Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janka22201
1. okt 2013

@sikag ahoj,tú krajku máš už predanú?,mala by som záujem 😀

makinka2
1. okt 2013

Ahojky holky potřebuju poradit 🙂 Kolik si berete jen za udělání postavičky, bude ze smartflexu a konkrétně krteček a spol. a já teda dělám postavičky dost velký, kolik byste si tak řekly za kus, moooooc děkuji 🙂 vůbec nemám představu

aduskatt
1. okt 2013

@makinka2 take ani nerobim🙂 bud celu tortu, alebo nic🙂

mimcak
1. okt 2013

@pristela Ďakujem za info. Ved to,že teraz v septembri bol rok čo pečiem a druhý mixer,ale tak vraj mi tie tyčky vymenia,ale aj tak určite určite dlho nevydrží.

makinka2
1. okt 2013

@aduskatt no mě prochází ted smartflex tak se ho i ráda zbavím,ale vůbec nevím kolik si vzít a taky je to pro kámošku kámošky, tak bych nerada odřekla

aduskatt
1. okt 2013

@makinka2 hmota + práca🙂

jane0123
1. okt 2013

Taka otazka dievcata:existuje aj bez eckovy marcipan,teda nieco prirodne?

mamcas
1. okt 2013

@jakelina no to ja som pri mcqueenovy tiez urobila, ale toto cudo doma nemame 😝 Ale tak nejako to dopane... pripadne nezverejnim foto, ked to bude cisty des 😀 dakujem moc za podporu 🙂

mysiatkoo
1. okt 2013

@lokalistin LOL kolko????? sak to si vyrezes z hocakeho polystyrenu...

jaroska
1. okt 2013

Ahoj baby,začala som piecť tortičky-používam hmotu K2,no ked potiahnem tortu,tak to vyzerá hrozne,neviem tú hmotu pekne uhladiť.myslím tým,že sa mi vytvoria také "vlnky",ktoré neviem dať preč.Na štvorcovej to po bočných stranách vyzerá,ako ked zo stola trčí obrus po rohoch,no a aj na okrúhlej mi tam zostanú tie záhyby.Neviem to tak urobiť aby zmizli...Dúfam,že som to opísala zrozumiteľne 😀 Co robím zle???Vaľkám zle tú hmotu???Dakujem za každú radu 😉

maya30
1. okt 2013

ahojte baby, podla vas tento domcek je ako robeny ?

mamina1978
1. okt 2013

@maya30 Ten bude z hmoty, postupne robene jednotlive casti a riadno vysusene......nadherny domcek, ale bude dlho trvat ho postupne skladat a susit, aby na torticke potom v chladnicke vydrzal........ 😉 Ale ty si sikulka........ to zvladnes hravo...... 😉
Uz sa tesim na tvoju torticku, bude isto paradna 😵 😵 😵 😵

mamina1978
1. okt 2013

@woman04 dakujeeeem .... 😔

mrka2
1. okt 2013

@halienka jeej, prekrasne, ta cokoladova je juuuj a ta minnie hned pod nou.. no uzas!

eliska22
1. okt 2013

@lokalistin tak to ťa obdivujem, ja mám presne danú topánku ako má vyzerať 😝 tak snád sa trošku trafím aspon do farby 😀

mamina1978
1. okt 2013

Dievcataaaaaaaaaaaaaaa prosiiiiiiiiiim ....... ,ked mam teraz trosku casu, lebo som s chorymi detmi doma,
hladam nejake inspiracie na
,, Chuggington. "
Moj najmensi bude mat 3 rocky v novembri a uz nechcem robit taku nejaku rychlovku 😝 , ale nieco narocnejsie, tak hladam inspiracie . Google ma sice nejake, ale takeho waaaau favorita nemam. 😒 Ak mate nieco pekneeeee ulozene, tak velmi potesiiiiiii ,ak by ste mi sem hodili nejake fotecky...Dakujeeeeeeem 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

jakelina
1. okt 2013

@jaroska U čtverce musíš nejdřív uhladit ty rohy a až pak ty plochy mezi nimi. Najdi si na netu videa jak na potahování dortu, je tam toho spousta.

