Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
12. sep 2013

@katkak23 to je zajtra🙂)) noooooooooooo, mam co robit🙂 mrknem Ti to.a kolko jej chces?

mirinecka
12. sep 2013

@julinkaz ďakujem, aj bola fajnová, to je recept na sunquickovú tortu od lawli, plnky boli maslové vanilková a kakaová

katkak23
12. sep 2013

@aduskatt min 1,5m ale ak by mali vezmem ak 5m dakujeeeem

aduskatt
12. sep 2013

@katkak23 OK, idem patrat🙂))

blcha
12. sep 2013

ahojte babulky chcem vas poprosit o neake inspiracie idem robit tortu cervenu s bielou chcela by som neake take kombinacie najst pekne mala by byt dvojposchodova k narodeninam ak mate neake pekne inspiracia potesia ma ja nic poriadne neviem najst 😉

akzuzs
12. sep 2013

@lubinkova no neviem či Ti poradím niesom v tom profík ale už nejkú tu tortu som robila. S K2 menám skúsenosti lebo robím so smart flex velvet lebo z tohto sa pekne aj modelujú figúrky. Vraj K2 je dobrá na poťahovanie torty ale na figúrky je lepší smart flex. Preto zabíjam dve muchy jednou ranou so smartom. Kúp si radšej dva lebo je lepšie ak ti 3/4 ostane ako štvrtina chýba a neboj on sa vždy použije. Ja som poťahovala auto a bolo tam viac ako kilo ale už si nepamätám presne. Na farbenie poťahovky sú gélove farby ALE POZOR gélove farby su není potom na vonkajšie maľovanie na poťahovku. Na to sú prachové ktoré riediš. Proste gélovky na zafarbenie fondánu. Ja nalepujem tak že si do štamprlíka dám troška vodky, ale keď ju nemám po ruke aj vodu a niektoré vodu s cukrom. To je jedno len nech to je vodové. Používaju aj to lepidlo ale ja som ho ešte nemala a len tou vodkou (teda bielym páleným)
Čo sa týka ľahkého krému ja mám osvedčený z 250ml mlieka a zlatého klasu a vanilkového cukru urobím kašu. Keď vychladne vyšľahám máslo s cukrom postupne dám krém zo zl. klasu a vnútro z vanilkového struka (nieje to potrebné) a pridám tvaroh. Tvarohu dávam dosť aby bola dobre výrazna chuť toho tvarohu. Je vhodná s broskyňou, anannásom, mandraínkou a aj do punčovej a sunqickovej torty som dávala tento krém. No a pod poťahovku dávam výlučne buď máslo s troškou cukru aby to chytelo, alebo ak mi ostane krém čokoládový kde viem že nijeje ani zlatý klas ani puding. Keď som pužívala zzvyšok krému kde bol zl. klas alebo puding pri krájaní sa mi jemne zošymkoval fondán z torty. Niektoré používaju pod poťahovku aj roztopenú čokoládu. Keby si niečo potrebovala a budem vedieť rada poradím.
Juj ale je to dlhý príspevok 😀 OSPRAVEDLŇUJEM SA. Radšej idem piecť 😀

florentina
12. sep 2013

@lucikan jeslti budeš kupovat víc forem, raději bych koupila nástavné ráfky a můžeš si pak zvolit velikost jakou potřebuješ. Jinak rozdíl mezi patry záleží na zdobení...zda tam chceš něco dávat, nějakou dekoraci, podle mě lépe vypadají větší rozdíly, minimálně těch 6-7cm. A taky nevím jak budeš dělat dort vysoký, já kvůli vzhledu dělám většinou kolem 10cm a píšu to pro to, že pak by těch 35 a 28cm průměr udělalo hrooozně velký dort, tak zvaž, kolik chceš porcí....

florentina
12. sep 2013

@vladiella jj, do tématku jsem koukala 😉

florentina
12. sep 2013

@lubinkova není to tak hrozně těžké 😉 , samozřejmě je to o tom, nemít na sebe z počátku příliš vysoké nároky. Ale viděla jsem i prvotiny, co vypadají jak od profiků. Záleží jak jsi zručná a jaké máš jinak zkušenosti s pečením a nějaké vizuální cítění. ALe podle mě je spíš podstatné, že to budeš dělat s láskou, pro manžela a ten to určitě ocení a hlavní je, aby mu to chutnalo. Mimochodem, já jako svůj první dort dělala tank, také pro manžela. Když to dnes vidím, musím se smát a udělala bych to už určitě jinak a i když mám stále co dohánět, tak i tak asi o 1000%lépe, ale co...potěšilo to, odstartovalo mou touhu péct a sežralo se to během chvilky a to je hlavní....Tak držím palce a těším se na foto! 😉

aduskatt
12. sep 2013

@katkak23 Katuska, bola som v dvoch galanterkach, ale bez uspechu.v jednej nemali vobec a v druhej 2,5 cm sirku

ladkaspackova
12. sep 2013

holky co dát pod K2 když jí dávám na korpus...může být máslo s cukrem?

ajka82
12. sep 2013

@tinamk ja som si vyrezala kusok hmoty ako etiketu a na to namalovala rucne... ked si ju natenucko vyvalkas tak ti bude presvitat , daj pod to potom papier kde mas napis vytlaceny a jemne si naznac pismenka...pojde ti to tak lepsie ak chces robit takto... tu to je https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3392228...
a ta pecat je tam zvlast dorobena a nalepena 😉

ajka82
12. sep 2013

@ladkaspackova ano, obmazat maslom s cukrom, popripade tam mozes rozmrvit zbytok korpusu, ak ti zostal, alebo pridat k tomu nutelu/kakao, ...ale to maslo a cukor zaklad

ladkaspackova
12. sep 2013

@ajka82 jj super za radu..a proč tam dáváte ten korpus....já myslela že se to máslodává kvůli tomu aby se to s korpusem spojilo....

katkak23
12. sep 2013

@aduskatt no tohto som sa bala....ale aj tak ti veeelmi pekne dakujem 🙂

jakelina
12. sep 2013

@ladkaspackova s tím korpusem je to takové pevnější a líp to tuhne. Já třeba dávám ještě i rozpuštěnou čokoládu. 😉

nellynka
12. sep 2013

Prosim Vas ked davate piect korpus tak vymazavate formu? a cim? Pretoze mne sa vzdy potom na vrchu tak zuzi a musim ho orezavat aby to bol kruh s rovnym bokom. Ja mam skor z toho taku pyramidu 🙂 dakujem za radu.

jakelina
12. sep 2013

@nellynka boky nesmíš vymazat a dolů dávám pečící papír. Po upečení ty boky odkrojím nožem, když je vymažeš, tak se těsto od formy odlepí a dole je širší než nahoře.

aduskatt
12. sep 2013

@katkak23 no fakt nemas za co☹ v jednom nemali vobec a v druhom len 25mm☹

nellynka
12. sep 2013

@jakelina presne ako pises 🙂 dakujem veeeeeelmi pekneeeeeeeee!!!!

jakelina
12. sep 2013

@nellynka není zač

mimusa94
12. sep 2013

Ahojte baby prosim poradte mi aka hmota je najlepsia ja vytvorenie čipky a borduuur...dakujem vam velmi pekne 🙂

jakelina
12. sep 2013

Holky z Čech, Kaufland ode dneška levné vajíčka a Ole pudink za 9,90

maca77
12. sep 2013

@jakelina páni vy dobré ceny máte 😕 u nás ole puding od 0,69 € (18 českých korun) 🙄 ... ach ako nám bolo dobre s vami čechmi 🙂

lucikan
12. sep 2013

@florentina dakujem moc, pojdem do mensej, zabudla som zohladnit vysku aku chcem mat a to by bolo ozaj obrovske 🙂

jakelina
12. sep 2013

@maca77 on normálně stojí taky 17.90,- ale teď je tam v akci za tuto cenu

vladiella
12. sep 2013

@jakelina a aku prichut mavaju ole? v alberte maju len kokos, coko, vanilka.

jakelina
12. sep 2013

@vladiella přesně jenom tyhle tři příchutě

adrika202
12. sep 2013

@njonja to je normalne na neuverenie 🙂 nááádherná práca 🙂

mamcas
12. sep 2013

@maca77 ole bol v tescu este v sobotu v akcii za tusim 0,49... neviem ale dokedy...