Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
29. sep 2013

@elamaslakova ty jsi poklad, přesně to jsem potřebovala. Asi neumím hledat, na flickru jsem hledala taky a asi jsem zadala nějak špatně vyhledávání, našlo mi to skoro samé hlavy koňů ty velké dorty. Děkuji ještě jednou.

sticker
29. sep 2013

@dagmarmustafa No ja sa kvetov neskutočne bojím, tak len tichúčko závidím vám všetkým tu... od Žanetky, Majky, Janky a iných... Ale raz sa odhodlám 😅 😝 😀

sikag
29. sep 2013

@pristela toto nie je stetcom? ja odpadnem!!!!! je to krasa

evvina
29. sep 2013

můj dnešní

jakelina
29. sep 2013

@sikag nic si z toho nedělej, já to taky štětcem neumím, já to teda neumím vůbec!! Ale vždycky to dělám z marcipánu. Mně se to barvou rozmaže a pak ta postavička vypadá jak po proflámované noci, rozmazané stíny a řasenka a každé oko jde jinam. 😀 😀

mrka2
29. sep 2013

opat nadhera, dievcatka moje sikovneee 😵
pridam aj ja svoje 🙂

vierka0
29. sep 2013

dievcata, co robite s mmf, chcem sa poradit..je mozne zafarbit mmf gelovkou na syto cervenu ? ako na lienku ? alebo ako viem nafarbim mmf sytou farbou ?

aduskatt
29. sep 2013

@vierka0 cervenu MMF na syto asi len Extragelovkou

anibas
29. sep 2013
vierka0
29. sep 2013

@aduskatt mna este napadlo namalovat povrch, ale neviem ako..s cim tu farbu nariedit ? vobec, da sa to ??

sticker
29. sep 2013

@pristela Žanetka som si dovolila poslať Ti žiadosť na FB 😅 . Ak prijmeš budem veľmi rada 🙂

reruna
29. sep 2013

tady je to samá krása🙂
přidám skromně jednu svoji malinkou rychlovku, má asi 1 kg 😀 piškot, vanilkový krém, jahodový džem, figurka umělá na přání

jakelina
29. sep 2013

@anibas jejda ti jsou zlatí, jenom to asi nebudu umět, ale ten druhý vypadá, že bych ho i mohla zvládnout. Jsi zlatá. Děkuji.

anibas
29. sep 2013

Pozdravujem Vás dievčatá - prispejem aj ja niečím sladkým 😀 😀 😀
Tento týždeň sme mali narodeninový - svokor a Filip - samozrejme tortička musela byť

jakelina
29. sep 2013

@vierka0 alkoholem, ten se odpaří, neboj nikdo z toho opici mít nebude.

jakelina
29. sep 2013

@anibas malý jaký zlatý a jak vyrostl. Krásný kluk a dorty jsou úžasné. Ta víla je dokonalá, jsi machr

vierka0
29. sep 2013

@aduskatt @jakelina dakujem za rady, vyskusam, inak, vsetky torty tu - nadhera 🙂

vierka0
29. sep 2013

@jakelina este sa opytam, neostane ten povrch potom lepkavy ? od odpareni alkoholu..

jakelina
29. sep 2013

@vierka0 když nepotřeš gelovou barvou tak ne, ta dlouho schne, ale prachová barva nebo ta obyčejná z drogerie uschne hned.

pipka
29. sep 2013

@anibas kraasne a malemu vsetko najlepsieeee 😵 uzasny je 😵

anibas
29. sep 2013

Ďakujeme 🙂 🙂 🙂 Majka rastieme - rastieme - vidieť to na tepláčkoch 😀 😀 😀

njonja
29. sep 2013

@vierka0 cervenaou gelovkou ziesanou s hnedou, pripadne trosickou ciernej, ale skus to s hnedou.... kuk v mojom albume, je tam cervena torta so sedackou na vrchu...

njonja
29. sep 2013

@anibas vsetko najlepsie!!

pristela
29. sep 2013

Holky , aby ste vedeli aku silnu , pevnu a neviem aku mám vôlu 😀 😀 😀 som si povedala že tento vikend neberiem ziadnu tortu!! bo mam vela ineho a nestiham prosto ☹ pak sa nahanam a mam nervy, stresy :( , tak som poctivo odmietla asi tri tortusky, bola som na seba hrdáááá 😀 😀 😀 no a nakoniec mam zapisanych na tento vikend dve a jednu poschodovu 😀 😀 😀 moja pevna vôla je v životnej forme úplne na vrchole 😀 😀 😀 😀 ale aspon ze tie tri som dokazala obhajiť že nerobim bo to by bolo zase šesť 😝

pristela
29. sep 2013

@sikag 😀 😀 😀 neodpadaj 😀 no hmotou je to istejsie aj ked je to prplačkovnica 😝 ale nic sa ti nerozpije ak sa bojis, a ak farbou tam je len dolezite pamatat si ze budes malovat tak nie moc mastit hmotu, ak robis z mmf trebars , bo pak spatne chyta farba 😝 a potom je dolezite zarobit si farbu taku "hustejsiu" nie riedku no a taky zlepsovak na mini prťkavé malovačky je ked malujes so stvrdnutym stetcom , trebars ho namocit den vopred do jedleho lepidla , alebo do biellka , upravit si ho prstami do špicu tenkeho a nechat zaschnut , pak uz len namacas ten hrot do farby a namalujes aj mini pehu 😀 😀 inak ja niekedy malujem aj špáratkom namocenym do farby 😝

pipka
29. sep 2013

@pristela si neuveritelne silnaaaaaaaaaaaaaaa zena a ja ta za to milujem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pristela
29. sep 2013

@pipka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pipka
29. sep 2013

@pristela ja som ale silnejsia 😅 mam buduci tyzden len jednu...zato poschodku a morsku pannu 😅 😅 😅 😝
ale pri predstave ze som zrusila tri a z toho jednu stuzkovu a minitorticky, som tiez na seba nesmierne hrda 😀

aj ked este sama neviem ako budem piect, ked do roboty na poobednu a maly doma chory...to zas budu stresy v stvrtok a piatok 🙄 😅 😝

mrka2
29. sep 2013

@anibas maly je zlaty 😀 😵 blahozelam 🙂

tinamk
29. sep 2013

dievcata krasne ste popiekli pridavam moje vikendovky ale padam v piatok som od desiatej do jednej iba miesila a hnietla hmotu vzdy ked som ju rozvalkala sama bublinka nikdy mi to nerobilo az teraz neviem co to... na porazku som bola a buduci vikend ma caka 5 koza neviem povedat, ze nie.. pri tom spidermanovi sa mi ruky triasli co sa mne nikdy tak je aj taky nepodareny to je jediny tvor,kt. strasne nerada robim..