Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
11. sep 2013

@lubinkova gelove farby su na farbenie potahovky super odporucam hlavne ked chces ciernu ktorej ale minies aj tak dost ak chces mozes potahovku najskor zafarbit kakaom na hnedo a potom pridat ciernu neminie sa jej tolko. Co sa tyka kolko hmoty budes potrebovat tak to tazko radit ked nevieme ake bude auto velke. Ale aby sa ti to dobre potahovalo a hlavne ked je to 3D by bolo fajn mat viac hmoty na potiahnutie takze ja by som vzala 2. alebo smartflex velvet 1,4kg balenie to je podla mna aj lepsia hmota K2 je dost makka aj ked na potahovanie moze byt. Pod potahovku puncovinu nie hlavne ak tam bude nemaslovy krem. pod potah treba krem maslovy pripadne maslo+cukor+ odrezky

dm1
11. sep 2013

@lubinkova este co sa tyka kremu tak neviem ci by som ako zaciatocnicka v potahovanych isla do tvarohovych a nemaslovych kremov pre 3D torte lebo to sa ovela horsie z toho robi ale ak chces tak v druhej teme recepty co tu je je recetp na pribinacikovu plnku aj mascarpone aj tvarohovy krem co maju baby osvedceny
https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/

lubinkova
11. sep 2013

@dm1 děkuju, najdu tedy na netu tu "smartflex velvet" 🙂 ... akorát s tou černou to je blbé, teď jsem se koukala na popis k tomu barvivu a píšou tam to, jak jsi říkala- že se musí použít kakao...- a to já nechci kvůli chuti (my doma milujeme tu mandlovou chuť "falešného marcipánu")..tak asi kvůli tomu udělám nakonec červeno-žluté auto... to je taky pěkné 🙂 ... děkuju!

dm1
11. sep 2013

@lubinkova zafarbis kludne iba ciernou bez kakaa ale minies velmi veeeela farby a zbytocne 😝. inak kolesa si urob len tak ze obalis keksik nejaky okruhli do hmoty nie cela hmota aspon jej nebude treba vela

zaciatocnickalubka
11. sep 2013

@lubinkova ciernou mozes tiez farbit na potahovku, pokial to potrebujes len na okna 😉 trochu farby, trochu bieleho alkoholu a mas to

gumidekmomo
11. sep 2013

babulky moje uz ste asi robili niektore s piping gelom ..mozem to normalne dat uz na potiahnutu tortu? chcem robit vodu ..a mozem to zafarbit gelovkou ze? budem povdacna za pomoc :D 😉

akapulko
11. sep 2013

@gumidekmomo ano presne tak som to robila aj ja🙂 😉

adka_praha
11. sep 2013

ahojte... tento tyzden nepozna zlutovanie... dlhy tyzden v robote, baby chore- teda teri si struhla vcera predvcerom akusi virozu, dnes uz pada za vlast aj sima- nadcha jak slak 😖 ) a 3 torty k tomu... dve uz su hotove, este jedna na sobotu... NECHAPEM ako stihate ze aj 7 tort tyzdenne... a este aj zit a venovat sa detom, rodine, eventualne praci... 😲

ti smoulovia boli faaakt vtipni... typek vola v nedelu vecer, ze na pondelok tortu a 6 smolkov... 😀 😀 😀 ked sa mu clovek snazi vysvetlit, ze to nestiham, tak zahlasi, ale ved to staci taka mala torticka, nemusi byt velka 🙄 ... nakoniec som mu povedala, ze moze byt najskor v stredu a ze ked bude, ze zavolam... ale nabuduce taketo blbosti na poslednu chvilu nevezmem... po nociach som sa snazila modelovat, dnes vidim dvojmooooooo...

pristela
11. sep 2013

@lamps 😀 zlatinko , plniť budeš mať čo aj u mna 😀 😀 😀

@katkak23 😅 mám dve chladničky 😵

lamps
11. sep 2013

@pristela 😀 😀 😀 😀 ty, počuj a nespojíme naše kuchyne? budeme si pomáhať 😀 😀 😀 😀

twininky
11. sep 2013

děvčata prosím moc mám prosbu, kolik stojí marcipánový dort s ozdobami o průměru 24cm? objednala si ho totiž známá a já je nikdy na výdělek ještě nepekla, tak ani nemám představu kolik si říct ??

