• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@lawli este by ma zaujimalo kolko vazi to auto?
21. sep 2013 o 20:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 zlate torticky, ja tiez rozmyslam, ci tento tyzden pridat moje dve :grinning: :sweat_smile:
21. sep 2013 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky ještě jednou děkuji za rady ohledně těch jedlých oplatků. Podle vašich rad jsem to udělala a vše šlo super. Dort teda byl takový nic moc, mně se vůbec nelíbil, ale chtěli to takhle a co já nadělám. Nic se mi nerozmočilo, drželo to super, měla jsem z toho obavy, jako vždy, když dělám něco poprvé a podařilo se. Dííííííííííííky všem.
21. sep 2013 o 21:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@lawli to autíčko je nádherné, ještě řekni, že se ti podaří taková krásná žlutá z MMF a odpadnu
21. sep 2013 o 21:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ajka82 pridaj :wink: ja si velmi rada pozriem tvoje tortuchy :dizzy_face:
21. sep 2013 o 21:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@simasa no teda tá je parádna, ja mám budúci týždeň lyžiarsku som zvedavá čo vymyslím, vraj ju povezu daleko tak niečo čo bude schopné prevozu asi urobím lyžiara pod lavínou :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
21. sep 2013 o 21:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
bože kedy ja vás dočítam vôbec nestíham tak pridávam torty a bežím čítať
21. sep 2013 o 21:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (54)
Moja maličkosť a môj oslávenec s jeho tortičkou,ktorú mi presne opýsal aká má byť :slight_smile:
21. sep 2013 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (40)
a víkendové
21. sep 2013 o 21:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (51)
@jakelina ďakujem...áno ta žltá je MMF ...podarí sa mi ešte pestrejšia úplne v pohode...ja s ničim iným ako s MMF nepoťahujem ,normálne mám strach ako by to dopadlo, smart používam iba na modelovanie na sýte farby ,ako napr. tu na tejto tortičke červená ,čierna a modrá :slight_smile:
@akapulko vďaka ...mala 4519 g :slight_smile:
@sticker ďakujem pekne ,tak hádam sa tam zase ten Noddy vráti :slight_smile:
@vlada111 ďakujem :slight_smile:
21. sep 2013 o 21:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lawli nadherná... akurat myslim na teba... peciem zasa puncak, pondelok cestujeme na chalupu ku kamosom a minule si kamoska kupovala v cukrarni puncak, ze vraj to velmi lubi /my sme tam boli na zmrzline, lebo zakusky ja tam mmm :confounded:/ ... tak teraz jej ako prekvapenie robim a tesim sa co povie na tento :grinning:
21. sep 2013 o 21:49  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lawli nadherná... akurat myslim na teba... peciem zasa puncak, pondelok cestujeme na chalupu ku kamosom a minule si kamoska kupovala v cukrarni puncak, ze vraj to velmi lubi /my sme tam boli na zmrzline, lebo zakusky ja tam mmm :confounded:/ ... tak teraz jej ako prekvapenie robim a tesim sa co povie na tento :grinning:

@vlada111 dakujem pekne a tesim sa na tvoje torticky :slight_smile:
21. sep 2013 o 21:50  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@luciahromadkova :slight_smile: tak nech sa podarí ,a nech si kámoška pochutí :wink: daj potom info...
21. sep 2013 o 21:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lawli mně se taky podaří i sytá, ale po nějaké době se mi to začne drobit. Asi to chce udělat a hned dát na dort.
21. sep 2013 o 21:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ikula2 je to zmes slahacky a coko, recept a aj postup mam od @mysiatkoo, tu je stranka na FB, kde ma presný popis a aj postup
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.507227376010700.1073741851.460063994060372&type=3

mne osobne chuti viac cokoganache z tmavej coko, mozes dat v pohode pod potah, lebo ja tiez maslo a maslove kremy moc nemusim, chce to trochu cviku, ale stoji to za to.... a ked pekne vyrovnas a zahladis tak budu na torte ostre rohy
ja odporucam aspon skusit :wink:
21. sep 2013 o 22:00  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@lawli jasne... oni maju radi moje torty, uz mali odo mna tusim 4, posledne 2 detske a aj si to velmi cenia
21. sep 2013 o 22:02  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina ja si nerobím nikdy dopredu ,najlepšie sa mi poťahuje s čerstvou...a zbytok keď chcem použiť na druhýx ,tak si spravím zase čerstvu a zmiešam dokopy :slight_smile:
21. sep 2013 o 22:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luciahromadkova aj ja mám pár stálych zákazníkov a takých si vážim a moc rada im pečiem :dizzy_face:
21. sep 2013 o 22:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lawli já to taky tak dělám a právě když to už mám déle v sáčku, tak už to není ono. Navíc u nás není žádný pořádný cukr. A poslední dobou po mě všichni chtějí mléčný marcipán.
21. sep 2013 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina ....no to poznám, keď je staršia MMF, ale pokiaľ si spravím viac čerstvej hmoty a tu staršiu prehrejem v mikrovlnke ,dám dokopy ,tak to ide pekne...a čo sa cukru týka ,tak ti prezradím ,že ja nepoužívam cukor ako ostatné kočky...mne sa najviac osvedčil z Lidlu Castello... :slight_smile:
21. sep 2013 o 22:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lawli fakt, tak se podívám jaký mají u nás v Lídlu. Vím, že má takový bílo žlutý obal, ale značku nevím. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. sep 2013 o 22:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina no popravde presne si ho teraz nevybavím ani ja ,ale žltý je a ma tam niečo tuším aj fialové...skúsim obrázok na googli :grinning:
21. sep 2013 o 22:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahoj, ptala jsem se vás tady na rady pro svůj úplně první dort (pro manžela a bráchu na zítřejší oslavu), ještě jednou děkuji a přikládám slíbenou fotku :slight_smile: ... dělala jsem mramorový korpus a pribiňáčkový krém.... z vašeho zkušeného pohledu se to asi bude zdát jako katastrofa, ale snad přimhouříte oko, když je to poprvé :slight_smile: ... (mně to stačí a jsem celkem spokojená...)..
Jo a ještě jsem se chtěla zeptat- mám to teď nechat v ledničce jen tak volně, nebo to mám do něčeho zabalit (něčím přikrýt..)? Nevadí, že to bude nepřikryté osychat (nebo by to naopak osychat mělo?)?
21. sep 2013 o 22:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (42)
@luciahromadkova jej supis to sa mi zrovna hodi, lebo mam teraz ked zacina zima dost problem s maslom tazko sa mi nanasa na tortu pod potah, lebo mame chladno a neroztopi sa tak ako v lete
21. sep 2013 o 22:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lawli ahoj...tak som vydedukovala tuto z dialógu, že máš nejaký dobrý recept na punčovú tortu...chápem to správne? môžem sa spýtať ako robíš punčový sirup? raz som jedla jednu tortu u známej, tiež ju dostala od kamošky a tá bola vynikajúca, čo som ja zatiaľ podľa rôznych receptov skúšala tak tie neboli také dobré,preto sa pýtam...Ďakujem :wink:
21. sep 2013 o 22:45  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@79zuzana @vlada111 dakujem ;) a ganaz je piplacka len kym prides ako na to... :wink:
@njonja dakujem!

@lawli perfektneeeee auto :dizzy_face:
21. sep 2013 o 22:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lubinkova podľa môjho názoru aj máš prečo byť spokojná :slight_smile: prvá torta a ešte aj 3D...sa podarila super :slight_smile: rozhodne to vyzerá ako auto, dala si si záležať aj na detailoch, super :wink:
21. sep 2013 o 22:51  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@levandulka3 To bude najlepšie, biely kopec a že mu iba lyže trčia :grinning:
21. sep 2013 o 22:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@anibas krasa krasa
@lawli krasa krasa
21. sep 2013 o 22:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok