Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

martuska75
30. sep 2013

@dagmarmustafa tak tieto tvoje výtvory je niečo nádherné! Palec hore.

halienka
30. sep 2013

@mia114 @jakelina ďakujem moc 🙂

Babky, veď to len vďaka vám viem tie torty robiť, všetúčko som sa tu od vás naučila, tajne vás tu vyčitovala a všetky rady a postupy som sa snažila zapamätať a potom skúšať, je to super, že si to všetko nenechávate pre seba ako výrobné tajomstvo a ochotne poradíte keď treba 😵 😵 😵 Takže pochvala a véééélká vďaka tu patrí všetkým vám 😵 😵 😵

tinamk
30. sep 2013

@vladiella 🙂 dakujem mooooc to sedi akoze na komine to boli maľované tehly na hmote. .🙂)

mimcak
30. sep 2013

kočeny pridávam jednu rýchlovku v nedeľu ráno objednaná.

vladiella
30. sep 2013

haloo dievcata, prosim Vas, mate skusenosti s farbami SILVER SPOON?? alebo azo free??

jakelina
30. sep 2013

@vladiella já ne, neznám

vladiella
30. sep 2013

Mali by to by farby bez eciek azo nevhodnych pre deti co zhorsuju koncentraciu.... Ale silver spoon info nemozem najst co su zac ci tiez ako azo free.

vladiella
30. sep 2013

@jakelina moc dakujem za odpoved 🙂

daniela09
30. sep 2013

multifunkčné ihrisko na basket, volejbal a futbal, od SLSP pre ZŠ

vladiella
30. sep 2013

@daniela09 este tam chyba "Erste" 🙂

kika777
30. sep 2013

ak by mal este niekto zaujem, daju sa aj samostatne cisla objednat

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=17084698&tab=0

vladiella
30. sep 2013

Mali by to by farby bez eciek azo nevhodnych pre deti co zhorsuju koncentraciu.... Ale silver spoon info nemozem najst co su zac ci tiez ako azo free.

dajna11
30. sep 2013

@kika777 to sa dá kde objednat či ty ideš objednavat?

blcha
30. sep 2013

ahojte babaulky nechce vas tu zasa otravovat ale troska musim ak by ste mi vedeli neako poradit pomoct na nete som nasla asi milion sposobov ako robit ruze bez drotikov by som teda chcela na piatok mam robit svadobnu tortu trojposchodovu a chcu aby tam boli ruze od hora az dole taky cely pas ruzi co bude asi tak 30ruziciek urcite no a ja som za cely cas mojeho peciena co teda nieje az tak dlho urobila dohromady asi tri ruze tak by som vas chcela poprosit ci mate neaky osvedceny postup ako spravit pekne ruzicky lebo uz by som mala zacat len stale neviem ze ako tak ak mate neaky dobry postup fakt ma potesite som troska z toho zufala 😉

aduskatt
30. sep 2013

@blcha pozri na www.mnamuela.sk hore v sekcii pracovne postupy, tam mam ruzu s dostupnymi pomockami

blcha
30. sep 2013

@aduskatt dik to som uz pozerala asivyskusam viac sposobov a uvidim co sa mi bude najviac darit take porobim snad to neako zvladnem a zasa robim fialovu mna uz ta fialova neako nebavi teda nemavam vel objednavok ale teraz posledna bola fialova a dlasie dve ma cakaju fialove vsetky nevesty chcu len fialovu 😝 😝 😝 😝

lucula73
30. sep 2013

@kika777 a koľko by stáli tie čísla,nevieš?lebo takú abecedu presne mám 🙂

kika777
30. sep 2013

@dajna11
@lucula73

cisla su po 5,90 len treba ratat s tym, ze to pride cca do mesiaca. V piatok objednavam.

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=17084672&tab=0

adrika202
30. sep 2013

@kika777 14,90 je trosku vela podla mna ...

lucula73
30. sep 2013

@adrika202 ja som dala len za abecedu 9,90 😝

chavierka
30. sep 2013

milé žienky, môžte mi poradiť na dve otázočky, prosím?..plánujem robiť takúto tortičku...ako pripevniť iglu, aby mi držalo na torte, stačí len vodou? keby tu tortu mám doma, tak by mi to bolo jedno, ale budem ju prevážať, tak sa bojím, aby mi to iglu nespadlo....alebo ako to vlastne pripevniť,nikdy som nedávala poschodie...a ešte viete mi poradiť, ako najjednoduchšie to iglu vyrobím, mám si zohnať takú misku a tam upiecť taký malý korpus, alebo ???? Ďakujem Vám kočky za rady....

vlada111
30. sep 2013

@halienka no ale krásny výsledok boja 😉

timuss
30. sep 2013

ahojte...môžem do jogurtového krému dať namiesto želatínového stužovača Creme olé?

aduskatt
30. sep 2013

@timuss jasnacka🙂

timuss
30. sep 2013

@aduskatt Ďakujem 🙂

aduskatt
30. sep 2013

@timuss za malicko

akapulko
30. sep 2013

taaaak idem sa s Vami podelit o dnesnu pre nasho tatika 😀 coko-nutela visne

anjelik2509
30. sep 2013

@chavierka s jednom čísle časopisu Torty od mamy je celý foto postup na takúto tortu aj s tým iglu..Iglu urobili tak, že misku obalili potr. fóliou, poprášili solamylom a na to natiahli poťahovku...Vytvarovali kosticou tie akože snehové kvádre a nechali usušiť (aj deň)..Potom to práškovou farbou vytieňovali...A Myslím, že stačí prilepiť len vodou(decorgelom), alebo ak to chceš mať ozaj pevné, zospodu napichni do iglu, keď je ešte poťahovka mäkká zopár špáratok... Podľa mňa je to takto najjednoduchšie, ak teda nemáš požiadavku, aby aj to iglu bolo torta (z punčoviny a pod.)

anjelik2509
30. sep 2013

@chavierka ja som rozmýšľala, že takú urobím dcére k narodkám, ale ešte som v štádiu rozhodovania 🙂

jakelina
30. sep 2013

@chavierka já jsem nestíhala sušit, tak jsem to udělala z korpusu upečeného v misce a potáhla potahem a bylo.