Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
11. okt 2013

@jakelina Majka, nadhernaaaaaaa farmarska tortuska 😵 😵 😵 , vtedy si ju urobila Eliaskovi, a potom este dalsiu, no tato sa mi paci zo vsetkych najviac 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Som si ju ulozila 😉

jakelina
11. okt 2013

@mamina1978 děkuji, pořád to po mě lidi chtějí, ale s tím je tolik práce, že to někdy odmítám, protože bych to nestihla 😝

2veronika
11. okt 2013

zdravím,krásné práce, nádherné dorty. Našla by se zde nějaká šikovná z Brna a okolí, která by byla ochotná úpect mi dort? Děkuji.

lucula73
11. okt 2013

@jakelina krásna tortuška......... 🙂

mamina1978
11. okt 2013

@jakelina Je fakt zlatulinka, a prave preto sa mi velmi paci, ze je tam vela modelovaciek. A ja modelovacky milujem, len mam teraz na ne velmi malo casu. Moje deti ani na taketo nieco neletia, skoda ☹ Ale ja si najdem medzi mojimi znamymi nejaku obet na takuto torticku ako aj na toho vysnivaneho krtka.... aj inspiracie uz mam ulozene a cakaaaam na spravny cas 😎 😀 😀 😀 😀 😀

woman04
11. okt 2013

@vladiella tak potom skús tu,je to cena aj s dopravou,sú to v podstate tie isté veci.. majú tam aj tie krajky.. https://www.facebook.com/groups/183410975175043/

woman04
11. okt 2013

@jakelina tá je úžasnááá 🙂

ferinka
11. okt 2013

Ahoj holky,jdu dneska sestře na Mimoně :p Poraďte,jak nejlíp udělat tu skruž oka,aby drželo-napadlo mě jen ,vyválet ten plát sulnější a rovnou do něj vmáčknout cca 4 párátka a pak to do hlavy po vytvrdnutí zapíchnout,jinak nevím jak na to,lepidlo to asi neudrží a bojím se zdeformuje

mizulienka
11. okt 2013

@jakelina krasna farma a tie dalsie dve som uz obdivovala na FB perfektne 😉

dievcata a viete mi prosim poradit v tej veci, co som sa uz pytala

prosim vas robili ste uz niektora ze coko krem slahany nad parou ale namiesto masla mascarpone?
nemam doma masla tak rozmyslam aku alternativu by som mohla dat emoticon dakujem....alebo nejaky iny coko krem, kde mozem dat mascarpone namiesto masla...ale nemam cas dat zachladit slahacku s coko, potrebujem tortu uz na zajtra skoro rano 😕

jakelina
11. okt 2013

@mizulienka já jsem tak nedělala, tak neumím poradit jestli se to nesrazí 😲 😲 😲

jakelina
11. okt 2013

@jakelina tak dej do mrazáku, to stačí dvě hodiny a můžeš šlehat. 😉 Když teď uvaříš čokoládu, tak to do večera stihneš. 😉

mizulienka
11. okt 2013

@jakelina som v praci 😉 pridem domov najskor o 17.00

zuzinkabluzinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jakelina
11. okt 2013

@mizulienka aha, tak to fakt neporadím, já když nemám čas chladit, tak dělám jenom šlehačku s mascarpone, ztužovač a cukr a nedávám tam čokoládu, ale jak ji tam dostat, to nevím 😝 , aby jsi to stihla. 😒 😒

mizulienka
11. okt 2013

@jakelina nevadi, dakujem aj tak za rady 😉

jakelina
11. okt 2013

@mizulienka a koupit si hotovou pařížskou šlehačku a do ní zašlehat to mascarpone?? Jestli jdeš někam do obchodu???

aduskatt
11. okt 2013

@lokalistin no to keby som vedela, fotim mobilom a vzdy ho pred fotenim vyutieram:(( asi budem musiet kupit fotak

pipka
11. okt 2013

@jakelina a tie kaciatka ci husatka su bohovskeeeeeeeeeeeeeeee 😵 😵 😵 😵
take aj mne sprav 😀 jeden kus poprosim 😀 😀 a slubujem, ze aj tringelt ti necham 😅 😀 😀

tamara2307
11. okt 2013

@muffinka8 aka je to nemaslova, s jogurtom alebo co sa tam potom dava?

jakelina
11. okt 2013

@pipka klidně, ale musíš si přijet 😀 😀 A u mě to máš levné, já dostávám tringelt nanejvýš deset korun 😀 😀

lokalistin
11. okt 2013

@aduskatt a mas dostatok svetla?

aduskatt
11. okt 2013

@lokalistin fotim v kuchyni vnoci, zhora klasicke svetlo, sprava mi svieti este neonka..............ale uprimne, neviem posudit, ci je to dostacujuce, ja sa nevyznam vobec vo foteni☹

pipka
11. okt 2013

@jakelina a kolko beries za jedno husatko moja? 😕 😅 😀 😀
ze by som ti aj jedno euro nechala 😝 😎

pipka
11. okt 2013

ja som vcera v noci jednu dokoncila, idem ju nafotit, bo som na denne svetlo cakala, naschval som im povedala, ze si nemozu prist pre nu hned rano, aby som ju stihala teraz po robote odfotit 😅 😉
ja pri umelom svetle taaak nerada fotim 😝 🙄

lokalistin
11. okt 2013

@jakelina ta farma je,ze uuuuplne vymakana uzasna vyhrala si sa s nou ale mne je to vzdy tak luto,ked vydim ake nadhery mate a co za ne dostaneme ☹ ja som vcera toto nasla na nete a cumela som jak puk-nehovorim,torty su pekne,ale tie ceny?pytam sa kto jej to kupuje? http://www.johannatorten.de/hochzeitstorte-muen...

jakelina
11. okt 2013

@pipka za housátko beru korunu 😉

pipka
11. okt 2013

@jakelina ok, tak mas u mna korunu cesku a k tomu 1€ tringelt 😎 😀

jakelina
11. okt 2013

@lokalistin děkuji
Děkuji všem za pochvaly, ještě přidám další dva dorty a večer jdu na pokec ke kamarádce, máme takový mini sraz, tak se těším.

jakelina
11. okt 2013

@pipka tak šup šup, už barvím na žluto a šoulám zvířátka 😀 😀

pipka
11. okt 2013

@lokalistin ty brdo 😝 😅
a to na vacsine ani nie su marcipanove kvety, ale zive 😅 😅