Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sikag
11. sep 2013

@lamps @pristela @jakelina @florentina kocky dakujem za rady. drotikovanie dopadlo super 🙂 aj som lepila vodou aj som zhavila zapalovacom (taketo som davala do guliciek) a vsetko super drzi 😎
este prosim poradte ako to prichytim k piestiku 😀 mam 6 lupienkov. najprv som dala 3, ich drotiky som zlahka obkrutila okolo stredneho, potom dalsie 3 a aj tie som obkrutila a navrch paska. ale cele to je take rozhegane 😀 😀 nedrzia na svojich miestach. to je normalne? mozno ked to dam na tortu a kvet bude sediet tak to bude "pevnejsie"
vo stvrtok dokoncim torticky tak to sem zavesim, ste super ucitelky 🙂 dakujem

jakelina
11. sep 2013

@sikag já přidávám po jednou lístku, přiložím ho, omotám páskou, pak druhý a pořád tak a netočí se to. 😉

vladiella
11. sep 2013

@mysiatkoo vies ja som izolovana od kolektivu uz 2. rok a este dlho budem, mala je extrem. predcasne, bracek nemal tolko sil bojovat, takze mam za sebou svoje... a toto je moj unik, inak by som uz skocila z okna... ale je jasne, ze prv ona a rodina potom hobby. tu mi je s Vami super 🙂 , aspon sa konecne mozem aj s niekym porozpravat, bo ta izolacia je fakt dost narocna a este som tu bez rodiny, takze je to len na mne... konecne mozem na nete v mobile pozerat hladat i ine temy ako choroby, postihnutia, rozkojenie, udrzanie laktacie... 🙂
google translator stryko uja googla je tiez moj kamos 😉
a co preco ste izolovani?

vlada111
11. sep 2013

@vladiella nehnevaj sa, ale ja tam prispievať určite nebudem. Nezdá sa mi rozbíjať túto našu bohatú diskusiu. Tam sa ťažko niekto niečoho dočká. Je pravda, že sme radi, že stíhame túto diskusiu, tam asi nebudeme mať čas a chuť riešiť to isté ☹

danjelca
11. sep 2013

baby mám za sebou 1 tortu ale poviem vám uprimne..je to krásne ale absolutne nejedlé tie fondány...u vás to jedia?

vlada111
11. sep 2013

@mysiatkoo
@vladiella aj ja som sa pri zajovi inšpirovala, takže to vôbec nevadí

vlada111
11. sep 2013

@danjelca ja to nejem, sestra a synovec s neterou to milujú. Robievam tortu aj kamoške (naposledy Máša a medveď) a tá to doslova žerie 😀 To je ako so všetkým jedlom. Sto ľudí, sto chutí 😉

vlada111
11. sep 2013

@danjelca a chceme vidieť tortičku 😉

zaciatocnickalubka
11. sep 2013

@vladiella si sikulka, no bohuzial mi tam nejde pridavat prispevky. snad sa to casom napravi 😉 a verim tomu, ze tato tvoja praca nebola zbytocna, pretoze kazdy si tam najde nieco pre inspiraciu 🙂 urcite tam toho bude taaaaaka velka kopa 😅 a mozno to nebude prehladne ako sa tu uz spominalo, no KTO CHCE, TEN SI NAJDE! 😉 chvalim 😉

mysiatkoo
11. sep 2013

@vladiella jj, kazdy mame to svoje...a teraz nexcem, aby to vyznelo zle, ale nexcem to sem pisat... no kazdopadne to nie je nic virusove, ani nic podobne, aby si niekto zas nemyslel, ze peciem aj v takom infekcnom prostredi 😝

lamps
11. sep 2013

@sikag to je super, že sa ti darí, kvietok viažem presne ako píše @jakelina, postupne pridávam lupene a omotávam páskou

aduskatt
11. sep 2013

@danjelca ja nie, maly obcas a moja mamina by najradsej celu tortu zvliekla a zjedla sama🙂)

