• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@daja55 Ty květy máš nádherné!!!!A ta krajka dole je ze silikonové šablony nebo něco jiné?Je to moc hezké,nikde jsem ji ještě neviděla.
18. sep 2013 o 22:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt si strasne zlata, vrela vdaka za odpoved :dizzy_face: :slight_smile:
18. sep 2013 o 22:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@chichinka rado sa stalo:slight_smile:
18. sep 2013 o 22:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aduskatt Adi a prosim Ta, v akom pomere ma byt maslo s cukrom? :sweat_smile: ci to je jedno? budem robit 26 trosku vyssiu (alebo rpsote aka mi vyjde :grinning: joj to bue este zabavy a hysteria zajtra v noci :grinning:
18. sep 2013 o 22:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt myslis mramorak? ten co je v tej druhej teme receptov? aj si plnila?
@dm1 noo uz maam tak si teraz musim s tym poradit ale pre mna amatera asi lepsie ako skladat ci orezavat :confounded: ty si uz piekla take auticko?
18. sep 2013 o 22:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kvietocek7 ahoj,ja neviem ako je to s pečením v takej autíčkovej forme,ale ja si neviem predstaviť,ako asi to autíčko bude "vyzerať",ak ten upečený korpus dva krát trebars prekrojíš a naplníš..........však to ti musí narásť do výšky a tým pádom zdeformovať to autíčko.....to je moj postreh.................najlepšie sa robí autíčko z plátov,to naskladáš a orežeš a dotvaruješ punčovinou...............ale som niekde na nete,skúism nájsť videla ako urobiť autíčko z tortovej okruhlejj formy,raz som to už robila....skúsim to nájsť...
18. sep 2013 o 22:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 nerobím pre nikoho a je to len 12 dní cez ...
18. sep 2013 o 22:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kvietocek7 ahaa,napríklad tu je také autíčko..........obyčajné jednoduché
http://tortyodmamy.sme.sk/node/60713
ale ak nechceš skúšať,tak teda vyskúšaj tú formu,možno ti to vyjde :wink:
18. sep 2013 o 22:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kvietocek7 veru nekupuj
18. sep 2013 o 22:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mysiatkoo ja som také hotové ešte nemala tak ani neviem ako by malo chutnať ... ako karamel tam cítiť statočne, ale po zjedení v pozadí je niečo čo neviem definovať :confused:
@muffinka8 vidis ja ani neviem aky je datum :D. sak skuste a uvidite ono sa ta chut tazko opisuje mne napr. uz hotovoe karamelove salko chuti inak ako ked si ho uvarim sama
@lucula73 dakujeeeem velice pekne, no musim to nejak dat do kopy. Mozem ratat s tym,ze to vybehne hore a potom splasne :unamused:
@vlada111 no veru uz som kupila teraz musim kuzlit
18. sep 2013 o 22:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kvietocek7 piekla som auticko ale skladala som to a ozaj to nie je nic zlozite su aj jednoduche auticka ;). Co sa tyka formy samotnej tak neporadim lebo neviem aka je velka ze z kolkych by som robila vajicok najlespie keby povedal niekto kto v nej aj piekol
18. sep 2013 o 22:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dm1 doma som varila raz a to si už nepamätám a toto bolo hotové ... koláč naplnený, uvidíme ... je to len pre nas na skusku ...
18. sep 2013 o 22:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@chichinka ja davam od oka, asi dve lyzice kopcovite na 250 g a lyzicu nutelly
18. sep 2013 o 22:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela Žanetko, to mi hlava nebere, ale je to k vzteku. Jen si říkám, jestli to není opravdu v tom mlýnku na maso, protože v té české variantě ho nevidím napsaný. U nás ho prodávají jinde taky dráž, ale že jedna firma má v každé krajině jiné ceny, to je sprosté.
18. sep 2013 o 22:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@chichinka ahoj, maslo s cukrom das podla chuti a mozes pridat pre chut aj nugetu alebo roztopenu coko po vychladnuti :wink: toto pod potah
a naplnit mozes naozaj akým kremom chces kludne uvarit puding vanilkovy /tento nie pod potah, by sa ti to topilo/ dat vychladnut- das na vrch potravinarsku foliu, aby si ti nespravila navrchu ta koza,
vymiesas 1 cele maslo s cukrom dla chuti a po lyziciach davas do masla puding... pozor maslo a puding by malo mat priblizne rovnaku teplotu inak sa ti to moze zrazit, skratka malo si vopred vyberies z chladnicky nech nie je velmi studene a tuhe a do vymiesaneho s cukrom postupne slahas po lyziciach ten puding
Ja robim tieto plnky malo. Skor idu u nas slahackove a napr. vanilkovy pribinacik. Ak robim z pudingu pouzivam vanilkovy puding dr. oetker extra vanilka a este tam davam pri vareni pudingu vanilku.
http://www.google.sk/search?hl=sk&site=imghp&tbm=isch&source=hp&biw=1280&bih=910&q=vanilkov%C3%BD+puding&oq=vanilko&gs_l=img.1.7.0l10.755.1994.0.6195.7.7.0.0.0.0.153.742.5j2.7.0....0...1ac.1.26.img..0.7.741.PW78rUcUiNw#facrc=_&imgdii=_&imgrc=liQI36Or8vPOoM%3A%3BwEUI9n1ffEHIrM%3Bhttp%253A%252F%252F1.bp.blogspot.com%252F-nCVkBWEFXLs%252FT47l1kqDh8I%252FAAAAAAAAAg0%252FQVVA4CgxyNU%252Fs1600%252Fpraskovy%252Bvanilkovy%252Bpuding%252B(2).JPG%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.malyblok.cz%252F2012%252F04%252Fo-tom-jak-je-to-ve-skutecnosti-s.html%3B1200%3B1600
18. sep 2013 o 23:00  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela a odkiaľ ho teda ideš brať a za koľko?som nepochopila :grinning: ,ale mňa tiež anpadlo,že z čiech objednať.........inak ak je poštovné na sk trebars aj 20 eur,tak by sa to oplatilo ajj tak,nie???
18. sep 2013 o 23:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@florentina jo jo presne :confounded:
@lucula73 no od nich z čiech nie, bo na otazku ci posielaju aj na sk napisali ze si mam objednat z ich e-shopu na sk , kde je ale o hodne drahsi :angry: tak neviem :frowning2: asi na to kaslem a kupim tu nizsiu triedu , bo uz ho fakt potrebujem :stuck_out_tongue_closed_eyes: alebo vyhlasim zbierku :grinning: :grinning: :grinning:
18. sep 2013 o 23:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@marianabila :slight_smile: dakujem za podporu :slight_smile:
18. sep 2013 o 23:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela to sú svinuchy potom.............nechápem prečo može byť v ČR lacnejší..no majú to zrátané,aby zarobili :stuck_out_tongue_closed_eyes:
daj prosím ťa potom vedieť,aký si vzala a odkiaľ a za koľko :grinning:
18. sep 2013 o 23:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela sak si objednaj k niekomu z ciech a ten nech ti to posle ;)
18. sep 2013 o 23:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela @lucula73 no este by ste mohli poprosit nejaku milu ochotnu zienku odtialto z ciech ci by ich nekupila a neposlala vam. to by sa vam tiez oplatilo a bolo by to skor mozne
18. sep 2013 o 23:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@luciahromadkova
@aduskatt dievcata ste uzasne, velmi si cenim ze ste mi takto rychlo a dobre odpisali a poradili :slight_smile: :dizzy_face: zachranili ste ma :slight_smile: Luci moc dakujem aj za upozornenia a finty - s tou foliou to nepoznam :slight_smile: este raz vdaka, dobru nocku
19. sep 2013 o 00:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@anibas a kde kupuješ tu šlahačku... :slight_smile:
19. sep 2013 o 02:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@meo Ja neviem či to bude tým :unamused: :frowning2: Šla som podľa návodu, rozkrajovala to naležato, normálne plnila ako okrúhlu tortu a posledný plát pripojila po stojačky. Lenže v tom postupe dávala iba banány a ja som dávala aj mrazené ovocie a tak neviem či to preto.... Je veľmi ťažká a naozaj si neviem predstaviť, že bude stáť. Tak nejako logicky mi to ani nevychádza. :cry: :pensive: Tak neviem čo teraz spraviť.... Či letieť do mesta rýchlo nakúpiť nové suroviny (to bude brutálne stratová torta, keďže ju robím iba za suroviny) a spraviť novú, alebo ju skúsiť obmaslovať a postaviť a keď nepôjde nechať ju ležať a dozdobiť ako ležiacu kabelku - začo sa budem riadne hanbiť :pensive:
19. sep 2013 o 06:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Prosim prosim nemate niektora navyše na predaj alebo neviete kde zohnat štrasovu stuhu žltu surne ju potrebujem dakujeeeem :frowning2:
19. sep 2013 o 07:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby potrebujem pomoc! Súrne dve tortičky na nedeľu ráno :sweat_smile: najlepšie okres Pezinok.
19. sep 2013 o 09:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@emilkaaa ta rostlinná se kupuje v zdravé výživě, někdy ji mají i v Tesco a nebo v prodejně s cukrářskými potřebami.
19. sep 2013 o 09:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky sikulky! Jsem v tehle diskusi poprve, marcipanem jeste netknuta :wink: Maly ma za tyden 2. narozeniny a premyslim o tom, ze bych zkusila upect dort sama. Loni jsme objednali a byl krasny a vyborny. Letos bych v ramci setreni i rozsireni svych schopnosti :wink: rada zkusila samovyrobu. Libil by se mi marcipanovy dortik, nejaky jednoduchy, samozrejme, ale i tak... neni to prilis velke sousto? Zadna extra sikulina nejsem... Neporadily byste mi neco jednoducheho pro uplne zacatecnice, prosim?
19. sep 2013 o 10:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok