Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
9. sep 2013

@mysiatkoo no ved jasne, keby som mala robit podla seba, tak jej absolut nerobim ani pudingovu...ale taku chceli, taku mali 😅 😉 ze oni jedavaju tie bezlaktozove pudingy kvoli detom bezne, tak im to chuti 😅
tak jasne, keby som ja od narodenia ine nepoznala, tiez by mi vsetko chutilo...aj samotny palmarin, ze? 😝 😀 😀

luciahromadkova
9. sep 2013

@vladiella ano da sa farbit aj gelovkami, ale velmi pomaly to schne aj ked pouzijes alkohol

balazica26
9. sep 2013

Pridám moje najauktuálnejšie 🙂 Som začiatočníčka, ale robila som na objednávku a torta sa páčila aj chutila.

jaja555
9. sep 2013

@mamina1978 krásnučká havková tortička 🙂 😉 🙂

vlada111
9. sep 2013

@jenie123 ja robím len jednu vždy tak mám na to čas 😉

vlada111
9. sep 2013

@nelita02 ja som na tom vyvalkala smartflex natenko a potom som to dávala okolo spodku torty. Vykrojila som tomu ešte oblúčiky.

verkaska
9. sep 2013

prosím holky, neměly byste nějakou inspiraci na dortík na téma rodina? moc děkuj

rapunzel1
9. sep 2013

@gumidekmomo na taký rozmer je treba 2,5 dávky a to rozrežeš len raz, a ani by som neskúšala piecť na nejak vysoko, red velvet to veľmi nemá rád, potom je na bokoch tvrdý a strede ho máš problém prepiecť, je lepšie potom piecť každý plát zvlášť, alebo len raz prekrajovať, pozor potom pri váhe, red velvet je najťažší korpus aký môže byť a takmer vôbec nevybehne, keď ho tam dáš pri nalievaní, tak ho podobný aj z tade vyberieš, je krásne hebký vo vnútri, ale nenabieha vôbec ako normálny korpus

rapunzel1
9. sep 2013

@nelita02 ja ju mám doma, dá sa dvomi spôsobmi, buď hmotou, ale treba ju pretrieť trochou aleja, aby lepšie vypadla a hmotu vaľkať radšej na tej krajke, bude výraznejšia a druhá možnosť dať magic dekor či ako sa to píše prášok a urobiť ako krajku, ide oboje.

lucula73
9. sep 2013

@motylek17 myslíš ten lem dolu?to je poťahovka natlačená do silikonovej formičky s takým vzorom..........volá sa to černicový vzor tuším 🙂 🙂

a ďakujem za všetky páčitká.......a aj keď moja moja svadobná torta bola jednoduchá a nie celkom dokonalá,dnes mi kolegyňa povedala,že bola zo všetkých 7 tort,čo mali na svadbe,najkrajšia,že všetci ju obdivovali,tak som dnes mala takú radosť 🙂 🙂 🙂

mirinecka
10. sep 2013

kočky stačí mi pod druhé poschodie len podložka? idem robiť prvý krát poschodovú spodok 28x28 štvorec a vrch bude len kruh 18cm, tak neviem či dať aj slamky alebo stačí podložka. ďakujem Našťastie to je zasa do rodiny, tak oni sú taký unesený z mojich tort že našťastie tie moje nedostatky nevidia 😀 , ale keby videli tie vaše krásne výtvory tak by hneď zbadali kde mám medzery 🤐 .

jakelina
10. sep 2013

@lucula73 tak to je super a moc ti to přeju 😉

florentina
10. sep 2013

@lucula73 to je paráda, raduji se s tebou...jen mě vždy udivuje, kolik je zvykem dávat na Slovensku svatebních dortů, u nás jsem neviděla nikdy víc než jeden, maximálně nějaké menší k tomu, ale ve stejné výzdobě /když je hodně hostů/, ale prostě vše v režii nevěsty a ženicha...žádné hlavní a vedlejší dorty, co nosí někdo do daru se u nás nevedou....

jakelina
10. sep 2013

@florentina k naší škodě co?? 😀 😀 😀

sikag
10. sep 2013

ahoj kočky, prosím o radu s drôtikovaním kvetov. môj pokus dopadol katastrofálne 😔 skúsim popísať postup, možno niekde robím chybu: vykrojím lupienok, ožilkujem, stenším, zozadu dám tenký drôtik so "zahnutým očkom" namočený do lepidla a prilepím tenkým pásikom. nechám vytvrdnúť. zatial vyzerá všetko super ale keď to idem priložiť ku piestiku, vždy mi tie drôtiky vypadnú/vylomia sa (tvrdlo to 24 hod a používam smartflex). Teraz neviem ci musím jemnejšie pracovať, alebo to pripáskovať po jednom a až nakoniec vyhnúť do tvaru aký chcem (@lamps @pristela vidieť podľa popisu kde môžem robiť chybu? alebo je to prax a možno sa mi 10 podari? 😀 😀 ) ďakujem za rady

lamps
10. sep 2013

@sikag hmotu okolo drôtika musíš poriadne popritláčať, aby bol ten drôtik tak na tesno, že sa nebude môcť ani otočiť ani vypadnúť

lamps
10. sep 2013

@mirinecka ja dávam slamky do spodnej torty vždy pre pokoj svojej duše 🙂

simour1
10. sep 2013

Ahojte.Jsem naprostý začátečník-samouk.Mám za sebou zatím jediný dortík pro dcerku šestiletou.Chodím sem obdivovat vaše úžasné výtvory.Ráda bych se zeptala jakou používáte nejraději potahovou hmotu?Nebo si ji vyrábíte samy?Díky moc za odpověď.