pristela
11. sep 2013

@lamps Andrejkaaaa, zmenaaa, potrebujem viac tych ružiciek bo sa torta zmenila z 15kg na 20kg 😀 😀 😀 čomu sa jasne tešíííííím 😵 😵 😵 len kto mi ju bude vyberat a vkladat do chladnicky ked ja tortuse robievam v noci ked vsetci spia ☹ ☹ ☹

lamps
11. sep 2013

@pristela to je fakt len malá zmena ☹ ja by som asi takú tortu ani neuniesla 😀 😀 😀 a ty normálne nepusti najstaršieho chlapa v dome spať a nech ti pekne pomáha. Inak ja mám kvietky hotové na obe torty, ale tortuše budú na kvietky také "chudobné" lebo na svadobku dávam len tri také veľké kvety a na tú narodeninovú len jeden veľký kvet, práve som naň pozerala, že vyzerá ako kapusta 😀 a murárska "lyžica" ešte nie je ani na svete, idem piecť korpusy a písať s úlohy

timuss
11. sep 2013

dievčatá otázka: večer idem plniť tortu a neviem aké ovocie do nej...teda ja by som chcela černice, ale manžel tvrdí, že torta z nich bude kyslá...nemyslím si, ale pre istotu sa chcem opýtať...robievate aj s černicami? dávate len tak, alebo treba ich ocukrovať?....manžel chce zase len jahody...ja chcem vyskúšať niečo nové...môžem ich skombinovať? vďaka 🙂

katkak23
11. sep 2013

@pristela joooj no to ti nezavidim ja som mala cca 12kg a normalne som ju miestami skoro neudrzala ako som ju davala do chladnicky 😠 a to tiez len sama v noci robim to je nanic ale uz som muzika aspon parkrat zapriahla na rezanie a mackanie noveho SMF hihi ... no drzim palce s tou vahou

pristela
11. sep 2013

@lamps no tak sup , sup, zajtra ta cakam s hotovými vecickami aj caficko urobim 😀 😀

@katkak23 jo to ti verim , ja mam problem uniest aj 10kg 😀 som taký stehlík slabí ☹ ☹ 😀 po tomto vikende budem mat ruky ako opica 😀 😀 bo tam mam k tejto 20kg aj 10kg 😀 + este nieco neviem kolko kg 😝 a tentokrat robim svadobkam aj rozvoz tak to bude veeeery funny 😀 😀 😀 hlavne ta 10kg bo ma byt vysokááá 😀 😀 😀

lamps
11. sep 2013

@pristela juuuj, no ale ja zajtra nemôžem. Veď kto mi bude doma plniť a tortuše, tú svadobnú asi prídu vziať v piatok, tak zajtra musím pracovať

vladiella
11. sep 2013

@timuss ja som dala ribezle cele do tvarohovej s cukrom s citron stavou a bol super.v kakaovom korpuse osviezil. A ribezle su asi kyslejsie plus citron stava, ale ostruzin je asi vacsie mnozstvo su vacsie... Cukor a sladko horky korpus tu kyslost negoval. 🙂

vladiella
11. sep 2013

@mysiatkoo
@zaciatocnickalubka
Dakujem dievcata 😵 , date mi prosim viac info k tomu sprehladneniu a #?? Ako to funguje?? Som sa s tym este nestretla a hlavne co to ma sprehladnit? Na diskusiach marcipanove torty su take sprehladnenia? 😕

chavierka
11. sep 2013

Ženušky, koľko cesta naliať do takejto malej formičky, resp. postup na takéto minicesto, chcela by som v tom upiecť pologuľu na tortu pingu...
http://www.peciem.sk/peciem/eshop/18-1-Novinky-...

katkak23
11. sep 2013

@pristela tak paradicka a to prosim kam natrepes vsetko do chladnicky hihi ja tam dam 2posch a som skoncila 😉

katkak23
11. sep 2013

baby neviete kde zozeniem saten stuhu s malinkatymi bielymi bodkame ale tak 3-cm siroku...nikde ju nemaju 😒 dakujem krasne za tipy

lamps
11. sep 2013

@katkak23 v galanterke alebo v papierníctve

zaciatocnickalubka
11. sep 2013

@vladiella nemyslim si, ze to treba sprehladnovat 😉 su to skvosty sluziace na inspiraciu 🙂 napriklad kebyze teraz idem robit tortu pre svokru, tak urcite by sa mi nieco zapacilo zo svadobnej, nieco z narodeninovej a mozno by som torty, keby bola poschodova, poukladala prave tak ako by bolo na nejakej detskej torte 🙂 o tom je inspiracia 😉 a kto si mysli, ze na to je google lepsi, tak nech sa paci... kolko krat nemam chut listovat medzi fotkami, ktore tam vlastne ani nemaju co robit, potom su tam amaterske torty ala " tuto tortu sme zbuchli zo vsetkeho co chladnicka dala a trvalo nam to ani ne hodinu"... dufam, ze mi rozumiete 😅 noooo a preto ziadne sprehladnenie netreba, pretoze tam vzdy najdeme vyberove kusky 😉

zaciatocnickalubka
11. sep 2013

@katkak23 pokial sa ti podarilo zohnat len satenovu stuhu bez bodiek, tak tie bodky si jednoducho urob sama 😉 mozno ti to zabere viacej casu ale lepsie ako sa stresovat a znanat

sikag
11. sep 2013

@timuss ja som minule robila mascarpone s cernicami a bolo to mnam

timuss
11. sep 2013

@sikag
@vladiella
ďakujem dievčatá, myslím, že spravím kompromis a skombinujem černice s jahodami 😉

nika80
11. sep 2013

Ahojte, vždy ste mi tu dobre poradili, čo sa týka pečenia. Potrebujem kúpiť digitálnu kuchynskú váhu a tak vás idem opäť poprosiť o radu, akú váhu by ste odporúčali. Ďakujem

lubinkova
11. sep 2013

Ahoj 🙂 , kdyby neměla tahle diskuze pět a půl tisíc stran, pročtu to a nebudu pokládat otázky, které tady už jsou jistě stokrát zodpovězené, ale takhle 😒 ... takže se předem omlouvám 🙂
Chystám se příští víkend dělat svůj první potažený dort- a rovnou chci zkusit auto (pro manžela)... původně jsem chtěla dělat fondán sama, ale vzhledem k tomu, že budu na internetu objednávat potrav. barvivo a objednávka by byla za moc málo peněz (musela bych platit nějaký velký poplatek navíc, za tak malou objednávku..), tak na to "poprvé" objednám i fondán... a chtěla jsem se zeptat
1)na netu jsem našla nějaké "gelové barvy" ( http://eshop.timidekor.cz/eshop.cukrarske.potra... ), jsou vhodné k obarvení potahovací hmoty? (já zatím v životě používala jen práškové..)...
2) kolik si mám té potahovací hmoty koupit? (mám v plánu upéct piškot na normální plech, nařezat na kousky, sestavit auto..)... budu asi kupovat tuto hmotu- http://eshop.timidekor.cz/zbozi-1146-cukrarske.... ..mám koupit dvě?
3) chci udělat žluté auto a černě na to potom nalepit okýnka, pruhy, kola atd. z černě obarvené hmoty... musím si koupit nějaké speciální "lepidlo" (také mají v tom obchodě..), nebo stačí třeba voda s cukrem? 🙂
4) nějaký typ na lehký krém dovnitř dortu ... (pokud možno ne moc těžký... mám ráda tvaroh, ovoce..nebo jesti neznáte něco třeba z mascarpone, lučiny... )... mám v plánu nějaký vymyslet z takovýchto surovin, ale jestli už máte něco osvědčeného, uvítám to 🙂
5) celkově nějaké rady, co vás napadnou... bojím se, že se mi bude fondán krabatit, dělat bubliny, trhat se... tak nějaké postřehy, čemu se vyvarovat 🙂 ... a přímo pod fondánem může být rovnou "punčovina", nebo musí být i nějaký krém?...
Vím, že mám hodně otázek a pro vás asi základních (a možná nad tím koulíte očima).... ale budu moc ráda, když mi někdo odpoví, bude to můj první dort tohoto typu 🙂 ... děkuji!