Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

asianflower
27. sep 2013

no krasne torticky ste zase popridvali, tak ja tiez teda prispejem mojou poslednou " rozluckou so slobodou" tortusou .no srandu velku som mala musim povedat🙂

pristela
27. sep 2013

@mimcak jo su zdobene bielkovou polevou a aj ta dalsia je nou, aj to spodne poschodie tie arabesky su robene bielkovou cez sačik

vecernicci
28. sep 2013

@timonko tak ti přeji pevné nervy, já před měsícem dělala minidortíků 140 a byla jsem z toho fakt hotová 😉 ale jestli jich bude jen třicet, tak je to pohoda, já dělala kulaté, takže jsem si upekla pláty a vykrajovátkem vykrájela kolečka, jak chceš velká, pak jsem naplnila, obmazala a nechala pořádně zatuhnout v lednici a pak šly potahovat úplně pefektně, držely tvar, neboj 😉

vecernicci
28. sep 2013

@keila je jedno, z které hmoty děláš, mléčňák se lepí, tak jsem vykrajovala přes igeliťák, takže si vyber abecedu, která e ti líbí 😉

denisak77
28. sep 2013

@mia114 niekedy väčšie ,niekedy menšie,kedy ako,tieto boli veľké

mimcak
28. sep 2013

@pristela páni tak ty maš ,ale trpezlivosť.Mne by sa triasli ruky jak šľak. Máš môj obdiv.

elamaslakova
28. sep 2013

@timonko Ja ked som robila minitortičky , boli okrúhle tak som si naplnila 3 pláty , plnka len jedna , dobre zaťažila na noc a potom som vykrajovala pomocou vysokej vykrajovačky tie minitortičky, obtrela som ich krémom a zase dala stuhnúť a potom som ich už len poťahovala , je dobre mať dve ,, žehličky ´´ , lebo ked ich budeš hladiť len s jednou tak ti budú utekať z pod rúk , tou druhou som si ich pridržiavala . A inak je z toho veľa odpadu ked sa robia okrúhle , lepšie sú tie štvorcové tam nie je žiaden odpad skoro .

timonko
28. sep 2013

@vecernicci
@elamaslakova uff...dakujem vam za radu...snad to vyjde 🙂

79zuzana
28. sep 2013

@mimcak nemusis mat obavy, ta svadobka je krasna 😉

jakelina
28. sep 2013

Dva dnešní, ještě mám na zítra jeden dodělat, ale teprve peču. Uffffffffff 😝

pipka
28. sep 2013

@jakelina beruška je naadherna 🙂

pipka
28. sep 2013

@ajka82 ten dirigent nemaaa chybu 😀

ajka82
28. sep 2013

@pipka ja som ho robila podla originalu, ale on nosieva okuliare ked diriguje, tak este tie mi tu mm hlasi od vcera ze mu mam dorobit 😝

aaa moja rozrobena, rozmyslam, kedy ju potiehnut aby bola tak cca 😅 14:30 hotova akurat na oslavu a musim ju asi dokoncovat nabalkone ...

pipka
28. sep 2013

@ajka82 no dorob aj okuliare, bude bohovskyyy 😀

a krokodíl bombovýýý ! 😎

ajka82
28. sep 2013

@pipka kujem 🙂 no musim ho este v kuse potiahnut, aj ked neviem ako 😅 dorobit kozu a pod. som sa normalne prestala citit na to 😖

pipka
28. sep 2013

ja mam tento víkend len dve ..ale sak malý zas chory 🙄 ☹ po tyzdni v skolke zase sople a kasel taky, ze sa dusi...toto je na porazenie 😠 ☹ ☹ ☹

ale aspon som nemusela moc modelovat...ak teda ruzicky neratam. Som na pristelku myslela, ked som robila tu obdlznikovu ...to bolo presne podla ich svadobneho oznamenia, len miesto gratulujeme tam mali cas a miesto konania obradu. 😉
ale ked som ju dozdobila, tak som si tak spomenula na tu jej megavilu, ked ju robila 😅 😀
ze objednavka ako objednavka ale ta "zlozitost" 😝 😅

petka28
28. sep 2013

Dobrý sváteční den🙂 Jdu si k Vám zkušeným a moooc šikovným pro radu. Chtěla bych synovi k 5 narozeninám upéct fotbalový dort, zelené obdelníkové hriště a na něm míč... už jsem zjistila že míč 2x miska jen si nevím rady s potahem míče, jsou nějaké spešl vykrajovátka? je někde návod nevím jak na to:( děkuji

viera6
28. sep 2013

moja dnesna...

jakelina
28. sep 2013

@mimcak krásné je máš a ta svatební je dokonalá, nemusíš mít strach, určitě budou nadšení 😉

jakelina
28. sep 2013

@pipka malému přeji brzké uzdravení, on si to vybírá pěkně co?? Ty taky nosíš domů určitě plno bacilů, však ve školce se to točí pořád 😝 Dorty jsou parádní

daniela09
28. sep 2013

moje víkendovky

darinkazv
28. sep 2013

žienky, ja som už zúfalá. ja som už vyskúšala kadejaké osvedčené recepty na korpusy. ale nikdy ho nemám taký vysoký :( fakt som už z toho zúfalá, keď vidím fotky tort a na nich 1 poschodie tak vysoké, ako moje 2 poschodia :(

mysiatkoo
28. sep 2013

@darinkazv skus upiect v inej rure... u mamy neupeciem nikdy to co doma a pritom pouzijem presne ten isty postup aj suroviny....

darinkazv
28. sep 2013

@mysiatkoo nemám kde :( kým sme žili u svokrovcov, tak som nemala problém. ale ako sme kúpili byt, tak ma ide poraziť. ani koláče neupečiem tak, ako kedysi. no na novú rúru nemám. a tiež nemám kam ísť si to upiecť :(

timuss
28. sep 2013

@pipka je tam dobrý dátum? že 2103?

pipka
28. sep 2013

@timuss jeziiiiiiiiiiiiiiiiiis 😕 😅 jasne ze ne 😠 ale uz je odovzdanaaaa 🙄
, musim im zavolat, nech to prehodia 😝 😅

som robila v strese, decka za zadkom..a takto to dopada 🙄

pipka
28. sep 2013

@timuss som im volala, ze oni si to ani nevsimli 😅 😅 😅 ale ze si to prehodia 😉

pipka
28. sep 2013

@jakelina dakujeme Majka, noo co uz 😒 ☹ ratala som s tym, ze bude chory..ale ze tak casto...to ma zabija ☹ 🙄
ved ja kebyze nemam babku s dedom, tak by ma v tej robote aj zjedli 😝 😅
tak ale co mam robit? Maly kasle tak, ze sa zadusit ide..a to este vcera mu nic nebolo 😖 cely tyzden vydrzal 😝
pred tym dva a pol tyzdna doma 🙄
Hanka ta si to odchorela este minuly rok asi..ta sa uz pomerne drzi..aj ja, mne nic nie je zatial...klop klop 😉 len ten maly to schytava za celu rodinu ☹

mia1111
28. sep 2013

@pipka - moja, toto poznám... ☹ môj krpec minulý rok nastúpil do škôlky, síce v septembri sa držal, lebo bolo fajn počasie, ale v októbri to začalo, hnusný kašeľ, ktorého sme sa nezbavili celú zimu... 2týždne v škôlke, 2 týždne doma. Dovtedy chorý nebol vôbec, pre mňa to bol šok. Bol to des, držím palce, nech to zvládate lepšie, ako my... A teraz v septembri už bol tiež 2 týždne doma. Síce kašlal "iba" týždeň, ale týždeň musel ostať na doliečenie, nech sa naňho hneď niečo nenalepí... Tak držím moc palce, nech sa tie choroby u vás netočia tak často...

pipka
28. sep 2013

@mia1111 misi dakujeme mooc, no duuufam, ze ked to tentokrat vyliecime, tak vydrzi aspon tie dva 😅 😅

hovorim len chvalabohu, ze uz mam mamu na dochodku...lebo inak fakt neviem co by som robila 😝 😅 😉