jakelina
11. sep 2013

@twininky zvaž si ho a já třeba mám cenu přibližně 250,- korun za kilo. Záleží na postavičkách a složitosti a i pro koho to je. Pro známé to dělá jenom za suroviny.

jakelina
11. sep 2013

Holky dnes mi psala nevěsta, co jsem dělala ten třípatrový svatební s růžemi do žluta, že byl moc výborný, že všichni chválili. Tak mám fakt radost, hlavně po té špatné zkušenosti. Dělala jsem stejné nebo podobné krémy a stejný potah i korpusy, tak teď vím, že si ta nespokojená neměla na co stěžovat, když jiným chutnal a jeli pro něj kus cesty.

twininky
11. sep 2013

@jakelina moc ti děkuji za radu 🙂 si zlatá, a třeba pro tvé známé by stál kolik takový dort o průměru 24 s ozdobami?

lamps
11. sep 2013

@jakelina to je krásne, teším sa s tebou 😵

jakelina
11. sep 2013

@twininky kdyby to byl někdo známý tak asi 400,- korun. Záleží i na krému, když je třeba s mascarpone a ovocem, tak je to za víc, protože to je drahé. Ale takový do 3 kilo se dá do těch peněz vejít. Ale to nepočítám vůbec můj čas a za takovou cenu to dám jenom jedné svojí kamarádce a pak rodině. Ostatním to počítám podle váhy a složitosti.

twininky
11. sep 2013

@jakelina ještě jednou ti mockrát děkuji 🙂 , opravdu si mě pomohla, já neměla ani tucha kolik si říct, peču pouze pro zábavu a nikdy sem to nepočítala... 🙂

pristela
11. sep 2013

Holky prosim vas nemate niektora ulozenu inspiracku kralovsku korunu ? taku tu chlapsku nie princezničkovsku 😅

mimcak
11. sep 2013

@zuzka7512 ahoj také na lište šikmé ozdobne písmena

mimcak
11. sep 2013

@jakelina tie tvoje krtkove tortičky sú proste božské. 😵

pipka
11. sep 2013

@pristela ja mam taketo ulozene milacik 😉

akapulko
11. sep 2013

mohlla by som poprosit potrebovala by som postup na burizonovu hmotu ako sa to robi?dakoval 😀

pristela
11. sep 2013

@pipka ooo to je rychlost , modra vyhrala , kujeeeeeem 😵 😵 😵 😵 ssi poklad!! ci vlastne pokladnička 😀 😀 😀 idem upiect na to korpus 😅

pristela
11. sep 2013

@pipka pardon , fialova 😅 😅 😅

pipka
11. sep 2013

@pristela v poriaaadku moja 😀 mam teraz predskolakov..doucim ta aj farby...zadarmenko, zes to ty 😝 😀 😀 😀 😉

muffinka8
11. sep 2013

@lubinkova http://www.lorna.estranky.sk/clanky/dobre-rady-... tu sú napríklad rady pre začiatočníkov. alebo aj tu www.tortysnov.sk

no ale poviem ti na začiatok si si toho naložila dosť. Také otázky ohľadom hmôt, farieb a iných pomôcok si mala dávať skôr, alebo niekde hľadať, lebo do soboty málo času a možno nestihneš zohnať všetko čo treba alebo budeš mať niečo čo nebude dobré 😕

pipka
11. sep 2013

ja som dnes korpusy upiekla, zajtra musim mojmu malinkemu skolkarikovi k jeho trom rockom...bude mat v piatok trinasteho 😅 😅 😅 hadam nam to stastie prinesie a uz sa mi vyzdravie konecne chorusik moj 😅 🙂

mysiatkoo
11. sep 2013

@pristela este nieco mam...

lubinkova
11. sep 2013

@muffinka8 děkuju, na stránky se podívám 🙂 .... já to budu dělat až příští sobotu, tak třeba zítra můžu všechno objednat a dodací lhůtu všude píšou tři dny, tak by se to mělo snad stihnout... 🙂

jakelina
11. sep 2013

@lubinkova taky obdivuji odvahu, pouštět se do prvního dortu a hned auto. Tak to smekám