Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mrka2
12. okt 2013

@halienka ale ved pekne to vyzera, co chces... 🙂 ja som myslela,ze to cerstve.. 😉

ollako
12. okt 2013

NO baby ja z vas odpadavam naadherne ste porobili, ja pridavam moj dalsi tohtotyzdnovy nepodarok gitara, chcela som ciernu lesku, no nesla mi nafarbit podla mojich predsav, neviem preco mi farba zliezala, skoro mi padla, ked som ju niesla k dveram a kedze farba nebola celkom sucha, tak sa mi obtrela o tricko a ostal tam flak, no ale skonstatovali, ze vyzera ako retro gitara, fuj ale uz som mala doho dost, skoro ma slak trafil a este sa zadok chladi omaslovany, zajtra pre braceka,
ako natierate tie torty? kupila som si praskovu farbu rozpustila v alkoholee, ale horor to bol.

mrka2
12. okt 2013

@eliska22 no ja keby som zazila taku reakciu od zakaznicky, ja by som asi prestala piect. mna by to velmi stvalo. ani by som nespala. ale to ja mam taku povahu 😝

aduskatt
12. okt 2013

@ollako rovnako, prachovou rozpustenou v alkohole, pripadne gelovkou rozpustenou..ked nestiha uschnut, pustim na nu fen

denisak77
12. okt 2013

@halienka super si to spravila

mrka2
12. okt 2013

@ollako a cim si potahovala? lebo na PDT farba nedrzi, inak ja pouzivam extra gelovu ciernu farbu a nefarbim po vrchu,ale normalne zapracujem do potahu.

maya30
12. okt 2013

@eliska22 tak to ozaj neviem co ine pri takom zadani ocakavala 😕 tvoje kvetinkove torticky su krasne... 😵

maya30
12. okt 2013

@halienka nadherne torticky a ta cokoladova aka je krasna hladucka 😵 🙂

ollako
12. okt 2013

@mrka2 potahovala som smartflexom,ale on je asi mastny, no nemala som extra gelovku, radsej som mala tu kupit...potom som banovala, radsej som ju mala nechat bielu 😝 , nuz co, mala som sa spytat ako co a radsej sa pytat ako blbec ako to pokasla, no bolo to pre bratranca ,t ak to prezil 😉

jakelina
12. okt 2013

@meo u nás je obchod přímo jenom s gumovými bonbony, vážou to tam do takových těch kornoutů a mají snad sto druhů. Na váhu i balené, nepřibarvované i barvené.

macamac
12. okt 2013

@halienka 😲 😲 😲
krááásne 😵
asi sa ešte raz aspoň kvôli tej torte vydám 😀 😀 😀
ale potom chcem od teba-takúúúú istúúúúú 😀 😀 😉

mrka2
12. okt 2013

@ollako nabuduce zapracuj normalne ciernu gelovku do potahu,ale kup si fakt tu extra gelovku, menej jej tam potom das a ked chces lesklu,tak jemne prejdes po vrchu olejom. ja leskle nerobim,ale viem,ze niektore baby to tak robia. 🙂 gitarka je pekna,mlady sa iste potesil. 😉

macamac
12. okt 2013

@eliska22 😕
ešte raz som si schválne pozrela tú tortu z rána a nechápem reakciu zákazníčky 😒
o čo jej vlastne išlo?
niektorí sú strašne nevďační 😒
podľa mňa je krásna 🙂

jakelina
12. okt 2013

@maya30 ještě jednou se dívám na ten svůj dort a ten věk, to jsi mi teda dala. Ale zase na 80 vypadám fááááááááááááááákt dobře 😀 😀 😀

macamac
12. okt 2013

@denisak77 inak-aj pre tvoje svadobky by sa mi oplatilo ešte vydať 😀 😀 😀
ale ty máš všetky torty krásne 😵
a aj tá dnešná posledná je úžasná, taká iná 😉 🙂

ollako
12. okt 2013

@mrka2 ano potesil saja tiez nerobim leskle, ale on ma taku gitaru, lesklu tak som chcela aby sa podobala, no ale najblizsie veru radsej zapracujem... aj ked uz budem piect asi len mojim detickam 😉

macamac
12. okt 2013

@artepf inak v prvý moment pozerám, že aká krásna dyňa sa ti urodila 😀 😀 a tie farby 😀
a potom mi došlo,že to torta 😀 😀 😀
bezchybnááááááá 😵 🙂 🙂

macamac
12. okt 2013

@ajka82 tá šikmá torta je prenádherná 😵 😉
skutočne, vypracovanie, farby,...parádička 🙂

elamaslakova
12. okt 2013

@halienka Prekrásne tortičky
@maya30 Tortičky nemajú chybu , prekrásne
@adrika202 Krásne tortičky

kvietocek7
12. okt 2013

@pristela chcem sa teda opytat,ze ako sa to s tymi slamkami robi? je na to nejake videjko?dakujem za radu 🙂

macamac
12. okt 2013

@njonja akože znova nechápem 😲
to ani nevyzerá ako torta,tak je to dielko dokonalé 😲 😲 🙂 🙂 🙂 😉

jakelina
12. okt 2013

Holky měly jsme malý srazík v Opavě v jedné škole, tak se nás sešlo asi 20 a dělaly jsme nějaké vazby. Moje skromná je ta podepsaná. Nic víc jsem včera nestihla, ještě jsem měla vše napůl mokré, tak jsem ráda, že to vůbec nějak drželo. Ostatní holky to měly luxusní, jenom jsem žasla.

ajka82
12. okt 2013

@macamac dakujem, aj "teta" bola spokojna 😵

jakelina
12. okt 2013

@eliska22 to je mi líto, to fakt nevím co paní chtěla. Nenech si zkazit náladu, dort je krásný 😉

elamaslakova
12. okt 2013

@jakelina Nádherné kytičky ste porobili

levandulka3
12. okt 2013

torty za tento týždeň som na nervy z toho fotenia 😢 😢 😢 😢 😢 prečo tam mám tie tiene vysvetlite prosím blondínke ako to treba nasvietiť aby to mala pekné už som z toho zúfalá ☹ ☹ ☹ ☹

denisak77
12. okt 2013

@macamac radšej sa už kôli tortám nevydávaj 😀 a ďakujem,tá posledná no.....zle sa to robilo so šľahačkou,také divné to bolo,ešte možno v skutočnosti bola krajšia ako na fotke.

macamac
12. okt 2013

@denisak77 😀 😀 😀 tak dobre, si ma prehovorila 😀 😀 😉
ale ako sa potom dostanem k takým svadobným?
jaaaaaaj, na výročie 😀 😀 😉 🙂 🙂 🙂
potom budeš piecť 😉 🙂 🙂

denisak77
12. okt 2013

@jakelina krásne,aj mne by sa zišiel nejaký kurzík na kvietky ,tváre,atď....

lucula73
12. okt 2013

ahojte,
tak skromne pridám moje,po tých vašich nádherách 🙂
Tá zelená je celá potiahnutá tou pastou damou stella,nemala som s poťahovaním žiaden problém,tak sa mi celkom páči tá hmota,aj chuťovo 🙂 🙂
lienkovú som už robila,presne takú istú a toho ninju som dostala obrázok z netu 🙂 🙂
pekný večer 😉