Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

gabkazabka
11. okt 2010
janka_pn
11. okt 2010

@kvietocek7 wow, ale rataj s tym, ze s tym marcipanom sa pracuje o malinko tazsie 😉

janka_pn
11. okt 2010

@lussy23 dakujem 😅

janka_pn
11. okt 2010

@syraell tie "zapichy" 😀 som si vykrojila vykrajovackami na medovniky a pripevnila na spajgle a napichala to torty 😀 😀 😀 😀

vinka
11. okt 2010

@bianca si bola v lidli? 😀 😀
@bzucinka2 ale ja nemám recept na višnovú kde je recept moja 😕
@duplicka no k tej poťahovke neviem prečo sa nechcela nalepiť.Ja dávam tiež maslo s cukrom ak je krém taký čo topí poťahovku.Rozmýšlam ale nič ma nenapadá.Možno,že isto bolo málo masla ale ja len tak asi 1-2 milimetrovú vrstvu potiahnem.Ale dám najprv vytvrdnúť s krémom a potom až potrem z vrchu maslom. 😕 Asi až po hodinke alebo dvoch a to nechám ju už do druhého dna a na druhý den poťahujem.Snád som pomohla. 😉

bianca
11. okt 2010

@vinka hej bola 😀 hned rano aby sme boli rychlejsie ako dochodcovia 😀 a cez 30 euracov v tahu 😢

bianca
11. okt 2010

@gabkazabka jej dakujem.Urcite skusim.Totalne ma to chytilo

vinka
11. okt 2010

@bianca aj ja som bola ráno muž ma vzal autom.Jedna pani tam bola bohovská.Tie silikonové podložky mali a brali ich dosť ludia.Ona volala asi s dcerou a jej vravý nechceš podložku silikonovú?majú za 3,50.A potom jej vravý no neviem či je to dobrá cena ale všetci berú tak asi hej 😀 😀 😀

bzucinka2
11. okt 2010

@gabkazabka krasna lienka a tou ciernou si kreslila povrchovo, ci si farbila celu hmotu? 🙂
@vinka na FB je urcite, ak tam nechodis, tak ti ju skopcim z mojho PC 🙂

vinka
11. okt 2010

@bzucinka2 moja ja tam chodím ale čo sa týka tých receptov tam ja to neviem nájsť ani sa tam neviem orientovať ako to mám hladať.Kludne mi porad ako sa tam z hlavnej stránky dostanem a budem ti vdačná 😀 😀

bzucinka2
11. okt 2010

pockaj idem to pokukat a postupne napisem 😀
das si hlavna stranka - vlavo je potom take ze vybrane prispevky, tam tuknes na dalsie a ukazu sa ti tam skupiny na to si tuknes - objavi sa ti tam ze tortomaniacky a tuknes - ked sa ti otvori ta stranka tak hore bude moznost ze diskusie, tak tuknes a potom si uz vyberies co ta zaujima kremy, korpusy ... 🙂 tak skus a ked nieco nejde napis, este som chvilku tu 🙂

bianca
11. okt 2010

@vinka ja som si vzala dve.Nedalo mi to ked si napisala ze si kupila za 2 € tak som bruzdila netom a lacnejsie nenasla

vinka
11. okt 2010

Ale to nebola taká ale čierna.Nebol to silikon ale opakovatelne použitelný papier na pečenie.Ale nebol to origo papier.Ak by také v lidli ešte mali isto by som si to kúpila.Jeden som si nastrihala do dvoch foriem.a jeden mám na celý plech.A ešte aspon dva by som si kúpila.Lebo je tiež super.No uvidím aká bude tá silikonová. 😉

akme
11. okt 2010

@daniz ahoj tie kokosové pudingy si prosím ťa varila v akom množstve mlieka v 1l alebo v 1/2l 🙂 dakujem

