Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

hejdita
14. okt 2010

idem dorobit kosik uz aby to bolo...bo sa mi nechce ale musim zatial som natom stravila asi 8 hodin 😝 a to ma este caka naplnit aj ked to je za chvilku a potiahnut a do dekorovat.....ale musim si MMF urobit bo nemam hnedy narobeny.....a mozno este ruze budem musiet nejake dorobyt ...

bianca
14. okt 2010

@duplicka najcastejsie som ich kupovala v retazci Lidl.Po pravde uz MMF nerobim tak som v inych ani nehladala
@hejdita kosik je moja nocna mora.Teraz som sa rozhodla ze zasa skusim bo mi treba slnecninovu spravit tak ze spravim kosik no uvidime.Mam stres nenornalny z neho a z tej potento... rucky

hejdita
14. okt 2010

@bianca vyztuz to droutkom a bude uvidis to bude dobre 🙂 ja zasa slnecnice neviem a to som si povedala ze urobim ale som skusala a som nakoniec z nej urobila gulku 😀 😀 😀 😝

dusanab
14. okt 2010

@daniz ďakujem, tie cukríky sú ružovo-biele a na vrchu je ešte číry cukor, takže ružové to asi bude aj tak. Recept od Alionusky už poznám naspamäť, opakujem si ako sa to má robiť aby som nezazmätkovala keď čosi začnem kaziť ale aj tak určite zazmätkujem 😀 a zabudla som že práškový cukor z Lidla vraj nie je moc dobrý a ja som ho dnes kúpila.... 😖 uvidíme, ďakujem 🙂

bianca
14. okt 2010

@hejdita sak som tuzila a aj tak sa mi to stale vala do boka.Uvidime teraz no.
slnecnice su pohodke a teraz mam aj vypichovacku na gerberu tak pouzijem ju a uz to hadam bude totalna pohoda.
inak chces sem hodit postup z MMB?Ja som podla neho robila a uzas

boldy
14. okt 2010

@smudlinka10 pekne srdiecko a z vnutra mnamka. a ako robis potah zo salka????
ostatne baby super, no nestiham vas citat tak chvalim naraz

hejdita
14. okt 2010

@bianca ano ano prosim lebo nemam doma nic tak pokial to nieje podla nejakej vypichovacky tak to bude super
teraz som doplnila tortu poupratujem binec urobim si hmotu pomazem tortu a nez si nachystam veci a pojdem na potahovanie tak to bude akurat aspon sa to bude chytat............a asi ho necham gulaty ten kosik lebo sa mi z neho nechce odkrajovat .....a lepist to niekam inam uz som si vymyslela ze miesto krajky dam akoby obrusok a bude.....nie okolo obvodu ale od ucha k uchu a tym zabez pecim to aby sa mi to nevalalo do strany dufam 😕 😝 😀 😀 😀 😀 😀

hejdita
14. okt 2010

tak mam potiahnute a bala som sa ze mi jedna davka na priemer 28 ani nebude stacit lebo je vysoka 12cm a stacilo uuuuf este mi aj ostalo na ucho a spodok a vrsok na to pletene....sice to bude tensie ale to nevadi 🙂 zatial som spokojna idem von s detmi 🙂

yamahafazer
14. okt 2010

ahojte 🙂
pridavam len rychlo fotku moje prve prsia z WI

vinka
14. okt 2010

@yamahafazer to jaké fajné didi 😀 😀 😀 To riadne silikony si narobila. 😀 😀 No ja mám svoje dve hotové.Na týžden ma čakajú 4 tak snád to prežijem. 😀 😀 To kde 15 jak Ali.To by som sa zos..ala 😀 😀

