Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
12. sep 2013

ahojte bambulky! prosim vas niekto tu raz pisal, ze dava susit do truby na kolkatke? a ako dlho asi? je tu strasne vlhko a vcera objednavka na sobotu s topankou, jednu som uz vyhodila potrebujem aby to vytvrdlo 😝 prosim a dakujem

aduskatt
12. sep 2013

tak ja mam na dnes hotovo, pokracovanie zajtra, 5 kg, pribinak, jahodovy dzem, ovocie lesna zmes

aduskatt
12. sep 2013

@lokalistin tak toto aj mna celkom zaujima🙂

adrika202
12. sep 2013

taka trochu ina pre poľovníka 🙂

adrika202
12. sep 2013

a další zufalý pokus o auto..no nevydalo....ja to proste neviem,ale zakaznička sa nedala presvedčiť...tak sa presvedči zajtra ked pride po nu..dufam že mi ju nehodi do hlavy :/

nika266
12. sep 2013

Tu su moje tortičky,nie su dokonale ,ale su robené s láskou

daniela09
13. sep 2013

@brunila
@florentina dakujem vám za ochotu

dada2007
13. sep 2013

@adka_praha ja pečiem sladké suché 10eur za kilo 😉

mirinecka
13. sep 2013

@pralinka25 iné my už nezostáva len ich dať do krému, len ja by som ich najradšej nejak opražila a skaramelizovala len neviem ako na to, 😒 nejak si to predstavujem len neviem či sa to podarí, prinajhoršom poletia do koša 😀

jakelina
13. sep 2013

@mysiatkoo já ho nejedla, tak nevím 😒

maya30
13. sep 2013

ach kocky tak toto bude tazky den...zrypala som sa aj s poschodovou tortou na schodoch ked som ju niesla na fotenie ☹ cela som dobita ako som sa ju snazila zachranit, s malymi upravami je nastastie pouzitelna, zato ja uz menej a to ich mam dnes 5 😝 drzte palce

maya30
13. sep 2013

@pristela super, teraz citam ze piatok 13teho...uz je mi to jasne ☹ ☹ ☹

lokalistin
13. sep 2013

@aduskatt niekto to raz pisal neviem ci jenie, denisa alebo petka neviem tie nicky

lokalistin
13. sep 2013

@sikag krasne su

aduskatt
13. sep 2013

@lokalistin ja som to vobec nezachytila, ale ako napad sa mi to zda fajn, tak uvidime, ci sa niekto prizna🙂) idem skusit este stryka googla

aduskatt
13. sep 2013

@maya30 to ma mrzi, ale hlavne, ze si cela

lokalistin
13. sep 2013

@aduskatt dik topanka zatim stoji pod radiatorom som ho zapla inac by som nemala sancu, len este furt je mäkka ☹

njonja
13. sep 2013

@maya30 hlavne, ze si ako tak v poriadku! A tortucha tiez🙂

ajka82
13. sep 2013

dobre ranko ;) mimon vikend a jedna rychlovka ako podakovanie na JISku 😅 a idem pokracovat este dalej, len som si musela dat kafiiicko 😎

njonja
13. sep 2013

@lokalistin ja som susila cipky na 120 v trube.... podla mna, ak skusis na 80, pojde to. MAs pravdu, je tu teraz taka vlhkost, ze nic neschne.. Ja som tiez odovzdavala moju slaku na kavu este makku a to sa susila 2 dni..

lokalistin
13. sep 2013

@njonja dakujem utekam teraz do roboty necham to cely den pod tym radiatorom a ak vecer este nebude tvrde skusim trubu, predok a zadok mam vyschnuty len podosvu ci ako sa to vola nemam vytvrdnutu, prvu som skusala uz skladat a cela popraskala lebo bolo mäkka a zacala menit tvar 😝 tak uvidim pekny den

aduskatt
13. sep 2013

@lokalistin strana 5265, príspevok pod druhou fotkou torty, takým hrncom, písala to @denisa77 (dufam, ze som nesplietla nick), že susí na 50. Myslela si to?

adka_praha
13. sep 2013

@dada2007 a ked chcu miesane aj s kremovymi? ja som na vianoce robila za 12 eur/kg... ale teda poziadavka na suche len tu este nebola...

mysiatkoo
13. sep 2013

@maya30 uff... tak uz len same prijemne veci nex sa deju dnes... ja dnes tortu asi otacat hore nohami nebudem radsej 😝

jakelina
13. sep 2013

@maya30 jejda, chudě. Hlavně že jsi si nezlomila ruku nebo nohu a nebouchla jsi se i do hlavy?? Dávej pozor, aby se ti neudělalo špatně. 😝 Je mi to líto.
Toho já se pokaždé bojím, že mi dort těsně před odevzdáním spadne a co pak?? 😝 😝 😝

katkak23
13. sep 2013

@maya30 boze mojka to ma mrzi...tohto sa ja bojim pri kazdej torte ze mi spadne ... ale si hrdinka ze si to udrzala tak ze je pouzitelna ... si to neviem predstavit ako si to zachranila ked si padala 😉

lokalistin
13. sep 2013

@aduskatt si poklad to som myslela dakujem mooc tak ak nebude vytvrdnuta smarim ju do truby cmuk pekny den

dada2007
13. sep 2013

@adka_praha nerobím krémové 😉 ..........robím torty, muffiny, sladké vianočné suché a slané suché-na rôzne príležitosti.....na zakusky krémové ma nenahovorí nik 😅 😅 😀 😉

dada2007
13. sep 2013

@maya30 joj, ešte ste ste obe OK.....aj ty aj torta......teda, v rámci možností....že? 🙂 a inak....ja bývam na 4 posch. bez výťahu.....a raz som šla dolu schodmi zaniesť tortu-zakazníčka dolu(lebo sme práve odchádzali z domu preč......reku nemusí sa trepať hore, ked idem ja dolu) a drrrrrrrrrrb.......na schodoch som spadla. MM niesol prvú a ja druhú.....a on že dúfam, že ten buchot nebol to, čo si myslím.....a ja som sa rehlila na zemi zložená.....a on že-buchla si sa? prečo sa smeješ? šiši ti? a ja že čo tam po mne....ale kukaj!!! torte nič nie je 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sikag
13. sep 2013

@vladiella dakujem 🙂 lupienky som robila ako kruzok a stensila som okraje gulickovym radielkom (ked chytis grif tak sa ti to navlni) a tie ozdoby na hrane na modrej to je robene takymi kliestikmi (ja mam take v tvare polmesiaca so zubkami)