Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

79zuzana
20. sep 2013

@jakelina dakujem, toto bol asi moj druhy ci treti tringelt, tak asi som tiez tak na tych 99% ako ty 🙂

jakelina
20. sep 2013

@79zuzana tak o to víc ti to přeju 😉

79zuzana
20. sep 2013

@pralinka25 Dakujem, boli to rozmery 30cm, 23cm a 16 cm, kazde poschodie bolo vysoke 10 cm ale vahu neviem, lebo som to zabudla odvazit... ale vela, lebo sme to vliekli spolu s muzom ;) dobry odhad vahy, ze? 😀

akapulko
20. sep 2013

@pristela dakujem si zlata 😉 tak ja som zatial stale jedla taku tu hrubsiu z OBCHODOV 😀 😀 😀 😀

79zuzana
20. sep 2013

@jakelina dakujem, inak som sa tej zakaznicky obavala, tortu si objednala pred 6 dnami 😀 a zdala sa jej velmi draha, tak som ju poslala skusit stastie inde. Po jednom dni mi volala, ze teda, chce ju odo mna. Akoze nie som rasistka, je to cernoska a s nimi som mala zatial velmi neprijemne skusenosti, tak som si opytala najprv 50% zalohu, ze inak nezacnem piect. Ale teda, zaplatila zalohu a zvysok vyplatila den pred odovzdanim torty, a este aj ten tringelt nechala, ze je stastna, ze som jej urobila tortu za 6 dni, co by jej tu nikto taku objednavku fakt nevzal.

79zuzana
20. sep 2013

@tertery je to rozpustena cokolada, alebo ja by som skusila aj nutelu ;)

jakelina
20. sep 2013

@79zuzana asi jinde zjistila, že by dala víc 😉

levandulka3
20. sep 2013

šikulky prosím vás ako by ste robili takúto tortu myslím to horné srdce, chceli to po mne ale som to odmietla ale stále nad tým rozmýšľam 😒 😒 😒 😒

79zuzana
20. sep 2013

@jakelina tak to teda urcite, u mna ju mala za polovicnu cenu oproti cukrarni, ale pravdepodobne si to stihla zistit aj sama 🙂

jakelina
20. sep 2013

@levandulka3 ty jo, tak asi jedině mezi dva dortové oplatky bych dala korpus a nebo to udělala z perníku. Já bych si na to vůbec netroufla.

79zuzana
20. sep 2013

@levandulka3 to moze byt ta burizonova hmota podla mna, alebo len obaleny polystyren... aj takto sa to robi 😀

levandulka3
20. sep 2013

nie vraj je to plnohodnotná torta robila to jedna babenka na cakelandii ale neprezradila ako ☹

pralinka25
20. sep 2013

@levandulka3 to musi byt nejka speci konstrukcia v com je to osadene v tom pripade

levandulka3
20. sep 2013

@pralinka25 no ved to ale aká 😖

sticker
20. sep 2013

Tak pridávam moju nepodarenú kabelku 😒 Zajtra ju s malou dušičkou odovzdám a budem naozaj moc dúfať, že budú spokojní.

zozo111
20. sep 2013

Baby, prosim vas, je podla vas vela, ked pytam za 3 poschodovu svadobnu tortu vážiacu 13kg - 100eur???
Bežne predávam kilo za 10eur... (je to 1 posch parizsky krem, druhe pribinak + jahody, tretie pribinak + visne, potah MMF)
Neviem, je to prepísknutá cena?
chytaju ma nejake vycitky, ze je to vela...

pralinka25
20. sep 2013

@zozo111 blaznis? pod 130 ani nechod. robis charitu? ked ano upec aj mne 3 kila si prosim do 15 eur 😀 ale nie. vazne. neviem ako je zdobena ale podla mna ides pod cenu

pralinka25
20. sep 2013

@sticker ved je uplne v pohode nemusi stat. uz som videla aj na lezato.

zozo111
20. sep 2013

@pralinka25 dakujem za nazor, som fakt rada, ze to neni prepisknute, lebo je to pre znamu... aj tak na mna pozerali ako na vraha, ze co pytam za ,,koláčik,, 😒 tak si asi buem pytat viac, lebo si ruky necitim od valčeka ☹ dakujem..

mysiatkoo
20. sep 2013

@pralinka25 vyzera to zaujimavo... tipla by som to na takuto konstrukciu, kde ten vrx by sa dal zasunut do spodnej casti, aby sa to dalo potiahnut aj s konstrukciou... mozno blbost, ale tak by som na to sla 😝 (kruh je miesto srdca, ale to sa mi fakt nexcelo kreslit )... teda konstrukcia pod spodnym srdcom, konstrukcia vzadu a na lavom celom boku...

pralinka25
20. sep 2013

@zozo111 kto neskusil co je t za drinu nepohopi tiez som uz zazila kadejake pohlady a ja peciem len znamym

pralinka25
20. sep 2013

@mysiatkoo ano presne takto nejak som si to predstavovala

vladiella
20. sep 2013

@sticker no ved je super! aj po leziacky, aspon ju budu vediet krajat 😀

maya30
20. sep 2013

@tinamk perfektne mas tie postavicky, podarili sa ti 🙂

levik7
20. sep 2013

@tertery ahoj, ja som tu tortu robila - je aj tu vo fotoblogu - strana 5078, ja som robila cokokrem medzi korpusy a dala som ho aj na vrch torty, prasiatka som robila z marcipanu - namiesto kit-kat som davala minonky - inak rada- davaj ich az v den konzumacie torty, inak zvlhnu a nebudu dobre 🙂

vladiella
20. sep 2013

@mysiatkoo a keby to bolo Y ? miesto O...

ikula2
20. sep 2013

Prosim vas dievcata mam novy sprej PME leskly a vobec ziadny les aj som ho pretriasla a postriekala ale ja teda nevidim nejaky rozdiel medzi pred a po nastreku. Prosim vas aku mate skusenost s tym lesklym, alebo ho treba vela nastriekat 😒 😒 😒 😒 ??? Nestoji to male peniaze tak teraz neviem ci ho nemam vratit ☹

ikula2
20. sep 2013

@sticker Preco nepodarenu ved je krasna 😉

79zuzana
20. sep 2013

@sticker a to akoze kde je ten nepodarok? ved je to nadherna kabelka 🙂 vazne... suprova je 🙂
@zozo111 vobec to nie je vela, ja viem, ze 100 eur znie vela, ale kto robi torty, tak vie, kolko driny a materialu sa za tym skryva... to nie je len kolacik, ten si mozu kupit v cukrarni 🙂

ikula2
20. sep 2013

@tinamk Krasna, este mohlo byt ostrejsie foto, ale vyzera nadherne 😵