Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisa.b
11. okt 2010

@anibas ntbk mal rozmery ako tie mensie, co sa predavaju - tusim 10" to byva. monitor bol na troch spajdlach zapichnuty v torte. ale ja som odovzdala tortu a ntbk zvlast, aranzovala si ho uz doma kamaratka, pre ktoru som tortu piekla 🙂
dakujem dievcata 🙂

@daniz kokos milujem, urcite vyskusam. dakujem 🙂

daniz
11. okt 2010

Rybca torta mala tak do 4 kg, cca 3900g. ovál s orchideami. Fotky mám len na telefóne, ale budem sa snažiť.

kvietocek7
11. okt 2010

@vinka dakujeeeeeem veeeliceee pekneee za linky 🙂 cele ich preluskavam snad k niecomu dospejem
inac som zabudla tiez si pridaj linka krasnaaaa torticka na foto 😅 musi byt aj fajnova mnaaam 😅

kvietocek7
11. okt 2010

@janka_pn no prave pozeraaaaam ze super super a ze zaciatocnik?? no to mi nenahovoris 😨 tak to mozem asi aj ja tu moju pre dceru hladanu hello kity 😀 😀

petusko
11. okt 2010

dievcence, kraaaasne torty 😵 @vinka perfetkne! z torty na tortu si lepsia 🙂
a aj vsetucky ostatne torty su krasne, nebudem menovat, lebo ozaj vsetky 🙂
ja tento tyzden nepeciem, vlastne zatial nemam objdenavku ziadnu 😅 az na krstiny, ale babo si este hovie v brusku, tak to ma este casu 😀 😀 😀
inak som chcela ist do lidla pozriet, ale bola som u kadernicky a tam sa zeny bavili, ze je tam hlava na hlave a vsetok tovar len tak lieta, co to ludia prehrabuju, tak som ani nesla. toto nemam rada take masovky 😒

janka_pn
11. okt 2010

@kvietocek7 no akoze uplne vazne, je to moja druha... a ta prva bola skuska pred touto a bola len taka mini 😀 😀 som sa potrapila, ale dalo sa 😉 obkukala som trocha aj z TOM 😅 . drzim ti palce, ale kocky co tu davaju tie nadherne vytvory, tak to len oci vyvalujem a slintam 😀 😀 😀

kvietocek7
11. okt 2010

@janka_pn ja by som korpus ako taky ze plnka a cesto vymiesat ako tak zvladla, horsie s tou vyzdobou teda neviem ako sa robi to biele a z coho to vlastne je. No a urcite ten macaci celkovy tvar 😒 na to zatial formu asi nevyrobili 😕

janka_pn
11. okt 2010

@kvietocek7 ja som tiez chcela kittynu a ked som hladala navod, tak tam radili, ze najst niekde obrazok, ten prekreslit obrys akoze na papier, potom si naskladat na seba rozrezane korpusy, dat navrch ten papier a podla toho to obrezat. potom normalne naplnis plnku, omaze sa to cele dakym maslovym kremom alebo dzemom a potiahne potahom. ja som konkretne potiahla marcipanom zo suseneho mlieka a z toho som aj ozdobky robila 🙂 to som si najskor natrenovala na plasteline 😀 😀 😀 😀 😀

kvietocek7
11. okt 2010

@janka_pn fiiiha no si sikovnaaa a napaditaaa wauu 🙂 s tou plastelinou by ma to ani nenapadlo ale skusim este kuk neaky kitty nakres
a vies mi povedat ako sa ten potah robi?? ja tusim ze to je moja hlavna brzda preco sa do toho nepustam 😒

kvietocek7
11. okt 2010

@janka_pn totiz to tu kitty si vymyslela dcerka tak ak radost tak poriadne nach sa tesi
😅

janka_pn
11. okt 2010

@kvietocek7 toto som nasla, snad ti to pomoze http://www.tortyodmamy.sk/hello-kitty-1-2
a recept na ten marcipan si tam tiez vyhladaj, aj ja som cerpala 😉

kvietocek7
11. okt 2010

@janka_pn uuujhaaa dik dik dik si zlata 😉 idem to kuk tak zacnem najskor s tou plastelinou 😀 😀 a potom padne rozhodnutie ci sa odhodlam

anibas
11. okt 2010

Žienky milé, ak by ste náhodou mali čas - potrebujem alebo obrázok alebo link na starú babku v kresle na 90-ku ! 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨

kvietocek7
11. okt 2010

@kvietocek7 no pozri ake video sa mi podarilo najst
http://www.mojevideo.sk/video/4662/ako_upiect_t...

