• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

Kočky prosím Vás, ak budem dávať okolo torty namiesto poťahovky čokoládky Kitkat, mám to tiež potrieť maslom s cukrom, alebo môže byť aj parížska šľahačka??? Ďakujem.
2. okt 2013 o 13:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
poradite nejaky recept na dobru karamelovu plnku? idem skusat krajku tak chcem vyskusat aj novy krem a novy korpus :wink:
2. okt 2013 o 13:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vladiella dík to mám už prelúskané :wink: a topánku hotovú, aj keď je nakoniec bez toho boku, nedržalo mi to tam :angry:
2. okt 2013 o 13:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lokalistin nakoniec som aj ja urobila inú :grinning: resp. vypálila inak ako čo mi poslali, ale tak snažila som sa , topánka to je, tak čo :grinning:
2. okt 2013 o 13:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 aky bok Ti odpadol??
2. okt 2013 o 13:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vladiella no tá lodička má byť celá uzavretá dookola a teda nie je uzavretá :grinning: nešly mi urobiť tie boky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
tak je len vpredu tá špica a vzadu päta a boky to nemá :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. okt 2013 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@stankapk ak tie kitkat zviažeš mašľou,mali by ti trochu držať aj na šľahačke.........
2. okt 2013 o 13:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina v prvom komentariku som napisala len slovo ,,prasok " ktory som si pomylila za krajkovy prasok :wink: Az potom sa pisalo konkretne o Montane :wink: Ale to je jedno, hlavne nech tie krajky idu ako po masle :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
2. okt 2013 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@eliska22 no a nedarilo sa prisposobit tu sablonu so zavretou spickou? trochu tie boky pretiahnut aby sa to prilepilo o zadnu cast? A aj otvorena spicka sa da uzavriet vyrezes vacsi oblucik a obrezes az pri lepeni spicky o spodnu cast topanky?? Daj obrazok akoto vyslo. Inac na to ze si vlastne robila novy postup I sablonu bud spokojna.
2. okt 2013 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby,prosím o radu pre kamošku:ako urobiť(myslím čím urobiť) tie čierne obrysy okolo úst,očí...???Maľuje sa to?Ak áno,tak čím??? :grinning:
2. okt 2013 o 14:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jaroska to je vysulany tenucky pasik ciernej potahovky
2. okt 2013 o 14:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pridavam moju prvu coko torticku, ma milion chyb ale aspon drzi coko kde ma :slight_smile: mysky inspi od @mamina1978
2. okt 2013 o 14:06  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (26)
@jaroska do normálnej striekačky si daj hmotu a budeš mať tenký pásik.alebo do nurofenovej striekačky :wink: ,toršku nahriať v mikro a pojde to.......
2. okt 2013 o 14:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aduskatt dakujem,tiež som to kamoške hovorila,no istota je istota :wink: ja len nechápem ako sa taký pásik dá tak pekne vyšúlať(aby bol všade rovnako hrubý a aj dostatočne dlhý) :sweat_smile:
2. okt 2013 o 14:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 dakujem za radu...akurát som tu písala,ako sa to dá tak rovnomerne vyšúlať :grinning: A nahrieva sa to spolu s tou striekačkou??? :confused:
2. okt 2013 o 14:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 ja som minule skúšala dať hmotu do striekačky a ani za svet mi to nechcelo vyjsť z toho :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ale čítam že treba nahrievať...a nahrieva sa len hmota, či hmota už ked je v striekačke?
2. okt 2013 o 14:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jachin
@jaroska ja som dala najprv hmotu do striekačky a potom šup na chvílu zohriať.......lebo ťažko to ide,napr. smartflex nevytlačíš neohriaty.........a zas horúca hmota sa ťažko do tej striekačky pchá,aj páli,aj je moc makká :wink:
2. okt 2013 o 14:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@lucula73 Ďakujem, áno chcem dať aj mašľu. Len som myslela či sa mi čokoláda nezačne topiť, ale to by sa asi nemala...
2. okt 2013 o 14:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@stankapk nie,topiť sa ti určite nebude........akurát ma maslovú plnku ju lepšie prilepíš :wink:
2. okt 2013 o 14:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lucula73 wau,funguje to :grinning: Mala som kúsok zvyšnej poťahovky-K2,dala som ju do striekačky od Nurofenu a šlo to!!!Nemusela som ani zohrievať,no išlo to trochu ťažšie-bolo treba silno stlačiť tú striekačku.Asi by to šlo fakt ľahšie,ak by som to zohriala v mikro :slight_smile:
2. okt 2013 o 14:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jachin
@jaroska

babulky, nemocnicne striekacky, tie plastove co sa kupuju v lekarni, ci zdravot. potrebach su sterilne a daju sa sterilizovat, cize to ohrievanie by mali vydrzat. mam odskusanu sterilizaciu vo vodnej pare v mikrovlnke na 5minut. pozor nie zas extremne. a asi nie tolko na ohrievanie hmoty!
2. okt 2013 o 14:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lucula73
@vladiella trochu iná téma,ale môžem sa spýtať,akú poťahovku používate Vy???Mnohé používajú Smartflex-je to lepšie než K2???
2. okt 2013 o 14:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dievcata, nemate fakt ulozene ziadne inspiracie na tie vlaciky ,, Chugginton´´ Tie vlaciky mozem modelovat podla obrazkov , ale to dookola...... nemam potuchy ako :fearful:
2. okt 2013 o 14:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jaroska tak K2 je asi najmakšia hmota na trhu,tá ti preto išla,inú asi nepretlačíš len tak...........
ja používam smartflex,ale silno uvažujem o výmene,len neviem za čo :grinning: ,sa mi nepáči v poslednej dobe,furt má také hrudky dáke v sebe a nejaký je akoby suchší :stuck_out_tongue_closed_eyes:
skúsim ho pomiešať s pasta dama,tak uvidím......treba vyskúšať,že čo komu najlepšie pasuje :wink:
2. okt 2013 o 14:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@mamcas jeeejo , krasne sa ti tie mysky podarili. A s tou coko to vobec nie je hrozne, mas ju peknucku ,,,,,,,na dalsej torticke vylepsis a bude perfekt :wink:
2. okt 2013 o 14:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jaroska ja som Smartflex pozitiv:slight_smile:
2. okt 2013 o 14:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lucula73
@aduskatt dakujem,možno najbližšie vyskúšam Smartflex a potom uvidím pri ktorom zostanem :confused:
2. okt 2013 o 14:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jaroska hm, no tak ja som ako zaciatocnik s pravym marcipanom zatial nic ine neskusila, azda v detstve len plastelinu a modurit :grinning: :grinning: ale o K2 sa pise na prvych stranach tejto temy...
2. okt 2013 o 14:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamina1978 strana 5494... davala som tam nieco pre ajku82 svojho casu :wink:
2. okt 2013 o 15:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Kočeny nejaké pekné súdy s vínom nemáte uložené?
2. okt 2013 o 15:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok