Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
7. sep 2013

@mamcas ano, naposledy sme boli vikend na chate a bolo uuuzasne 😵 😵 😵 nutno opakovat taketo akcie 😎 😀 😉

wera.g
7. sep 2013

@ajka82 vôbec nie, nádherné sú, nešpekuluj 🙂)) ja som ti moc vˇdačná, veľmi by ma mrzelo, keby nemali na krste tortičky, len kvôli mojemu pošahanému vírusu nákazlivému ☹ ale už to vyzerá že som skoro ok, teda dúfam 😀DD

wera.g
7. sep 2013

@ajka82 ja mám takú tú pekárničku na to, netuším ešte ako funguje, tak by som to rada dnes skúsila 😀

akapulko
7. sep 2013

taak idem sa s Vami podelit s novou skusenostou nikdy viac minimalne 1000tort asi odpeciem a tak ro mozno skusim znova 😠 ohavna opacha proste podla obrazka mi to prislo jednoduchsie ako realita 😒 jedna strana mi sadla nema to tvar aky ma mat proste hruza ale tak snad im bude aspon chutit 😀 nakoniec nechceli ten spod len samotnu pyramid naopak tak tak...

simasa
7. sep 2013

@wera.g Ďakujem, veď aj ja som mala rešpekt, ani neviem, ako dlho som to plnila, čo som to stále vyrovnávala 😝 a aj tak je to pre mňa krivé. Bola som z toho na prášky... a potom poťahovať tie rohy - poťah na tom praská ako blázon - no proste o hubu. Radšej 100 okrúhlych ako toto. Ale večer mi volali, najskôr nevesta a neskôr aj jej mamina, že tá torta je nádherná a že som veľmi šikovná, mala som pocit, že bola taká dojatá, až jej bolo do plaču. Veľmi ma to potešilo. Veď pre toto to robíme 🙂

jakelina
7. sep 2013

@simasa dočítám postupně, dort úžasný, vkusný a krásně rovný. Jsi šikulka. A ta váha, ty jo, to jsi pekla korpusy celý den co?? Ale stojí za to. Kolik měřilo to spodní patro?? Myslím stranu čtverce.

jakelina
7. sep 2013

@maya30 nádherné všechny, ta postelová je úžasná, máš krásné postavičky, fakt dokonalé, smekám a musím jenom chválit. Já si zase připadám jako úplný babral. 😝 😝

viera6
7. sep 2013

Prajem krásny víkend,,,a pridávam práve odovzdane..

elamaslakova
7. sep 2013

Dievčence pozdravujem vás , prajem krásnu sobotu , pridávam tortičku čo som včera večer dokončila, dúfam že sa bude páčiť.

simasa
7. sep 2013

@jakelina Ďakujem 😵 Spodok mal 35x35 cm. Musela som riešiť, na čom to upečiem, lebo taký široký plech nemám 😝

mimusa94
7. sep 2013

Kočky nejaka inspiracia na tortu pre svokru? :D nejaky kvetinac s kvetinkou alebo nieco podobne?? 🙂 nieco lahsie kedze som zaciatocnikk 🙂 :D dakujem za pomoc :-*

jakelina
7. sep 2013

@simasa a na čem jsi to teda pekla??

pristela
7. sep 2013

Baby uuuuzasne tortuse 😵 😵 😵 😵
ja mam zas krízu , že sa mi nechce a bucham si hlavu na čo to vlaastne robim ☹ musim sa nejak vzchopit bo nasledujuci vikend asi aj porodim a to v sobotu chcem ist preč 😅 Včera som urobila svoj rekord 😀 v rýchlosti no mrtva som z toho a tak bez tortovej nalady 😝

maya30
7. sep 2013

@sticker tato kabelka bola plnena ako normalna obdlznikova torta a len zrezana na bokoch do sikma a potom som len zaoblila hrany, podla mna je toto jednoduchsie na manipulaciu ako ta obratena, nemas sa coho bat

maya30
7. sep 2013

@petkaa28 dakujem, jasne ze mozes 🙂

maya30
7. sep 2013

@jakelina sranda ze ja s mojimi tortami celkom spokojna nie som a ked vidim tie nadhery tu, mezi nimi aj tie tvoje, tak o sebe casto pochybujem, ale dakujem za pochvalu, velmi ma to potesilo 😵

maya30
7. sep 2013

@mysiatkoo juuj rozkosnaa, a tie hrany, tie hrany.... 🙂

mamcas
7. sep 2013

tak moja Samova torticka... Velmi som momentalne sklamana z rekacie objednavatelky. Napisala som jej sumu ked som ju dokoncila a ona mi odpisala, ze nie je fer zvysovat cenu ked sme si dohodli inu. Pozrela som si konverzacie predtym a napisala som jej cca kolko by mohla stat, lebo ja beriem podla vahy a nemozem vediet kolko bude vo finale vazit. Bolo to o 5 eur viac. Som z toho taka rozhodena, upozornila som ju na to, ze sa to moze menit :( A zrovna to musi byt pri torte pri ktorej som zabila asi doteraz najviac casu :( Teda pri postavicke...

jakelina
7. sep 2013

@mamcas to je mi líto. Já jsem taky měla minulý týden takovou blbou reakci na dort a mrzí mě to doteď. Nikdy se nezavděčíš všem a prostě práce s lidmi je vždy i o konfliktech. 😒 😒

petkaa28
7. sep 2013

@mamcas peknucka je 🙂)) kašli na ňu...ja vždy napíšem - pre xx ľudí je treba xx kg tortu, vždy vsak treba rátať s +- 1 kg, nikdy sa nedá totiž trafiť presne do váhy. Je to pre vás ok?
A som kryta... Samozrejme ak to presvihnem o viac akom1 kg, tak je o uz môj problém.

mamcas
7. sep 2013

@jakelina uz sa mi ospravedlnila, ze mala zafixovanu nejaku sumu. Aj tak ma to mrzi... a veru ludia su rozni a hoci my do kazdej torticky davame lasku, nie kazdy si to vazi... 🙄

pristela
7. sep 2013

koonecne hotoffffka a mozem sa ist urobit za cloveka 😅 som šťastná že som to stihlaaaa, ani nebudem pisať kedy som zacala robit tieto tri posledné tortuše 😀 😀 ja som taky manager až mi z toho doma múry praskajú od hrôzy 😀 😀 😀

mamcas
7. sep 2013

@petkaa28 no sak som napisala cca a neviem kolko bude vazit presne, ale asi to budem doplnat otazkou, ci je to ok, nech mam dokaz 🙂 a dakujem 🙂

simasa
7. sep 2013

@jakelina Muz mi odstrihol cinovy plech, ktory som umyla a obalila papierom na pecenie a nan polozila tortovy rafik. No dufam, ze ma tu za to nesprdnete 😝 😀

jakelina
7. sep 2013

@simasa ty jo, supr vychytávka. Manžel je šikulka

cat
7. sep 2013

Ahojte, pridávam 2 torty čo som robila na tento víkend, prvá je pre kamoškinu malú Ninu /miluje Gumy macka 😀 / , druhá pre moju Simonku, ktorá má teraz Zvonilkovú mániu :

cabalkova
7. sep 2013

@zuzana_1 Muzu se zeptat, z ceho jsi delal tu hlinu do bagru?

merikac
7. sep 2013

Sikovnice sikovne, dajte tip . Syn bude mat 18. na 15nastku mal tortu v tvare tenisovej rakety, lebo hraval tenis... Vtomto veku ma momnetalne zaujem jedine o baby, cigarety, pocitac, nastastie chlastu sa vyhyba 😀 ....Viem, ze by ho torta velmi potesila, ale klasika mi pride divna, co by ste navrhli, mate nejake napady?? dakujem (prsia a zadky z torty eeee, )

halienka
7. sep 2013

Ahojte babky, vraciam sa po tortičkových prázdninách, milión nádherných tortičiek ste za ten čas popridávali 😵 😵 😵 dúfam, že som všetky stihla olajkovať, lebo som moc nestíhala ani čítať, iba sem tam kukla a oklikla a samozrejme podaktoré si uložila na inšpiračku zase 🙂
Ja teda pridávam svoje najnovšie a najbližšie ma čakajú len svadobné postavičky ženícha a nevesty, chcú dokonca aby sa aspoň trochu podobali, tak to bude zábava 😅

monik83
7. sep 2013

Ahojte, tak som zase trochu piekla pre mojich bratov k 18...