Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

evicaka
4. okt 2013

@halienka ahoj, tak teraz som mala formy 27, 21, 16 a torta má okolo 7 kg, a minulý týždeň som robila tiež svadobnú a tá bola 30, 26 a 16- vážila 10 kg. Dúfam že som pomohla 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mysiatkoo
4. okt 2013

@aduskatt ee, je ta kysla zlozka klasickeho PDP je tam nahradena vinnym kamenom 😉

benjik
4. okt 2013

@mysiatkoo jen ta cena,9,- v akci,bez akce asi 12,-

halienka
4. okt 2013

@evicaka moc ďakujem, pomohla 😵

kikina84
4. okt 2013

baby nemate nejaku fintu,ako urobit posypku na obyč.tortu.povedzme napr.ako dobre obsypem boky torty,vzdy mi kopec popada dole a nieje to taky efekt ako by som chcela..na niektorych fotkach je cela torta jednomerne obsypana napr.farebnou sladkou ryzou,alebo hoblinami cokolady,pripadne pomletymi orachami..ako to spravit..je nejaka finta? dakujem 🙂

katie555
4. okt 2013

ahojte , zase vas idem trosku otravoavat...kamoska si vymyslela ze chce do torty krem z bielej cokolady. a mascarpone ..
Nasla som dve verzie kremu - bud teda urobit to ako parizky krem, a pridat mascarpone...alebo jednoducho vyslahat slahacku z curkom , pridat mascarpone a rozpustenu vychladnutu cokoladu...Co je podal vas rozumenjsie a chutnejsie ? (a v neposledneom rade aby na tom nebolo co pokazit)
Dakujem

jachin
4. okt 2013

@katie555 ja idem zajtra robiť tú prvú verziu ako parížsky krém ( z bielej čoko) a mascarpone do toho...

katie555
4. okt 2013

@jachin a robila si uz predtym? bo ja som nikdy nerobila ani parizky krem...tak neviem..plus ak sa mozem spytat ake pomery mas ? bo ja mam 500ml slahacky, 200g coko a 250 mascarpone

pristela
4. okt 2013

@zz134 ale urobiiiis neboj 😅 tato ma daleko od dokonalej 😝

jakelina
4. okt 2013

@pristela dort je krásný a růže úžasná 😉

aduskatt
4. okt 2013

@katie555 urco prva verzia🙂

mrka2
4. okt 2013

@denisak77 super tá so strašiakmi. pekne si to vymyslela 🙂
@pristela @lamps kočky... no úžas... ako vždy 😵 ja to nechapem,ako niketo vie taketo ruze.. aj som videla milion postupov,ale proste ja mam ruky gramblave na akekolvek kvety 🙄

denisak77
4. okt 2013

@pristela krásna

luciahromadkova
4. okt 2013

@pristela zanetka nadherna ..... 😵 😵 😵
@lamps pekna, aj ked ja viem, ze pri nadiktovaných je to tazke....

mamina1978
4. okt 2013

Dievcataaaaaaaaa...........................................................
ja som dnes musela odmietnut jednu torticku , ktora ma byt na buduci tyzden na piatok.... ☹
Je to jednej velmi zlatej ceske kamaratke , ktora tu byva blizko mna a je mi velmi luto, ale deti su na prvom mieste......
S najmensimi dvoma som bola v utorok u lekara a obaja maju Bronchitis- zapal priedusiek.......dostali ATB ☹ ..... no tie nezaberali a obom detom bolo zo dna na den horsie. Dnes som teda sla s nimi opät k lekarovi a najmladsi ma k bronchitide aj zapal ocnych spojiviek a druhy ma k bronchitide zapal stredneho ucha........... Takze si teraz vobec neviem predstavit ako by som stihla pripravit tu tortusku ,a ci do vtedy vobec deti budu uz zdrave...... 😖
Takze budem este dlho doma, to som si v tej robote moc neuzila a budem zase tahat nocne doma 😒 Ach..... toto som vobec pri mojich velkych detoch nepoznala 😔

mamina1978
4. okt 2013

@lamps Andrejka ..... vsetko len to naaaaaj ........ a tortuska krasna jemnuckaaaaa 😵 , a ty si aku spravis ??? 😵 😵 😵 😵

luciahromadkova
4. okt 2013

@mamina1978 skore uzdravenie deturencom..., a nelutuj odmietnutie torticiek, ja by som tiez odmietla... ved deti su deti a a s tortou sa ja vzdy potrebujem vyhrat a urobit ju co najlepsie... a ked mam drobca choreho hlava mi lieta inde...inak aj moj syn pokasliava a sopli opatovne po 2 dnoch v skolke... este ze zatial som stale doma na RD, ale ked pojdem do prace tak to bude asi tazke...

mamina1978
4. okt 2013

@pristela Zanet, uz som ti pisala na FB, nadhernaaaa, dokonalaaaaa.......
Ja sa teraz zase nedostanem k tej mojej krajke 😢
Ja mam tuto, presne ako ty na tejto torticke aaaaach ked krpci vyzdraveju, urobim si aj jaaaaaa 😵

jachin
4. okt 2013

@katie555 tak ja plánujem 500ml šľahačky, 200 g čoko a 2 mascarpone...uvidíme, ešte som nerobila, najprv ale dám iba jedno mascarpone a podla hustoty uvidím či dám aj druhé..ale minule to tu rozoberali baby, robili mascarpone krém podla receptu:https://https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/

jachin
4. okt 2013

@katie555 a parížsky krém som robila: 250 ml šľahačky,jedna biela čoko a pridala som nakoniec aj pre stuženie 1 vanilkový Creme Ole. a bolo to chutné.

mamina1978
4. okt 2013

@luciahromadkova dakujem 😔 no smutna som 😢 , keby to aspon nebola kamaratka , ale niekto cudzi , tak by ma to tak moc netrapilo. Ale deti su pre mna prvorade....... 😔

pristela
4. okt 2013

@mamina1978 Andelica to mas des s malymi ,ale dobre si urobila 😵 ono sa ti to vráti v dobrom , uvidís 😵
Inak ja som krajky uz nechcela , bo ich je plná prdel 😝 som ju brala na čoko torty, uzasna pomocka na ne , ale ako krajka z prasku uuplna lahoda , strasne dobre sa s nou robi , bezproblemov a rychlo, co mam tu prvu s nou to ide ovela ťažsie 😖

@mrka2 ono je to podla mna len o tom , ked ti to neide , si len sadnut s niekym kto to priamo tebe ukaze , ruze su fakt najlahsi kvet aky moze byť, teda ja ich ani z daleka nemam dokonale , ale ja nemam na modelovacky dopredu ani absolutne cas a aj tak to nakoniec zjedia abo vyhodia 😅

lamps
4. okt 2013

@mrka2 Majka, ďakujem a grambľavá si pripadám aj ja. Keby si videla ako maturujem pri ružiach a stále to nie je ono
@mamina1978 ja? pre seba si nerobím žiadnu. Ja torty nejem a deti by si aj dali .... ale keď garatulanti budú chodiť tak roztrúsene akosi ani neviem na kedy ju urobiť. Chcem ísť budúci týždeň s naj kamoškami niekde posedieť dáme si kávičku a vínko a budeme spokojné 😀. Ale na budúci rok na okrúhle narodky chystám riadnu oslavu a tam si aj tortu urobím 🙂

lamps
4. okt 2013

@mamina1978 a nech sa dajú drobci rýchlo do poriadku

mrka2
4. okt 2013

@pristela tak to mas asi pravdu,len kto mi to ukaze? 😕 🙂 ja tiez nemam cas pri mojom malom sa poriadne ani najest,nie to este taketo modelovacky .... mne sa pacia tie lupene ako su od spodu.. ja som to skusala aj so sparatkom tak zahnut,ale proste fakt som gramblava... na to treba mat aj kustik talent si myslim.. co ty jednoznacne maaaaas. ja nie. 🙂 nevadi 🙂

dagmarmustafa
4. okt 2013

Dalsia moja svadobná. Celkom ma to bavi....ked toho nie je vela 🙂)))

maya30
4. okt 2013

kocky tento tyzden asi najnarocnejsi doteraz 😖 😖 😖 povodne som nechcela vobec piect lebo cakam navstevu a nakoniec z toho bolo najnutnejsich 7 😝 ale dobojovane, ani sa nejdem rozpisovat 😎 a ja sa idem venovat navsteve, pekny vikend vam prajem 😵 🙂

lamps
4. okt 2013

@maya30 nádherné sú 😵

jakelina
4. okt 2013

@maya30 zase samé nádhery, ty Tvoje postavičky jsou dokonalé a tu knihu života děláš snad každý týden co??? 😀 😀 😀

mizulienka
4. okt 2013

@maya30 nadherne, ja nechapem, ako mozes urobit 7 tortiet na vikend a este takych uplne do detailov vypracovanych 😕 kazda jedna je uplne originalna, nadhera 😉

@lamps nadherna torticka 😉 vsetko najlepsie k narodeninam 😉

@pristela nadherna torta, ruza ako odtrhnuta zo zahona 😉