Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
9. sep 2013

@mysiatkoo ja robim s bezlaktozovou slahackou MinusL znacka, ale je 2x drahsia ako obycko a je len 200ml a robila som aj jogurtovu s vanilkou napr. tiez z bezlaktozovych jogurtou ;) a pri cokolade daj tiez pozor ci neobsahuje mlieko, neviem presne aku coko pouzivas

maya30
9. sep 2013

@aduskatt dakujem, hm tak to by bola opticky dost mala torta 😒

aduskatt
9. sep 2013

@maya30 presne tak

florentina
9. sep 2013

@lifinka já normálně polévám buď šťávou /nic jiného k ní nedávám/ a nebo když mám kompotované ovoce, třeba dávám do dortu broskve, tak tou šťávou z toho. Ale korpus to taky nepotřebuje, je krásně vláčný i bez toho, ale když to někdo chce, tak takto.

lifinka
9. sep 2013

@florentina tak jsem si to taky říkala, šťáva z kompotu 🙂 díky moc

vladiella
9. sep 2013

@sisix ahojky, vedela by si mi poradit nejake znacky prirodnych farieb...???

mysiatkoo
9. sep 2013

@ajka82 jj, studujem obsahy 😉 ... ceny su sialene pri tyx bezlaktozovyx vyrobkox ako tak pozeram, nezavidim tym, co take nieco musia stale pouzivat... este mi porad, kde tu minusL zozeniem pls...a s potahovkou by nemal byt problem,ci?

mimcak
9. sep 2013

@vlada111 ty jo tak ty su úžasný.

mamina1978
9. sep 2013

Ahojte dievcataaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 ,
hlasim sa po 3 - tyzdnovej dovolenke. Teda vy ste tu toho vela popisali 😅 😅 😅 .... Docitat vas nebudem asi stihat ,no popozerat torticky a olajkovat...... na to sa mooooc tesiiiiim..... 😵 😵 😵 😵
U nas po 3 tyzdnoch relaxu zacina uplny stres 😝 😝 😝 😝
Zajtra idu dvaja najmladsi krpci prvy krat do skolky , pozajtra dvaja najstarsi do skoly. Potom moji 3 chlapy maju teraz 14.9, 15.9 a 18.9 vsetci narodeniny, tak torty a oslavy extra 😝 , no a vikend na to pride svokra na par dni 🙄 😅 😅 😅
A aby toho nebolo malo, tak nas stary 15 rocny zlaty retriever mal porazku den pred nasim prichodom domov a je ochrnuty na polku tela, takze ho musime dat v najblizsich dnoch uspat 😢 😢 😢 😢 😢 😢
Tak vsetko sa to momentalne hrnie na kopu 🙄 .
Ja zacinam tento tyzden chodit do prace, takze s tortickami asi koncim, len tak pre rodinu , prilezitostne este nejake urobim , ale zakazky si teda aspon momentalne neviem predstavit ako to vsetko stihnut. Ale budem vas sem chodit pozerat a kochat sa vasimi pracami....... 😵 😵 😵 😵 😵

mimcak
9. sep 2013

kočeny ten vzor na tejto torte je patchvork či čo?

marcelka932
9. sep 2013

@brunila dakujem za pochvalu 🙂

mamina1978
9. sep 2013

@vlada111 ta je nadhernaaaaa , dokonalaaaaa.... 😵 😵 😵 😵 😵 😵

florentina
9. sep 2013

holky, tak už mám taky za sebou odmítnutí jedné super objednávky 😉...dortík tak maximálně do 1kg a nahoře vymodelovanou mašinku Tomáše....můj minulý Tomáš měl 600g /dělala jsem z horalky a sojového suku atd./, takže na dort zbývá celých 400g, to dám, ne? 😀

A jinak děkuji za srdíčko, potěšilo🙂... jinam nechodím, tak předpokládám, je odtud🙂

sisix
9. sep 2013

@vladiella Ahoj, me nejvic vyhovuji silver poon pak sem zkousela vivy - azo free ale ty barvi malo, sytou neudelas.

mamina1978
9. sep 2013

@mamcas krasnuckaaaaa je 😵 , na reakcie zakaznicky kasli..... niektori ludia si fakt nevazia nasu pracu, no a teda koli 5 €.... 🙄

meo
9. sep 2013

@florentina tak to bys mohla upéct muffin, ne? Ten by vešel do 400g, ne? 😀 A dala bys ho na mašinku.

