Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mysiatkoo
22. sep 2013

@jakelina ono to asi bez toho uplne nejde... ale fakt cim menej miesim a spajam "konce", tym menej bublin...

vlada111
22. sep 2013

@1zaza krásne tortičky, tie kvety máš perfektné

vlada111
22. sep 2013

@maya30 jaj pri tej ružovej mi očká žiaria

vlada111
22. sep 2013

@anda1980 ani ja ju nemám. Robila som gombíky tak, že som použila krúžky rôznych veľkostí na vykrojenie, potom na tú čiaru vo vnútri a dierky som tiež prepichla ...a hotovo 😉

vlada111
22. sep 2013

@mia114 nemyslíš vážne, to som ešte nepočula, to je sranda 😀 Ale je krásna tak čo...

halienka
22. sep 2013

@akapulko
@mamcas
@jakelina
@mysiatkoo
@adrika202
Ďakujem za odpovede, tak nieže by som sa tešila, ale vidím, že v tom nie som sama 😝 😀 No vyskúšam vaše rady a snáď niečo zaberie, aspoń o trochu menej keby ich bolo by som bola rada 😀 Potom dám vedieť 🙂
@jakelina Teba som sa chcela spýtať, a teda aj ostatných kočiek ak by vedeli poradiť, rada by som vyskúšala tvoj korpus z celých vajec, lenže môj 15-ročný Eta robot chudák nedokáže proste šľahať 8 minút, horko ťažko 5 a končí 😅 Tak som poštorcovala muža aby mi na okrúhliny kúpil výkonnejší robot, samozrejme aj s väčšou misou, lebo tento je na max. 6 vajíčok, a teda nejaký mám vyhliadnutý ale neviem, bude stačiť 700 Watov aby vydržal tak dlho šľahať, či treba ešte väčší výkon? 😅

luciahromadkova
23. sep 2013

@maya30 ta piratska je uzasna 😵 😵 😵

lokalistin
23. sep 2013

@maya30 zase moc krasne

jakelina
23. sep 2013

@halienka víš co, já ti teď neřeknu, jsem v práci a nevím jaký má ten můj robot výkon. Koupil mi ho manžel, tak já jsem se ani moc nezajímala o ty technické věci. Zeptám se ho doma a napíšu ti. 😉

katkak23
23. sep 2013

Dievcata co ste robili torticky s cokotrensferom (myslim ze naposledy som videla od teba @mysieatkoo ) prosim o radu aky pomer coko a cery? aby to bolo ok a na vrch davate ovocie poliate zelatinou? ale asi cerstve vsak....mrazene je na nic....a tie pasy davat okolo torty ked to len trosku zatvrdne a dat tak chladit. foliu dat dole az ked bude uplne hotovo a coko nvrch liet ked bude uz mantinel okolo hotovy alebo predtym. dakujeeeem kraaasne

halienka
23. sep 2013

@jakelina jasné, si poklad, ono to zas tak nenáhli, len teda aby som nekúpila blbosť, keď už som muža ukrákala 😀 😀 😀

beatricer
23. sep 2013

Ahojte,nechodím do tejto skupiny ale včera som dostala túto nádhernú tortu od maminy, a chcem sa pochváliť jej šikovnosťou.Je samouk, učí sa z časopisov a nakoľko rada maluje a pečie tak sa odhodlala robiť takéto nádherné torty. Je to jej asi ôsma torta. Rozhodla som sa pridať túto tortu pre inšpiráciu. Možno tu už niečo podobné je,neviem, no sú tu tak šikovné a skúsené žienky,ktoré by ju určite urobili krajšie, ale som hrdá na svoju maminu

beatricer
23. sep 2013

a ešte jedna na inšpiráciu.....túto robila pre moju dcérku v apríli

njonja
23. sep 2013

@beatricer Krasna torticka🙂 Sikovna maminka!

maya30
23. sep 2013

@vlada111 dakujem Vladi, ja mam pocit ze tu sa takymito tortami velmi nezavdacim, tu su ludia zvyknuti na vycackane torty, casto krive a hrbolate ale hlavne ze nazdobene...akoby mali pocit ze za tie peniaze by tam malo byt toho co najviac, lebo ked nie je tak som sa na nej dost nenarobila... 🙄

njonja
23. sep 2013

@dada2007 Som rada, ze je mala uz v poriadku!! Som ta sledovala na FB a drzala palce!

dada2007
23. sep 2013

@njonja 😵 😵 😵 dakujem mojka!