sofi07
14. okt 2010

caute baby, mozem sa vam postazovat? akosi to neviem sama stravit. minuly tyzden som piekla 4 rovnake torty, koprus orechovy, plnka vajecna cokoladova. takych mam uy odpecenych spustu, vsetkym chutia, niektori dokonca napisali, ze to bola najlepsia torta aku kedy jedli. a ta stvrta..... skopirujem vam reakciu na nu:
torta bola krasna, to niet pochyb, ale nieco jej chybalo chutovo..mozno dzem, aby bola sviezejsia, bola taka tuha, ubita..a ta cokoloda na vrchu, ked sme zhodili to zelene, tu nikto nejedol..kazdy to daval dole...ja som si dala slahacku este na tie rezy, takze pohoda, ale bola asi malo sladka...prepac, ale budes vediet aj ty...nehnevaj sa...ak mam byt fakt uprimna, jedla som aj lepsie torty..vizaz je jedno, chut druhe...neviem, mozno som prva, kto ti takto pise, citam vzdy len chvaly...este raz, prepac
ked som tuto objednavku dostavala, uz vtedy mi blikal alarm niekde vo mne, je to kamoska z gympla, davala to piect jej matka, ktora nikdy nie je s nicim spokojna, ale verila som, ze s tortou budu spokojni. omyl. pani chcela povodne tortu za 30 eur, ked som povedala, ze bude mala, tak povedala, ze teda dobre, ze INVESTUJE tych 40. su to ludia, ktori nemaju nudzu o peniaze, ale mam taky pocit, ze ta cena zohrala svoju ulohu, asi cakali za 40 eur tortu zlatu, neviem....chapem, ze kazdy ma ine chute, ale takuto reakciu som necakala.....torta mala 5 KG, dala som im ju za 40.som z toho absolutne rozhodena, sklamana a nieviem co este.... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
inak, dnes mi volali o jednu z tych 4 toriet, ze bola fantasticka, doslova povedali... "popi.i torta". je mozne, aby sa chute az tak diametralne lisili?????

bianca
14. okt 2010

@sofi07 Gabi neverim tomu co citam.Ono chute sa nelisia len debilov je este stale dost.Su ludia co musia znicit vsetko a obzvlast to co sami nedokazu vies?Beztak mrchy zavideli tak pospinili.Poznam take osoby

sofi07
14. okt 2010

@bianca prva reakcia bola, ze vratim peniaze. ale preco??? kua, narobila som sa na nej, bola to ta s tym futbalistom....korpus bol super, krasne mi napuchol ako vlastne vzdy podla tochto recpetu. inak, ja som si ho vtedy aj odfotila, ze hok tomu receptu na svoju stranku.je to rozmer 30x40 z 10 vajec, ktory som raz prekrajovala. upiekla som dva take platy,,,nechapem ako mohla byt ubita.....??????

monkula
14. okt 2010

@sofi07 kočka, neber si to k srdcu.... Stavím sa, že zožrali pomaly aj tanier na ktorom tá torta bola, skôr ich hnevalo, že si si povedala o 40€.. všetci si myslia, zopár vajec, a trošku múky, cukor...
To vieš, už v hlave rátala, koľko si si zarobila, poznáme.... 😖 😖 😖
Takže sa vôbec netráp... asi si mysleli, že im povieš, ale si moja spolužiačka, tak tu máš zadarmo a zapiekla som Ti tam aj briliantový prsteň..

Ak Ti toľko ľudí povie, že torta je dobrá, tak dobrá je... 😉 nech si nabudúce panička upečie sama..
Ja idem robiť poťahovku, myslite na mňa, to zase budú lietať prdele jedna radosť 😀
A keď to zajtra vyberiem v zchladničky a budem to chcieť dať na tortu, čo s tým mám urobiť, aby to zmäklo? 😕 😅 resp. bolo to tvárne.. môžem to dofarbovať aj zajtra, že... Zajtra toho bude mmať veľa, tak nech sa s tým nemusím naťahovať zajtra

evitkamalicka
14. okt 2010

@sofi07 skoda reci a mala si si pekne zobrat tolko kolko bravas normalne, dnes si ludia nevedia nic vazit, ani netusia kolko je s tym roboty, vsetko by chceli zadarmo a este aj frflu, kasli na nich

monkula
14. okt 2010

@sofi07 dala som si tú námahu a nalistovala tú tortu, čo si im upiekla..... Je nádherná.. 😵 😵

bianca
14. okt 2010

@sofi07 co vratit peniaze?No este ze ta to len napadlo moja.Ubity mala pani leda tak mozgove zavity a nie korpus na torte.Idem pozriet ze ktr. to bola.

monkula
14. okt 2010

@bianca teraz som si prečítala, Tvoju rozpačitú príhodu, dobreeee 😀

jakelina
14. okt 2010

@sofi07 já sem občas nakukuju a kochám se dortama. To co píšeš, je závist a vím, že tě to mrzí. Určitě ti to leží v hlavě, ale nic si z toho nedělej, lidé jsou různí. ☹ ☹

mrka2
14. okt 2010

@sofi07 urcite tvoja torticka bola skvela, ked ti ju kazdy chvali. pani si riesi nejaky komplex. tak nech si upecie sama,ked ma take vycibrene chutove pohariky... 😝 ja nepochopim niektorych ludi. verim,ze ta pichlo pri srdiecku,ale naozaj sa nemas pre co trapit. 🙂

bianca
14. okt 2010

@monkula no co dodat 😀

@sofi07 a este dodam (aj ked mne sa to pise) ze co ta nezabije to ta posilni a do buducnosti posluchnes radar a magorov neberies

xixi pisem somariny a za chvilku ma caka ta moja prva zakazka 😅

vinka
14. okt 2010

@sofi07 no si myslím,že tam cena zohrala velkú rolu a hladali chyby na torte.ja som tiež mala jednu zákazníčku ktorej sa strááášne páčili moje torty.Tak si dala upiecť pre neter.Na torte kitty.Opýtala sa na cenu a som povedala,že beriem 8 eur za kilo tak bude asi 24 eur stáť.Skoro odpadla.Ona myslela,že tak 10-15 eur 😲 No dobre.Tak mi povedala ked je tak drahá nech aspon chutí.Tiež po torte jej bola moc sladká a,že deti nechceli ju lebo jej bolo vela a velmi sladká.Potom dala si pre synovca ale mi povedala nech má do 2 kíl lebo 24 eur bolo vela.To sa jej zdála moc malá torta.Pár krát zarezali a bolo po torte.No potom mi volala,že chce pre dcéru hrad.Tak som jej povedala,že to sú velké torty majú okolo 3-4 kíl.Joj zalamentovala.No dobre mám kukať aby bola do 3 kíl.No mi volala a ja,že nehnevaj sa bude mať 4 kila.Nedalo sa to ináč.No a tá spustila spršku nadávok,že kto to videl tortu za 1000 korún a všetci jej hovoria,že to je vela.A je velmi zvedavá ako vyzerá lebo tá posledná(2 kilová)bola malá a bolo toho dosť málo.Tak mi nakoniec herečka zložila telefon.Do mna 100 diablov vliezlo a ked si prišla po tortu ostala bez dychu a som jej povedala ja.Tak toto je posledná torta ktorú som tebe ja upiekla.Ja niesom odkázaná na takých ludí ako si ty.Ty nebudeš mne skladať telefon ja som tebe piekla a ja si poviem cenu.Začala sa vyhovárať,že jej došiel kredit.Som povedala dosť a od vtedy som jej tortu už neupiekla isto to olutovala lebo tu som najlacnejšia.Takže si môže ísť kúpiť do tesca umelú a nech si ju potiahne sama.
http://www.tortyodmamy.sk/babiky-ine-torty-pre-... tu je torta aby si vedela o ktorej píšem.Myslím si,že bola viac hodná ako 32 eur.Teraz mám zákazku nech je krásna velká a nech stojí čokolvek.

sofi07
14. okt 2010

@bianca @vinka @mrka2 @jakelina @monkula @evitkamalicka @monkula dik baby za povzbudenie, ste zlate, som mala v plane dnes zdobit medovnikovu kolisku na buducotyzdnovu tortu, ale zmozem sa len ozehlenie par handier, co mi tu uz par dni zavadzaju. ach jaaaaj....vinka, si ten zamok pamatam a mam pocit, ze som ti vtedy aj napisala, ze ma hodnotu 50 eur, velmi sa ti vydaril. najhorsia robota je robota s ludmi a my, zial, s nimi prichadzame do kontaktu ☹ . bianca, drzim ti palce, nech sa ti prva zakazka vydari, viem ake su to nervy. Ked som robila ja prvu na objednavku, preliala som korpus, bola som so sebou absolutne nespokojna, ale zakaznicka mi ju vychvalila, ze bola super., teraz som bola so svojou pracou spokojna a .....ake paradoxy, vsak?

vinka
14. okt 2010

@sofi07 polievaš aj orechový korpus?Ak ano čím? 😕 Na tom zámku je aj vidieť,že po poslednú vrchnú kopulu je všetko pekné a tá je na prd.Lebo to bolo už po telefonáte už ma prešla chuť a nebavilo ma to.A bolo to tam aj vidieť 😒

bianca
14. okt 2010

@sofi07 ja uz som ich par odmietla koli nervom ale teraz sa nevyvleciem 😅 akurat ten kosik ma depta ale nasla som trosku inu alternativu

vinka
14. okt 2010

Ja som minule tiež robila dve torty pre jednu osobu a poslala mi tak krásny dakovný mail,že som až od radosti plakala. 😀 😀 To sú ludia čo si vedia spočítať dva a dva. 😉

bzucinka2
14. okt 2010

vinka, super si to porieila, uz prva sa jej "nazdala" a hlavne ze si davala piect dalsie a dalsie, mudro aj ja by som asi tak urobila a nehovoriac, keby mi nadavala 😠
sofie, kasli sa na nu, ono su ludia ktorym nicim a nikdy nevyhovies, aj keby stala pri tebe a piekla s tebou 🙂

aj mna dnes nastvali este v sobotu som si objednavala z cukrarenskych potrieb vecicky, ze dodavka do 3 dni, tak si vravim najneskor v stredu to mam v utorok pisali, ze objednavku posielaju a dodnes nic, tak som im napisala a oni ze sorry poslali sme to az dnes z technickych pricin, ze na poste im nieco nechceli zobrat, kurnik, snad to zajtra pride, lebo tam mam formicku, ktoru nutne potrebujem na sobotnajsiu tortu ☹

sofi07
14. okt 2010

@vinka vinka, polievam rumom. ale pri tejto nechceli rum, tak som im ju sladenou vodou poliala. aj tak im bola malo sladka....ale niekddy polievam aj kavou.

@bianca bianca, super si sa vynasla, neboooj, bude super!

@bzucinka2 dik za povzbudenie,a drzim palce az ti formicka pride 🙂

sofi07
14. okt 2010

este vam napisem, co som jej odpisala:
Ahoj Dani, ak mam byt uprimna, ked si tak dlho neozyvala, myslela som, ze sa narp. marcipan roztopil alebo sa plnka pokazila alebo neviem co. Ale, ze torta bola nechutna, tak to by ma ani nenapadlo. Po precitani tvojho hodnotenia mi ako prve prislo na um, ze vratim peniaze.Ale preco? Su dni, ked sa mi nedari a nie vzdy som s kazdou tortickou uplne spokojna. Za touto tortou si vsak stojim. Minuly tyzden som robila 4 torty, vsetky boli rovnake, jednu z nich jedla moja sestra este v pondelok, dalsi mi volali, ze bola s prepacenim „popici“. Recept na korpus i krem mam osvedceny, preverny x-krat na nasich rodinnych oslavach, ine uz ani nerobim. Ja chapem, ze kazdy ma ine chute, ale az tak diametralne odlisne??? Ze pre jedneho je to najlepsia torta aku kedy jedol a druhy ju zvozi pod ciernu zem? Skoda, ze si mi jeden kusok nedoniesla ochutnat, mohli sme sa bavit k veci. Skor si myslim, ze problem bol v peniazoch. Chceli ste tortu za 30 eur, dala som vam ju za 40, aj ked mala hodnotu 50....Ja si svoju pracu vazim, nad kazdou jednou tortou stravim mnozstvo hodin a ver, ze to nie je zaplatena robota. Niekto sedi pri telke, ja makam v kuchyni, ale je to moja zaluba a nedivam sa na nu cez peniaze. Mrzi ma, ze to takto dopadlo, mas pravdu, je to prva negativna reakcia, skoda, ze je od teba.