Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
11. sep 2013

@pipka starší syn má taky narozeniny v pátek 13 😉 ale dort budu dělat až na neděli na oslavu, tak všechno nej 🙂

lubinkova
11. sep 2013

@jakelina budu dělat ještě normální dort, jako pojistku 😀 ... (já si to právě chci ozkoušet třeba na manželovi a jiných dospělých, kterým by případný neúspěch nebyl líto... abych se to nějak naučila do doby, než budu péct dětem- teď jsou Danečkovi 4 měsíce.... tak už musím trénovat 🙂 )... to je to tak hrozně těžké?

adrika202
11. sep 2013

dalsia tohtotýždnovka 🙂

pristela
11. sep 2013

@mysiatkoo oooo ta prva je uuuuzasnaaaa 😵 😵 😵 😵 musim zajtra skocit kupit zas nejake farebne bonpari 😀 super to vypadaaaaa

@pipka zlatinko , mna farby nedoučí už nik 😀 😀 😀 priznávam dobrovolne na silu že farby vidím asi inak ,a le tamta je fialova uznavam som sa trosku ponaaahlala rychlejsie nez um 😀 😀 😀 😀

timuss
11. sep 2013

@pipka jééj, aj moja dcérka bude mať piatok narodeniny 😅 ...Tomáškovi tiež všetko najlepšie 🙂 a skoré uzdravenie....inak, ja mám chorého syna, takže rátam, že do piatka ochorie aj dcéra....to budú narodeniny 😖

aduskatt
11. sep 2013

@katkak23 aku farbu tej stuhy potrebujes? pojdem zajtra do mesta a mame celkom fajn galanterku, mozno najdem

lucikan
11. sep 2013

zienky prosim o radu - chcem piect tortu poschodovu a musim kupit formy. Rozmyslam nad velkostami - je nejake pravidlo pri poschodovych tortach? Je spodna priemr 35 a vrchna 28 ok pomer? Nebude to posobit tak moc rozlahlo?
Druha moznost je spodok 28 cm a vrch 24cm. Ine v tom obchode kde idem objednat nemaju. Co je lepsie? Ide mi o vzhlad akym to posobit a tez nejaku stabilitu.

pipka
11. sep 2013

@reruna dakujemeeee, tak podobne aj vam 😵 😵 😵

pipka
11. sep 2013

@timuss tak to vidim, ze tento rok bude piatok trinasteho roozhodne stastny den 🙂 🙂 🙂

a ziadne choroby 😝 😉 neprivolavajme to 😉 ...budu zdravi a stastni z torticiek 😀 😵 😵

julinkaz
11. sep 2013

@mirinecka môžem poprosiť ake plnky si dávala, vyzerá to nneskutočne mnamky🙂

timuss
11. sep 2013

@pipka máš pravdu, budú zdraví a hotovo 🙂 😉 😀 😀 😀
a k tej tortičke...som si myslela, že ma porazí, lebo už mám vymodelované postavičky z jej obľúbenej rozprávky a dnes ako videla korpus celý deň spomína, že na tortu máme posadiť macka Pú....no a ja mám vymodelovanú Bambuľka a Bulienku 😕 ....ach tie deti....no ale hádam sa predsa len budú ľúbiť 😅

adka_praha
11. sep 2013

@pristela ehm a co ides s tymi bonparmi vystrajat? 😅 resp. chapem, ze tie "drahokamy", ale ako? prosim pekne o navod... 😅

vsetkym moc dakujem za lajky.. 😵 😵 😵

pristela
11. sep 2013

moje nervy baby , ja som zas zabudla na tortu a prijala dalsiu/ čo neurobim pre kamosku , aj na hubu padnut 🙄 / no ale ak toto "zmenežujem" do chladničiek a ak toto stiham do soboty doobeda bo pak cestuje tak som pani kingováááá 😀 😀 😀 som si pred chvílkou aj čelo trieskala 😀 😀 😀

mysiatkoo
11. sep 2013

@pristela o tom nikto okrem teba nepoxybuje 😀

tinamk
11. sep 2013

dievcata prosim vas ked potrebujete vyrezat presne nazov podla predlohy ako to robite? ja uz pisem asi ako tatar ale hladam to tu po nete a nikde nic.. potrebujem na tortu spravit napis pilsner atd.. ale neviem ako na to. mam si to obreslit a vyrezat ? nemate nejake grify? dakujem za kazdu pomoc...