vinka
11. okt 2010

@bzucinka2 tak ti strááááááááááááášne dakujem somsa tam dostala.Fakt si zlatá.Našla som to a vyzerá dobre tak ho skúsim.A korpus sa aký hodí?Môže byť kakaový? 😕

bzucinka2
11. okt 2010

ja chcem k tomu tiez kakaovy skusit, tak uvidime ako sa podari 🙂 a nemas za co, rado sa stalo 🙂

mokiri
11. okt 2010

3D Slimák

Môj syn si ho objednal... u mna... 😀 😀 😀

daducha
11. okt 2010

@mokiri mi sanka spadla, uzasnééééééééé,môj syn ich cele leto domov zbieral. ani mu to neukazujem,lebo hned zmeni svoju objednavku z poziarnika na toto.Len pre zaujimavost, ako si robila ulitu,ak to nie je tajomstvo.A farbu na tele?
Dakujem

bianca
11. okt 2010

@mokiri nic dokonalejsie som v zivote nevidela.Predpokladam ze toto je len predloha alebo hadam tvoje dielo?

mokiri
11. okt 2010

Aby sme sa dobre rozumeli... moj slimacik je o par stranok dozadu... toto je samozrejme dielo francuzskej cukrarky.

Fascinuje ma aj jej kabelka Vuittonka.

Zdroj: http://decorationgateau.canalblog.com/

mokiri
11. okt 2010

Aj ten klaun stoji za zmienku, vsak?

daducha
11. okt 2010

no,baby obavam sa, ze k takejto dokonalosti sa niiiiikdy neprepracujem 😀 .Ale teraz mam vaznu otazku, robili ste niekedy palmu z marcipanu?Myslite, ze keby som ju vystuzila tak by mi dve palmy udrzali hojdaciu siet so zirafou?Mam take postelne pradlo a chcela by som to skusit na tortu.
A este mam gelove farby Wilton.Ako nimi priamo kreslite,so spilkou? Musim totiz a vikend urobit policajne auto Porsche a chcem tam nakreslit ten znak.
Dakujem

dm1
11. okt 2010

@daducha ja som robila palmu tu na madagaskare http://www.facebook.com/?ref=home#!/photo.php?f.... Nemala som ju vystuzenu ale. Ono ale ked to vystuzis si myslim ze by ti to malo udrzat ale zalezi aka tazka bude ta zirafa. ked urobis mensiu tak by to malo byt Ok a poriadne vystuzit. Len si neviem celkom predstavit to uchytenie siete z hmoty na palmu 😕

vinka
11. okt 2010

No ja mám pata a mata hotových.Ale tak pekný ako mala tu nadulici nemám. ☹ ☹

daducha
11. okt 2010

@dm1 dakujem, ten Madagaskar je uzasny, ale vlastne vsetky ktore som videla ,nadherne torticky ...

syraell
12. okt 2010

janka_pn
Já to tušila 😉 Já jsem takhle dělala Kubovi unačku Kruhový objezd 😀

daniz
12. okt 2010

akme 2 pudingy Dr.Oetker v 2 dcl mlieka- sorry, to som asi zabudla. 😅 😅 😅 🙂 🙂

sofi07
12. okt 2010

Ahojte, som tu viav ako tyzden nebola, nebolo ked y ☹ . mala mi este spi, tak pridam rychlo fotky minulotyzdnovych torticiek. a cez obed si vas pridem troskupocitat 🙂

sofi07
12. okt 2010

@mokiri paneboze, ten slimacik je uuuuzasny! moja mala bude mat dva roky, uz mesiac ropzmyslam, co jej urobim....a toto tje to co hladam :DD slimaciky kresli vsade! na papier, po zemi, na piesku, na mraznicke, vsade len slimacik . dakujem za skvelu inspiraciu, idem si to blizsie nastudovat, ci to zvladnem

nikanika28
12. okt 2010

Ahojte, baby, neviete pre cca kolko ludi je torta s priemerom 22cm????