kvietocek7
11. okt 2010

@janka_pn 😀 😀 😀 tak uz som z toho pomaly zmagorena sama sebe posielam to malo byt pre teba 😅 to video
http://www.mojevideo.sk/video/4662/ako_upiect_t...

mrka2
11. okt 2010

@nikanika28 krasne torticky, prosim ta,ako si dosiahla,ze ta zelena ruzickova torta sa tak trblieta? mam doma jednu praskovu farbu,ale tou len prasim po kvietockach a to isto nevyzera ako toto...co to je?myslim tu potahovku,nie kvietky. nejaky spay? dik 🙂

lussy23
11. okt 2010

@janka_pn - na začiatočníčku nádherná. A dcérka má pekné meno.

vinka
11. okt 2010

baby poradte mi dáky super dobrý krém do torty.Mám pocit,že robím to isté.Idem robiť nám na víkend tortu pre dcéru a neviem už čo mám urobiť ☹ Môže byť aj ovocná alebo niečo velmi chutné dakujem. 🙂

bzucinka2
11. okt 2010

@vinka a co tak tuvisnovu , tu sa aj ja chystam vyskusat, alebo sme davali teraz citronovu a tvarohovu 🙂

syraell
11. okt 2010

Holky, moc děkuju za pochvaly🙂
janka_pn
kouzelnej dortík - odkud máš ty zápichy, prosím? To je jedle? Moc díky!

duplicka
11. okt 2010

@vinka nevies mi prosim poradit, uz som sem pisala, ale mie konkretne niekomu 😉

ahojte,chcem sa este poradit robila som potahovku z cukrikov a potrela tortu maslom zmiesanym s cukrom, ale aj tak sa mi hmota nechcela chytit na maslo a dokonca sa mi na jednom mieste zacala topit a plnka bola pudingova. je mozne, ze som natrela malo masla na tortu,kolko ho odhadom davate?
baby prosim z coho robievate este potahovky, tie cukriky su ok,ale mozno by som skusila aj nieco ine. teda este ma napadlo, existuju nejake prirodne farbiva, ktore by som mohla pouzit do potahovky. mne tie ecka akosi nesedia a teda ani zdrave nie su, jasne, ved potahovku nemusim jest,ale ak je nejaka prirodn alternativa

ozaj este predsa, co davate pod tortu nejaky karton potiahnuty papierom? ja som skusila a ten papier mi dost zvlhol

duplicka
11. okt 2010

myslim ten vrchny,nedala som to na karton 😀

fukylove
11. okt 2010

babulky 🙂 mam na Vas otazocku - chcela by som si kupit nejaku potahovu hmotu - a neviem sa rozhodnut... co by ste mi odporucili - aby sa s tym dobre robli aj postavicky a ozdobky 🙂 dakujem 🙂

fukylove
11. okt 2010

@duplicka - ja mam plastove podlozky alebo drevene dosky - robim iba pre seba alebo pre rodinu, tj vzdy sa vrati domov 😀 ale ked robila kamaratka - tak obalila karton papierom a potom este potravinarskou foliou, tj bolo to pekne ale nezvlhlo to 🙂

a o prirodnych farbivach - ani obraz, ani zvuk...ale mozno v nejjakom bioobchode by si aj nieco take nasla 🙂

bianca
11. okt 2010

c afte

decka nemate niekto super recept na muffinky?Prave som dopiekla svoje prve v dnes kupenej forme a som nadsena.Asi to bude u nas casto 😅

bzucinka2
11. okt 2010

@duplicka ja na to davam baliaci papier ale nie ten papierovy, ale coje z druhej strany strieborny 🙂

bzucinka2
11. okt 2010

@fukylove tak potom WI hmotu ta je lepsia na postavicky ale drahsia , ja robim s K2 a okrem ruziciek som z nej robila vsetko 🙂

fukylove
11. okt 2010

@bzucinka2 dakujem za radu 🙂

gabkazabka
11. okt 2010

Ahojte

@bianca ja robim tieto:
1 a pol hrnceka hladkej muky
1/2 hrnceka hnedeho cukru
1/2 prasku do peciva
1/2 lyzicky skorice, sody bicarbony,trosku soli
1 vajce
1/3hrnceka oleja
2/3 hrnceka mlieka
kusky cokolady
1-2 banany, podla velkosti
banany roztlacit vidliskou na kasicku(alebo dat jablka nastruhane a namiesto cokolady hrozienka).Su perfektne 😉
A este vam pridam moje posledne vytvory: