika piškota, džem puding zo zlateho klasu, kokos, maslo. Je to rýchlovka

pipka
7. sep 2013

@simasa dokonalaaaa je, normalne nevladzem z tych ruzi 😵 😵 😵 toto ma nauuuuc 😅 😵

pipka
7. sep 2013

@jper krasna je torticka, aj tie ruze....len skoda, ze je fotena na slnku a su tam tie tiene 😖 😉

pipka
7. sep 2013

ja tu sulam batmana a jedujem saaaaaa, sak on mi nesce stat 😠 😅 😅 neviem ci nebude sediet na torte 😝 😀

daniela09
7. sep 2013

@macamac to je roládkový , tu je recept http://varecha.pravda.sk/recepty/roladove-rezy/...
len pozor, je to na malý plech, ja som na roladky upiekla 2 piškoty, po dlžke prekrojila, natrela s džemom a stočila, a na tmavé cesto som dala 6 vajec, 200g kr. cukor, 200g polohr. m, voda, olej - klasika ako pečieš piškotu. Roládky uložila po dĺžke na plech a zaliala tmavou piškotou (orechy som nedávala) po upečení som ešte potrela džemom, a dala čokoládový krém šľahaný nad parou.

jper
7. sep 2013

@pipka jo šak jsem si nadávala, co už 😖

simasa
7. sep 2013

@mimcak Ďakujem. Nedavala som stredovú výstuž, tu to sedí na veľkých plochách, nemyslím, že by hrozilo, že sa to zosunie.

simasa
7. sep 2013

@pipka Asi slabo šúlaš, keď nesce stáť 😀
Nauč... no veď kedy plánujete stretko? Od prvého je to už rok (a video stále v kamere - mala by som si vstúpiť do svedomia 😝 😀 )

maya30
7. sep 2013

ahojte, pridavam tortuse z tohto tyzdna 😅 robila som prvykrat LV kabelku, akurat ze ja sprosta som ju potiahnutu vybrala z chladnicky a hned opeciatkovala, torta sa mi orosila a farba sa zacala roztekat 🙄 tak som to musela neskor domalovavat rucne 😝 Za inspiraciu pri zvieratkovej torte dakujem @levandulka3 ta tvoja bola najkrajsia zo vsetkych co som nasla 😵 Jedna svadobna postel je na svadbu dvoch lekarov, tak som chcela vyuziit situaciu a dala som ich do vystiznej pozy 😀 A na tej poslednej to ma byt levandula 😉

mysiatkoo
7. sep 2013

@maya30 opat vsetky krasne, ale ta levandulova je naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadhernaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😵 😵

simasa
7. sep 2013

@maya30 nádherné tortičky 😵

sticker
7. sep 2013

@maya30 Prosím ťa, podľa akého postupu si robila tú kabelku? Mám zatiaľ jeden postup tu od kočky, ale pre istotu vyzvedám ďalej. Moc ďakujem.

mimcak
7. sep 2013

@simasa Ďakujem,čaká ma trojposchodová,ale kruhy tak preto sa pýtam, Ale tu tvoju už mám uloženú.

maya30
7. sep 2013

@sticker ten postup mas odo mna 😀 tuto som robila od oka podla fotky co mi poslali, klasika 4 platy, 3x plnena, orezana do tvaru, potiahnuta 😉

sticker
7. sep 2013

@maya30 Veď ja vravím stále, že som popleta 😀 Ja sa toho orezávania bojím 😒 Ale asi spravím podľa toho tvojho prvého návodu. Musím to ešte premyslieť.

pipka
7. sep 2013

@simasa no veru moja...mala by si 😀 😀 😀 ale mozno na dochodku sa na tych komentaroch dobre zabavis 😅 😀 😀 😀

stretko radaaaaa, zorganizuj moja, mas v tom prax 😵 mne len povedzte datum a ja doficiiiim 😎 a zas tu cestou nejake kolegyne pozbieram 😀 😉

pipka
7. sep 2013

kurnik sopa, slak traf aj vsetky postavicky co maju ludske nohy 😠 😅 🙄 zlatííííí mackovia, havkovia a macicky 😅 😵 😵 😵

mysiatkoo
7. sep 2013

Minnie hotova a ja tiez.... cert ber aj take pocasie xripkoidneeee

lamps
7. sep 2013

@mysiatkoo - no a je to tu, tortička super, super, super 😵

petkaa28
7. sep 2013

@maya30 tá levandulova je neskutocna!!!! Ja mám robiť na 21.9. levandulovu svadobnú, tak ak môžem, tak si ju ukladám a posielam neveste 🙂)

evicaka
7. sep 2013

@maya30 prekrásne tortičky..... všetky!!!!

mamcas
7. sep 2013

@mysiatkoo nadhernaaaa 😀

mamcas
7. sep 2013

@pipka aj jaaaa sa chcem s vami vsetkymi zoznamit a naucit sa veeeela veci 😀 kde sa stretavate? Niekde nejaka chata ci ako ste to robievali?

wera.g
7. sep 2013

@ajka82 krásne si ich spravila, ˇdakujem moc 😉
@simasa aká opacha, nááádherná a úžasne rovná je 🙂 ja mám z hranatých poschodiek strašný rešpekt, aby neboli krivule 😀

wera.g
7. sep 2013

@maya30 tie sú neskutočnééééééééééééééé, wau 🙂
@mysiatkoo nádherná a dokonale rovná 🙂

wera.g
7. sep 2013

baby jáááj ako by som sa k vám pridala a dala tiež nejaké tortičky... ale čo keˇd ja tu celý víkend vylehujem a tortičky nemôžem robiť... ale budúci to bude riadny zabiják, zopár z tohto týždˇna mi presunuli na ˇdalší týždeˇn a to ich tam už mám aj bez toho strašne moc 😅 ale prišla mi pekárnička na cakepops, tak rozmýšľam, že idem dnes skúsiť, veˇd kedy inokedy trénovať, než keˇd nemám do čoho pichnúť 😀

lokalistin
7. sep 2013

@daniela09 dakujem

ajka82
7. sep 2013

@wera.g nemas za co ;) ...mozno tvoje by boli krajsie, ale tak nemala som na to nejak moc casu, ze co urobit 😝 😅

lokalistin
7. sep 2013

@mysiatkoo je naaaaadhernaaaa

ajka82
7. sep 2013

@wera.g jeee, aj ja budem skusat cakepops... ty mas ake? ja som dostala taky plech co sa privrie z vrchu a upecie to rovno gulicky...len neviem ci to niekde najdem teraz na nete