mamina1978
9. sep 2013

@mysiatkoo bombovaaaaaa Minie 😵 😵 😵 😵 😵 😵 aj cela tortuska 😵 😵

mamina1978
9. sep 2013

@maya30 perfektne vsetky 🙂 ..... aj ja som sa tak tesila , ze konecne, ked mi mamina prinesie z SK tu krajku , tak ju hned vyskusam, no casu nebolo , potom dovolenka, teraz stres , tak snad ju tento rok este stihnem aspon vyskusat 😀 😀 😀

brunila
9. sep 2013

@lifinka no pokud je to pro dítě tak určitě nedávám žádný alkohol,to fakt jen sirup nebo rozvar.... 🙂

florentina
9. sep 2013

@vladiella no mě ze začátku taky vše trvalo hrozně dlouho, s každým dalším dortíkem se to dost zlepšuje 😉 , ale zase nemůžeš si tu brát za normu @pristelku , že večer začně a ráno má hotových "xy" dokonalých dortíků....včetně květinek aj...Žanetka je prostě přírodní úkaz 😀 😀 😀
Takže ano, květinky jsou jedlé, ale ne každý je má tak rychle hotové 😉.
Práškové barvy zatím žádné nepreferuji, když prostě potřebuji něco z eshopu, tak si k tomu vždy nějaké barvičky přiobjednám /každá značka má jiné odstíny atd/, ale zatím vše ok. Používám i ty z drogerky, ale s těmi se nedá tak dobře malovat na sucho a hůře se rozpouštějí a mají jen pár základních barev, ale používám je, když třeba nechci barvit hmotu a chci s nima natřít celý dortík....Zlatou mám práškovou i tekutou (ne gelovou, tu jsem zlatou asi ještě neviděla), záleží na co chceš...ta tekutá je více zlatá a já ji ještě ředím kapkou alkoholu, nedělá to pak šmouhy a nebo na celou plochu je nejlepší asi sprej...ten jsem měla teda zatím jen stříbrný...

mamcas
9. sep 2013

@vlada111 neskutočnááá tortička 😀 krásne si ju vymyslela a postavičky sú neuveriteľné 😀 no proste nádhera 😀

florentina
9. sep 2013

@meo super nápad, to mě nenapadlo...škoda, že jsem se tu neporadila dříve, než jsem to odmítla 😀 😀 😀

akzuzs
9. sep 2013

@sissmiss A aké hrubé drôtiky používaš?

jenie123
9. sep 2013

Ahojte kocky.. toto su moje vikendove a idem vas docitat.. 🙂))

mamina1978
9. sep 2013

Pridavam moju velmi odflaknutu rychlu torticku , dokoncenu par hodin pred odchodom na dovolenku 😅 😅 ....Pred nou som robila tu hrcovu a medzi tym balila 6 ludi na dovolenku a este som musela stihnut tuto rychlovecku pre susedkinu dceru.... 😝 Len som ju nestihla sem hodit pred odchodom , tak ju davam teraz.
Coko - korpus , plnka citronovy pribinacik......... 🙂

zuzka7512
9. sep 2013

@cucuc ďakujem...

mamcas
9. sep 2013

@mysiatkoo no kopec bezlaktozovych veci maju v Rakusku, hned v Kitsee keby si chcela. Ale teda doplnujuca otazka, len bezlaktozove veci, alebo veci absolutne bez bielkoviny kravskeho mlieka? Lebo to je dost velky rozdiel... Bez tej bielkoviny som robila, to Ti potom napisem ked tak 🙂

mysiatkoo
9. sep 2013

@mamina1978 dakujem 😉 ...a dunca mi je luto, ale 15rokov je na psa uctyhodnyx, tak nex to ryxlo preboli a budete sa tesit z nejakeho steniatka zase....

mysiatkoo
9. sep 2013

@mamcas jj, dakujem.. uz mi @ajka82 pisala v IP... ale staci bezlaktozove - nema alergiu na bielkovinu a kvoli 2 slahackam sa mi tam zas nexce trepat... navyse sme naxcipane vsetky baby, takze domaca intenzivna liecba, aby som vobec mohla v piatok nieco piect...