mysiatkoo
11. sep 2013

@tinamk ake to xces velke?

nika266
11. sep 2013

Tak na rýchlo,pre moju kolegyňu k jej sviatku

tinamk
11. sep 2013

@mysiatkoo ja este neviem ci idem robit sud alebo sudok na torte alebo plechovku alebo. tak podla toho.... to je pre svokra na 60. teraz na sobotu a som uplne uz bezradna🙂))

mysiatkoo
11. sep 2013

@tinamk no bud si to vyrezes ( co je ale pri malyx pismenkax asi dost makacka), alebo si to namalujes (vystrihnes, obtiahnes,domalujes - alebo. obkreslis ceruzkou zrkadlovo otoceny text a capnes na tortu ako ked si v skole ako dieta prekreslovala obrazky a namalujes) .... a uplne najjednoduxsie - das si to vytlacit na oplatku 😀

tinamk
11. sep 2013

joooj mam obavy ako sa s tym popasujem🙂)) no malovat moc neviem mne sa vzdy trasie ruka a to stres nemam🙂)) no som zvedava a dakujem za pomoc...

pristela
11. sep 2013

@tinamk andelka ak nestihas dat si to vytlacit na oplatku , kedze je to "len" pre svokra cize pre rodinu tak sup kupit flasku s nálepkou, nad parou ju dať pomaly dole a capni tam normal tú , na oslave im povies ze je nejedla a basta , rodina predsa prepáči že tam nebude vsetko jedle 😉

@mysiatkoo 😀 😀 😀 😀 ja velmo 😀 😀 ale vcul kmitám :D mixujem o 106 , chlapi spia , musia aj ked hurhaj robím z mixérmi :P a to este chcem zajtra stihnut spinning <3 😀

gumidekmomo
11. sep 2013

@jakelina no tak super a kašli už na nu na babu jednu. 🙂

tinamk
11. sep 2013

joooj dakujem...oplatku uz nestiham ale to s tou nalepkou je vyborny napad..idem sa rozhodovat co vlastne idem robit lebo uz som ako psychopatka kazdu chvilu som za ine...🙂)) vela zdaru v mixovani... a vdakaaaa🙂)))

mysiatkoo
11. sep 2013

@pristela 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ty si nezmar ... ja som odlozila ganaz do xladnicky a korpus radsej rano, lebo som lenivaaaaa uz... ale mam otazku...patram, ale zatial som sa nedopatrala.... coko korpus s cokoladou, nie s kakaom - niekto nejaky overeny?

mysiatkoo
11. sep 2013

uz som sa dopatrala 😎

njonja
11. sep 2013

Ahojte kocky, po vyse troch mesiacoch - konecne aj ja nieco🙂 Vintage tea party pre moju velmi dobru kamaratku a muchotravky pre maleho k prvemu dnu skolky....

akzuzs
12. sep 2013

Ahojte potrebovala by som inšpiráciu. Má niekto obrázok torty srdce malo by to byť pre muža k 30tým narodkám od jeho mamy. Požiadavky asi také že dvosrdce a tam dve postavičky akože deti ktoré sa držia za ruku. Mne to príde také divné ja by som to bez tých detí. Chce to synovi kotrý je dobre oženený a má veľmi rada aj nevestu. Ale aj tak hodte inšpirky s tými srdciami googl mi vyhadzuje samé svadobé

ajka82
12. sep 2013

😀 dalsia dobošenka kvetinkova

katkak23
12. sep 2013

@aduskatt mojka cyklamen teda tmavo tmavo ruzovu 3-4cm hrubka bola by si zlata keby si ju nasla ja absolutne neviem dostat hrubsiu ako 25mm a nadpajat ju asi nebude dobre vyzerat 😒 ak zozenies napis mi pls lebo to potrebujem na piatok 😀 dakujeeeem