Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
13. okt 2013

@jakelina jej to je super. U nás sa to zatiaľ tiež tak javí, akurát nevie navariť 😀

vlada111
13. okt 2013

@aduskatt ja viem, že aj ty sa máš dobre 😉

aduskatt
13. okt 2013

@vlada111 jasneeeeeee, uplne najvaaaaaaaac🙂

lydkab
13. okt 2013

@katarina51 No toto je geniálna torta...nádherne zladená a hlavne nápaditá ! 🙂

lydkab
13. okt 2013

Kočky, síce som piekla ale nie dlho a plnky som robila Zeesanové. Pred nedávnom som objednávala tortu na oslavu a vo vnutri bola čokoládová. Pani čo ju piekla vravela, že je to parížsky krém...len ma napadlo...ved to bolo tak neskutočne jemné....dá sa s tým dobre plniť, alebo sú na to nejaké fintičky? Ale neskutočne bola vynikajúca....ešte aj ta piškota jemnučká....

mia114
14. okt 2013

ahojte
babulky, ake rozmery by ste dali na 3posch tortu aby mala 9kg? plnky maju byt bananova, tiramisu, cokoladova.

aduskatt
14. okt 2013

@mia114 hranata 28, 20, 14 a ovocie len v jednej z nich.......ja som tak mala ovocie v strednej a mala tusim kusok cez 9 kg

zz134
14. okt 2013

@luciahromadkova vav! nikdy nepochoim ako sa Vam baby daria tieto ukazkove rovne korpusy robit. ja sa mozem aj pokrajat a moj korpus mi vzdy vybuchne, cize v strede je kopcisko ako sopka:((((((((((
krasna tortusa, klobuk dole!

halienka
14. okt 2013

@zz134 a skúšala si to s tým pomalším a dlhším pečením na 150°C ?

zuul
14. okt 2013

pridavam moje posledne.

a dievcata neporadite mi ktora tu robila jachtu? zaujima ma z coho bolo zabradlie a ako sa robia vlny? z bielkovej polevy? niekde som to mala ulozene, ale samozrejme to neviem najst. d.

maya30
14. okt 2013

@katarina51 dakujem 😵

zz134
14. okt 2013

@halienka ano skusala a tiez vybuchol. sice nie tak velmi ale nebol krasny rovny:( som asi nemehle riadne

halienka
14. okt 2013

@zz134 ani ja nemávam úplne super rovný, ale tak sopka alebo výbuch tam nie je, a ja po upečené a trochu vychladnutí keď tortu vyberiem z formy, tak ju otočím hore dnom a vlastne tak ju potom aj plním aj poťahujem, ten rovný spodok je navrchu. Ešte ma napadlo, či by ti nepomohlo tak tesne pred dopečením trochu popichať špajdlou v prostriedku, že by to tam tak trochu kleslo...

mia114
14. okt 2013

@aduskatt dakujem, ja by som potrebovala kruhove, ale zapisem si aj tieto ked nikedy nabuduce 🙂

jakelina
14. okt 2013

@zuul já jsem dělala zábradlí z drátků a vlny z královské glazury

zz134
14. okt 2013

@halienka no skusim...chystam sa na tortu pre izaka tak vyskusam

norikk
14. okt 2013

ahojte zenusky, idem sa s vami poradit, budem tu tento tyzden pisat viackrat zrejme :D caka ma vyzva, idem robit svokre tortu na oslavu 50tky...chcela by som nejaku dvojposchodovu hranatu, obdlznikovu, bielu so zelenym lemovanim.....myslite ze sa to hodi?? nie su poschodove torty len an svadbu?? a tiez neviem,ako upiect korpusy, z kolkych vajec kolko platov, prosim poradte....nepeciem prvy krat, mam v albume moje torty, ale stale som len taky amater,...peikla som len pre rodinu....na tejto oslave bude viac hosti,tak nech to aj vyzera :D

zuul
14. okt 2013

@jakelina dakujem ti. ako sa to robi s tou kralovskou glazurou?

jakelina
14. okt 2013

@zuul dala jsem do sáčku a tak různě jak bych to řekla 😀 😀 pomatlala ty vršky vlnek. 😀 😀

jakelina
14. okt 2013

@zuul jestli to je vidět, tak kukni

zuul
14. okt 2013

@jakelina dakujem ti. pomohla si mi.

myslis, ze aj taketo vlny by s tym isli? ja som este z glazurou nerobila.

jakelina
14. okt 2013

@zuul určitě ano, jde to moc dobře. 😉

ferinka
14. okt 2013

Ahoj holky,přidávám ty dvě potvory :D

dadussh
14. okt 2013

ahojte. tak aj ja pridavam dalsiu moju 🙂

mamcas
14. okt 2013

Ahojte tortarocky 😀 Krasne ste napiekli, idem na tejto stranky stale oci nechat 😕
Prosim Vas nejake inspi na vilu amalku nemate? dakovalaaaaaaaaaaa

jakelina
14. okt 2013

@mamcas jednu co jsem dělala a jinak nemám.

mamcas
14. okt 2013

@jakelina a ako inak, ze Tvoja je najkrajsia aku som videla 🙂 dakujem, budem sa inspi ak mozem 🙂 viac sa mi paci 2d ako 3d 🙂 juj uz len sa priblizit k tvojej dokonalosti a som spokojna 🙂

nika1985
14. okt 2013

Ahojte sladulienky po strasne dlhej dobe sa hlasim nemam este moc casu Vas tu sledovat urcite ste popiekli komu krasnych a dobrych tort 😉 chcela by som Vas poprosit o nejake pekne inspiracky na krstinovu tortusku pre nasu novu bambulku nieco nie tradicne babo,topanky a tak. Dakujem jaj ale mi to chyba hadam my moje baby dozicia trosku casu a zas sa k Vam zaradim a cim skor.

jakelina
14. okt 2013

@mamcas neblázni, to je jeden z mých dortů v začátcích pečení. 😒 😉 Děkuji 😉 Určitě můžeš inspi

jakelina
14. okt 2013

@nika1985 gratuluji k malinké 😉