Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

stankapk
2. okt 2013

Kočky prosím Vás, ak budem dávať okolo torty namiesto poťahovky čokoládky Kitkat, mám to tiež potrieť maslom s cukrom, alebo môže byť aj parížska šľahačka??? Ďakujem.

sikag
2. okt 2013

poradite nejaky recept na dobru karamelovu plnku? idem skusat krajku tak chcem vyskusat aj novy krem a novy korpus 😉

eliska22
2. okt 2013

@vladiella dík to mám už prelúskané 😉 a topánku hotovú, aj keď je nakoniec bez toho boku, nedržalo mi to tam 😠

eliska22
2. okt 2013

@lokalistin nakoniec som aj ja urobila inú 😀 resp. vypálila inak ako čo mi poslali, ale tak snažila som sa , topánka to je, tak čo 😀

vladiella
2. okt 2013

@eliska22 aky bok Ti odpadol??

eliska22
2. okt 2013

@vladiella no tá lodička má byť celá uzavretá dookola a teda nie je uzavretá 😀 nešly mi urobiť tie boky 😝
tak je len vpredu tá špica a vzadu päta a boky to nemá 😝

lucula73
2. okt 2013

@stankapk ak tie kitkat zviažeš mašľou,mali by ti trochu držať aj na šľahačke.........

mamina1978
2. okt 2013

@jakelina v prvom komentariku som napisala len slovo ,,prasok " ktory som si pomylila za krajkovy prasok 😉 Az potom sa pisalo konkretne o Montane 😉 Ale to je jedno, hlavne nech tie krajky idu ako po masle 😵 😵 😵 😵 😵

vladiella
2. okt 2013

@eliska22 no a nedarilo sa prisposobit tu sablonu so zavretou spickou? trochu tie boky pretiahnut aby sa to prilepilo o zadnu cast? A aj otvorena spicka sa da uzavriet vyrezes vacsi oblucik a obrezes az pri lepeni spicky o spodnu cast topanky?? Daj obrazok akoto vyslo. Inac na to ze si vlastne robila novy postup I sablonu bud spokojna.

jaroska
2. okt 2013

Baby,prosím o radu pre kamošku:ako urobiť(myslím čím urobiť) tie čierne obrysy okolo úst,očí...???Maľuje sa to?Ak áno,tak čím??? 😀

aduskatt
2. okt 2013

@jaroska to je vysulany tenucky pasik ciernej potahovky

mamcas
2. okt 2013

pridavam moju prvu coko torticku, ma milion chyb ale aspon drzi coko kde ma 🙂 mysky inspi od @mamina1978

lucula73
2. okt 2013

@jaroska do normálnej striekačky si daj hmotu a budeš mať tenký pásik.alebo do nurofenovej striekačky 😉 ,toršku nahriať v mikro a pojde to.......

jaroska
2. okt 2013

@aduskatt dakujem,tiež som to kamoške hovorila,no istota je istota 😉 ja len nechápem ako sa taký pásik dá tak pekne vyšúlať(aby bol všade rovnako hrubý a aj dostatočne dlhý) 😅

jaroska
2. okt 2013

@lucula73 dakujem za radu...akurát som tu písala,ako sa to dá tak rovnomerne vyšúlať 😀 A nahrieva sa to spolu s tou striekačkou??? 😕

jachin
2. okt 2013

@lucula73 ja som minule skúšala dať hmotu do striekačky a ani za svet mi to nechcelo vyjsť z toho 😝
ale čítam že treba nahrievať...a nahrieva sa len hmota, či hmota už ked je v striekačke?

lucula73
2. okt 2013

@jachin
@jaroska ja som dala najprv hmotu do striekačky a potom šup na chvílu zohriať.......lebo ťažko to ide,napr. smartflex nevytlačíš neohriaty.........a zas horúca hmota sa ťažko do tej striekačky pchá,aj páli,aj je moc makká 😉

stankapk
2. okt 2013

@lucula73 Ďakujem, áno chcem dať aj mašľu. Len som myslela či sa mi čokoláda nezačne topiť, ale to by sa asi nemala...

lucula73
2. okt 2013

@stankapk nie,topiť sa ti určite nebude........akurát ma maslovú plnku ju lepšie prilepíš 😉

jaroska
2. okt 2013

@lucula73 wau,funguje to 😀 Mala som kúsok zvyšnej poťahovky-K2,dala som ju do striekačky od Nurofenu a šlo to!!!Nemusela som ani zohrievať,no išlo to trochu ťažšie-bolo treba silno stlačiť tú striekačku.Asi by to šlo fakt ľahšie,ak by som to zohriala v mikro 🙂

vladiella
2. okt 2013

@jachin
@jaroska

babulky, nemocnicne striekacky, tie plastove co sa kupuju v lekarni, ci zdravot. potrebach su sterilne a daju sa sterilizovat, cize to ohrievanie by mali vydrzat. mam odskusanu sterilizaciu vo vodnej pare v mikrovlnke na 5minut. pozor nie zas extremne. a asi nie tolko na ohrievanie hmoty!

jaroska
2. okt 2013

@lucula73
@vladiella trochu iná téma,ale môžem sa spýtať,akú poťahovku používate Vy???Mnohé používajú Smartflex-je to lepšie než K2???

mamina1978
2. okt 2013

Dievcata, nemate fakt ulozene ziadne inspiracie na tie vlaciky ,, Chugginton´´ Tie vlaciky mozem modelovat podla obrazkov , ale to dookola...... nemam potuchy ako 😨

lucula73
2. okt 2013

@jaroska tak K2 je asi najmakšia hmota na trhu,tá ti preto išla,inú asi nepretlačíš len tak...........
ja používam smartflex,ale silno uvažujem o výmene,len neviem za čo 😀 ,sa mi nepáči v poslednej dobe,furt má také hrudky dáke v sebe a nejaký je akoby suchší 😝
skúsim ho pomiešať s pasta dama,tak uvidím......treba vyskúšať,že čo komu najlepšie pasuje 😉

mamina1978
2. okt 2013

@mamcas jeeejo , krasne sa ti tie mysky podarili. A s tou coko to vobec nie je hrozne, mas ju peknucku ,,,,,,,na dalsej torticke vylepsis a bude perfekt 😉

aduskatt
2. okt 2013

@jaroska ja som Smartflex pozitiv🙂

jaroska
2. okt 2013

@lucula73
@aduskatt dakujem,možno najbližšie vyskúšam Smartflex a potom uvidím pri ktorom zostanem 😕

vladiella
2. okt 2013

@jaroska hm, no tak ja som ako zaciatocnik s pravym marcipanom zatial nic ine neskusila, azda v detstve len plastelinu a modurit 😀 😀 ale o K2 sa pise na prvych stranach tejto temy...

mysiatkoo
2. okt 2013

@mamina1978 strana 5494... davala som tam nieco pre ajku82 svojho casu 😉

mimcak
2. okt 2013

Kočeny nejaké pekné súdy s vínom nemáte uložené?