blcha
23. sep 2013

ahojte tak ja po dlllhej dobe konecne pridavam vikendove torticky akoze cele leto som nic nepiekla takze minimalne dva mesiac som mala prestavku a som rada ze konecne som mohla nieco vytvorit 😉
ta cervena bola na 40 pre kamaratku tak som mala troska strach ked si mala prist pre tortu lebo predsta nepeciem az tak vela a vzdy mam z toho troska nervy ci sa bude pacit no a baby jej sa strasne pacila normalne jej slzy do oci vyhrkli tak som stastna ako blcha taketo reakcie keby boli vzdy tak by som piekla nonstop 🙂 no a druha bola pre moju neterku na krst taka rychlovka 😉

maya30
23. sep 2013

kocky mam robit tortu na 1.narodeniny pre dievcatko, jednoposchodovu, je im jedno aku, hlavne peknu a ja neviem akuuuuu, mne by sa pacila aj taka s lizankami farebna, urcite mate nejake pekne ulozene, prosim prosim 🙂

lucula73
23. sep 2013

Dievčatá prosím o radu.............................potrebujem plnku bezlaktozovú....................neviete mi niečo poradiť?ja som ešte také nerobila..................nejakú ľahkú,tvaroh že može kočka,ale mlieko,šľahačku ,maslo nie.................

ďakujem..........
A prípadne ešte radu,čo by ste urobili pre 15 ročnú puberťáčku........

akapulko
23. sep 2013

taak dievcata minule ste tu rozoberali gastanovu plnku nejak som pozabudla kde to pyre gastanove kupujete 😒 prosila by som o radu kam ho mam ist kupit?dakujem 😀

mysiatkoo
23. sep 2013

@lucula73 ja som robila parizsku slahacku s malinami z bezlaktozovej slahacky (coko bolo sxvalena z lidla)... ale ak moze tvaroh, tak by som mozno vyslahala len tvaroh so slahackou a vanilkovym cukrom, lebo pre deti je z tej lidlovej coko pomerne horka...
@katkak23 fuuu ja som cokotransfer robila takmer pred rokom 😀 😀 zatial prvy a posledny, ale ine cokotorty som tiez zatial nerobila s tukom, ale s ganache, neporadim... na coko je tu odbornik Danka @dm1 ... skus ju 😉

jakelina
23. sep 2013

@maya30 to máš pravdu, lidi většinou nechápou, že hladká a perfektně dorta je právě ten luxus. 😉

ajka82
23. sep 2013

@katkak23 ja som mala v nedelu cokotransfer na torte so psickami ...pomer coko:cera davam 2:1-ale odoka, takze to neni na gram presne...ak ides s transfetom, na foliu naliat teplu coko, ked do nej namocis prst, tak ta nesmie palit 😅 ...ja davam potom na 4-5 min do chladnicky, aby trosku stuhla, ale preistotu kontrolujem aj pomedzi-folia sa musi este ohnut ale nesmie tiect...obtocit okolo torty a s tou obtocenou foliou do chladnicky...foli dolu az ked bude riadne zatuhnuta coko... ja som ovocie nedavala na cokoladove este, tak neviem ci baby aj zalievaju zelatinou

ajka82
23. sep 2013

@lucula73 ja som robila bezlaktozove z belakt. surovin-da sa zohnat aj mlieko, maslo, slahacka, tvaroh, postupy ako pri klasike 😉

ajka82
23. sep 2013

@akapulko najdes podla mna vsade, ja som uz kupovala v terne, v tescu, v bille- a hladaj v mrazakoch, pri ovoci, alebo listkovych cestach... 😉

lucula73
23. sep 2013

@mysiatkoo a kde si kúpila bezlaktozovú šľahačku?uvažujem na d parížskym kremom a ovocie k tomu.......

lucula73
23. sep 2013

@ajka82 a kde to kupuješ?v nejakých špeci obchodoch?
@mysiatkoo a tú šľahačku ak by som prevarila s čokoládou,tak to pekne vyšľahám?

sikag
23. sep 2013

@jakelina ta havkova torticka je genialna! krasne sa ti podarila 🙂
prosim ta aku mas abecedu? su to velmi pekne pismenka

mysiatkoo
23. sep 2013

@lucula73 ja som to zohnala v Bioobxode u nas v DS... btw za lepsiu cenu ako normalnu 😀 😀 1,88 za 500ml... ja slahacku neprevaram, iba rozpustim coko a vyslahala sa uuuuplne bez problemov. ale Billa ma urcite bezlaktozove potraviny...