Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
sticker
15. sep 2013
@maya30 Teraz to vyznie možno blbo, ale musíš byť "talent" na padanie, veď tej torte nič nieje 😎 Viem, že horšie je to s tebou, ale teda pri mne by zbierali aj mňa aj tortu :-p
A tiež si robila s čiernou, už to vyššie baby riešili, viem, že biely velvet dať na čierno aj s extra gelovkou bude zábava, len sa chcem opýtať, či sa dá aj tak, že si najprv zafarbím napr. klasickou čiernou a potom extra gelovku? Našťastie nepotrebujem na poťahovanie, len na zebra vzor.. 🙂
maya30
15. sep 2013
@sticker nuz, branila som ju vlastnym telom 😃 polamali sa mi cislice a naboku sa preliacila, to som zamaskovala...zato mne vyskakali vcera modriny kade tade, ani som nevedela kde vsade som sa domlatila, som hlavne rada ze som vsetky vedela dokoncit 🙂
Ja si v poslednom case kupujem cierny smart 0,7kg, ale na tuto tortu som zarabala MMF +cokolada+extra gelovka, na tu cokoladu lepsie chyta farba, osvedcilo sa mi nechat ju odstat a potom este zo 2x nahriat a premiesit...do toho velvetu daj najskor zelenu+cervenu+modru a potom extra ciernu, myslim ze tak bude cernejsia 😉
elamaslakova
15. sep 2013
@maya30 Nádherné tortičky
zuzana_1
15. sep 2013
@maya30 paradne tortyyyy 🙂 btw,ako si robila tu borduru na NY torte? Je taka "formicka"?
sticker
15. sep 2013
@maya30 Nech teda toľko neotravujem... s tou čokoládou to je ako? Dávaš spolu s cukríkmi do MW rozpustiť čokoládu? Klasika, voda, kyselka a čokoláda? Koľko tej čoko? Lebo zase ja si kľudne aj zarobím z cukríkov a smart nechám len na potiahnutie.....
muffinka8
15. sep 2013
@maya30 krásne torty 🙂 ale keď som pozerala na tú s macíkmi tak mi niečo chýbalo a už aj viem čo 😃 mackovia nemajú nošteky :-N
maya30
15. sep 2013
@muffinka8 tak predsa si to niekto vsimol 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 ano zabudla som a vsimla som si to az na foto ked uz torta bola prec, no co uz 😃
maya30
15. sep 2013
@zuzana_1 dakujem 🙂 je na to vykrajovacka http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/pc-new-yo... 😉
maya30
15. sep 2013
@sticker ano hned pri rozpustani cukrikov dam kusok cery a 100g cokolady na 1 balik (ale vacsiou robim mensie mnozstvo len tak od oka) ten tuk je tam potrebny, lebo inak by sa pri sytej farbe hmota drobila, davam aj vodu a kyselku nepouzivam vobec
sticker
15. sep 2013
@maya30 Ďakujem, skúsim 🙂 Mám tie veľké z Lidl ale nechcem celé dať.... No ja kyselku dávam, lebo mne sa to zdá byť potom moc sladké... A na moje prekvapenie dosť ľuďom to chutí keď je to kyslejšie, dokonca viac ako smart 🙂
lusmel
15. sep 2013
dm1 .... a kde sa daju kupit tie gelovky ?a co to stoji asi ? ja to nechcem priamo na potahovanie ale na figurky
maya30
15. sep 2013
@sticker nemam ani ja nic proti kyselke ale furt som ju tam zabudala dat, tak som to potom nechala tak 😃
vendullka
15. sep 2013
Tak zase po delší odmlce přidávám jeden dortík a žasnu nad vaší tvorbou, jste úžasné!
jakelina
15. sep 2013
@maya30 krásné jsou a toho NY by bylo škoda, kdyby jsi ho zničila. 😉 Jenom ty modřiny tě budou asi dlouho bolet, chudě. 😉
jakelina
15. sep 2013
A moje poslední dva, dodělané v noci. Ten s botičkami už dělám snad čtvrtý, ale tentokrát paní chtěla potáhnout mléčným marcipánem, prý jí nevadí, když nebude dort bílý a vybělit nechtěla. No já fakt nechápu ty co s ním dělají. Mně se to v tom velkém množství drobilo, pak mi to popraskalo na hranách, tak jsem to musela kleštičkovat a nadřela jsem se u toho jak mezek. Dělala jsem ze dvou krabic sušeného mléka. :-p Fakt velký obdiv, těm kdo potahují jenom s ním a zadělávají si to ručně. Klaním se.
lusmel
15. sep 2013
@dm1 tu ciernu potrebujem hlavne na figurky ... cize gelovky, a kde sa to da kupit a co to stoji asi ? 🙂 dakujem
saminka
15. sep 2013
Po snad rocni pauze jsem se opet tozhodla vytvorit dortik dcerce k narozkam, modelovani figurek mi nikdy neslo tak jsem to vyresila jinak, dcerka byla nadsena a I jeji brachove se vyradili na zdobeni, vase dorty tady jsou opravdu uzasne !!!!!
saminka
15. sep 2013
tady je dortik
pipka
15. sep 2013
@luciahromadkova no nabuduce vam k tomu "obedu na lavicke" budem kyvat spoza lešenia 😃 😃 😃
no moje deti nastastie jedia ...ale rychlost hanky pri obede stoji za to... :-p ona zje jedno susto a ja mam zjedenu polievku aj druhe jedlo :-N 😃 😃 :-p ale kolegyne vravia, ze ona nakoniec vsetko zje..tak neriesim, a jest doma nepyta, takze neriesim 😉 😉
neviem po kom ona je...sak my s mm jeme jak kyseliny :-N :-N 😃 😃 :-p
mysiatkoo
15. sep 2013
bre ranko :-p moja posledna tohtovikendovka
evicaka
15. sep 2013
@mysiatkoo prekrásna tortička 🙂 🙂 🙂 🙂
jper
15. sep 2013
Tak svatební - byl to náš dar ženichovi a nevěstě. Váhu nevím, ale jsou tam 2l šlehačky, 1,5kg 40%čokolády, 2,5kg čerstvého ovoce. Můj druhý pokus o čokoládu z boku podle @pristela děkuju za rady ještě musím doladit detaily 😉 Dělala jsem 3 patrový - měl být 4, ale mezi 4 a 3 bych nedala už ovoce, tak jsem udělala jeden dortík zvlášť
mamcas
15. sep 2013
@jper mnaaaam 🙂 hned by som si ju dala 🙂 krasna torticka 🙂 a poradis mi ako si robila tu coko z boku? Kujem
mamina1978
15. sep 2013
@dada2007 No ja moc casto nepeciem, nestiham pri 4 detoch tak vela ako ine sikovnice tu ...... ako @jakelina , @lamps x-) x-) x-) x-) , ktore velmi za to obdivujem x-) x-) x-) x-) A okrem toho som moje posledne dve total odflakla, lebo momentalne nestihaaaaam nic :-p
A prave som poratala moje torticky, urobila som ich len ,, 45 " :-N To ja sa ani k 100 tento rok nedostanem. Mas moj obdiv, ze 200, este raz gratulka x-) x-) x-) x-)
mamina1978
15. sep 2013
@mysiatkoo nadhernaaaa torticka x-) x-) x-) x-) x-)
mamina1978
15. sep 2013
@jakelina Suprove torticky a Kitinka je nadhernaaaa x-) x-) x-) x-)
muffinka8
15. sep 2013
@maya30 🙂 🙂 😃 😃
dm1
15. sep 2013
@lusmel kupuju sa v kazdom e-shope s cukrarskymi potrebami napr. www.peceniehrou.sk, www.mnamuela.sk .... je toho vela pripadne zisti ci aj v meste kde byvas nemaju. Klasicke gelovky stoja okolo 2e a extragelovky cez 5e
mamina1978
15. sep 2013
@maya30 Dokonaleeeee tortusky, a ta prva s ktorou si sa posmykla je bombovaaa x-) x-) x-) x-) , bolo by jej skoda, keby sa znicila, no tebe prajem skore zotavenie, par modriniek stalo asi za to , takyto skvost nenechat spadnut. :-N
No nie sme my sladulienky tortomaniacky trosku svihnute 😃 😃 😃 😃 😃
mamina1978
15. sep 2013
Dievcata ,
mam jednu dilemu...... :-N :-N :-N :-N :-N :-N Moj najstarsi syn ma 16 narodeniny za 3 dni. A ja som mu povedala, ze urobim mu torticku , ale pretoze mam malo casu, tak nieco , kde nemusim moc modelovat. A on , ze nech mu teda urobim pivovy pohar. Lenze on nema este osemnast a mne to pride take divneeee. 8-( On si to, ale moc praje x-) , pretoze u nas v Nemecku mozu uz 16 rocny oficialne kupovat pivo v obchode a pit. Tak neviem , ci mu to prianie splnit ... ???? Co by ste urobili vy ??????