lucula73
10. sep 2013

@jakelina
@florentina juj ďakujem kočky.............fakt to človeka moc poteší......... 🙂 🙂

florentina
10. sep 2013

@jakelina to víš, že mě to taky napadlo 😀 a taky postrádám dorty křtinové a na různé jiné církevní události....o tolik příležitostí méně 😀 😵

lucinka83
10. sep 2013

POZOR VELKA ZMENA! Burza v Galante bude v estradnej sale Kulturneho domu, ostatne plati. 14.9. od 9do12hod. Kvoli pocasiu a je to viac v centre mesta prosim zdielajte, aby sa dostalo k vsetkym!

aduskatt
10. sep 2013

@lucinka83 si si pomylila temu asi 🙂

florentina
10. sep 2013

@sikag no a ztenčuješ ty lístky celé? Já vykrojím lístek z natenko vyválené hmoty, ale již při tom válení to dělám tak, že střed /tam co je ten drátek/ nechávám malinko silnější /i tak je tenký, ale né úplně/ a do krajů vyvaluji na tenoučko...pak vykrojím zasunu drátek /já nedávám lepidlo, ale nahřeji zapalovačem, až se drátek jakoby zčervená a vrazím do hmoty a tím se krásně přiškvaří/, pak teprve případně ještě ztenčím okraje. Žilkovač je ideální ten oboustraný, tím, že to do toho zmáčkneš, tak se to tak hezky spojí a pak případně nějak ručně či párátkem dotvaruji /zahnu okraje atd./ a pak dáv vyschnout do požadované pozice....a v 90ti procentech super drží....pokud ti drátek vylejzá ven, tak to máš podle mě moc tenké ve středu /lístky mohou být téměř průsvitné, ale né prostě uprostřed/ a nebo tam špatně /nějak našikmo/ dáváš ten drátek. Je ideální, když ho dáváš do toho lístku, aby jsi si ten lístek vzala do ruky a tam co dáváš ten drátek ho držela a druhou rukou tam pomalu dávala ten drátek a jak ho zasouváš hlouběji, tak stejně i posouváš tu ruku, co držíš ten lístek...neumím to asi pořádně popsat, je to jednoduchý a rychlý úkon, ale je to prostě o tom,že cítíš v tom lístku, jak tam ten drátek dáváš a dokážeš ho tak udržet rovný....tak se omlouvám, že píšu já, nejsem takový profík tady na květinky, mám toho za sebou jen pár, ale toto mám z toho kuzríku a jde mi to tak docela dobře.

jakelina
10. sep 2013

@florentina zlato zkoušela jsem nahřát ten drátek a mě prostě ten papír na tom zčernal a smrdělo to připáleninou, tak jsem zůstala u lepidla. Asi dělám někde chybu, ale nechala jsem fakt vteřinu nad plamenem a hned to začalo hořet 😝

jakelina
10. sep 2013

@sikag nejlepší na to je nějaký žilkovač, tím to utěsníš a ten drátek pořádně přimáčkneš. Kup si třeba nějaký univerzální a dá se použít na spoustu květů, lístek dáš mezi a zmáčkneš a tím se ti nažilkuje i ztenčí tam kde má a uprostřed zůstane silnější.

dm1
10. sep 2013

kocky prosim Vas nemate ulozene nejake pekne postavicky zvieratka detske ale nie hracky ale proste decke? mam robit teraz tu velku a uz by som aj mala zacat modelovat nieco mam postahovane ale bude tam kopu postaviciek tak nech mam inspiro 🙂. Dakujem 😵

aduskatt
10. sep 2013

@jakelina podobne🙂 aj ja som hned iniciativne isla drotikovat so zapalovacom, xixi

sisix
10. sep 2013

Holky, prosim inspiraci na dort pro holcinu co cvici jogu.Dekuji

vladiella
10. sep 2013
dada2007
10. sep 2013

@florentina @jakelina u nás si nevesta so ženíchom dáva robiť hlavnú svadobnú..........a každý hosť by mal doniesť tiež. Nie že ozaj každý...ale každá rodina a tak. A to sa potom krája do vyslužiek. Kamarátka bola pred 2týždnami v CZ na svadbe a že nemali čo dávať do vyslužiek, že nevesta tam behala splašene.....atd........