aduskatt
1. okt 2013

@jaroska pozri na www.mnamuela.sk hore na stranke je sekcia pracovne postupy a tam mas video, ako sa potahuje okruhla, stvorcova aj srdieckova torta

pristela
1. okt 2013

@mimcak joj ja som po dvoch rokoch "pokazila" asi 5mixerov , sla som postupne od drahsich po najlacnejsie, tie najlacnejsie len do ruky drzia najdlhsie 😀

jakelina
1. okt 2013

@pristela pšššššššššššt, aby to ten tvůj drahý miláček neslyšel a naschvál se nepokazil. 😀 😀 😀

maya30
1. okt 2013

@mamina1978 dakujem, aj ja si to tak predstavujem ze zlepim jednotlive steny do kopy, ale moc casu uz nemam, tak mam obavu ako to dopadne, hlavne je teraz dost vlhko a pomaly to schne...ale pre istotu mam doma aj burizony keby vsetko zlyhalo tak vnutro nebude dute ale z burizonovej hmoty 😎

jaroska
1. okt 2013

@jakelina dakujem za radu-vyskúšam 🙂

jaroska
1. okt 2013

@aduskatt díky 🙂

mrka2
1. okt 2013

dievcata... mne sa pokazila umyvacka 🙄 🙄 🙄 uz je aj zosrotovana,lebo za opravu chceli 171 eur 🙄 4 mesiace po zaruke. aaaaach.. 😒

jakelina
1. okt 2013

@mrka2 to je jako když umře člen rodiny co?? 😝 😝 Tvým rukám upřímnou soustrast 😒

mrka2
1. okt 2013

@jakelina dakujem 😀 no od vtedy mame strasny neporiadok v kuchyni,lebo nema kto umyvat riad 🙄 musim nasetrit na novu,aj keby som chleba nemala jest. je to strasne.. 😔

pipka
1. okt 2013

@lamps ale vdacneeee moja...oni su milujuci stari rodicia a aj moje krstniatka ich volaju, ze babina a dedko 😅 😀 a ked sa vsetci stretneme, tak oni maju aj deti vsetkych mojich kamosiek co kedy boli u nas na navsteve ako svoje 😵
teda dedo lozi po styroch 😅 😀 a babka vari vsetkym rovnako 😉 😀

naozaj na nezaplatenie 😵

pipka
1. okt 2013

@mamina1978 scenar preesne ako u nas ☹ no podla mna moja nam neostava ine ako pevne nervy a skratka ten prvy rok to vydrzat...bo inak sa to asi neda ☹
ja som ale dnes v skolke bola nekompromisna a vylucila som asi 4 deti, co s prehladom chodia do skolky a zelene sople po kolena 😠 🙄 ... a co je najhorsie, tak mamy doma na materskej...a toto ja do konca zivota nepochopim 🙄
ako jednej mame nemoze zalezat na vlastnom dietati..v pietok jej povieme, ze je chore a v pondelok s uuuplnym kludom ho dovedie a ona doma...a decko uz v satni kasle a cely den nic ine nerobi, len smrka 😠 🙄 🙄

tak som bola dnes za hnusnu ucitelku, a normalne som im povedala, ze ich odhlasujem do konca tyzdna a ak aj pridu v pondelok, tak jedine s papierom, ze dieta je zdrave 😠 🙄
ved to je nehoraznost...potom ja mozem mojich piplat doma aj tri tyzdne...ked dojdu naspat a su tam soplosi tak okamzite to maju naspat 😔 🙄

lamps
1. okt 2013

@pipka no to je super mne by sa takí starí rodičia tiež veeeeľmi hodili 😵 😵 😵 😵 bez žiadnej pomoci od starých rodičov je to náročné, nehovoriac o tom, ako by sme riešili prázdniny keby som chodila do roboty. A takto je to o hubu zase finančne ☹ , ale neva, nejako to zvládneme a keď mi vyrastú snáď sa nám tá starostlivosť o nich vráti.
U náš v škôlke sú aj kašle aj sople, deti chodia teraz na plavecký z plavárne idú do škôlky pešo a ku tomu všetkému sa tam rozmohli aj vši.

florentina
1. okt 2013

@woman04
@mamina1978
@pipka
holky, tak hlavně hodně zdravíčka pro ty naše zlatíčka 😉