Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maya30
15. okt 2013

ahojte, baby viete niekto ako funguje tato formicka ? Ako vykrajovacka, ci ako stencils ?

niquitka
15. okt 2013

Dobry nevite kde v KOSICICH robi aj BEZLEPKOVE torty? 🙂

sticker
15. okt 2013

@vladiella Juj moc ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď 🙂 Plnka bude s mascarpone, aj keď som kúpila iba dve, snáď vystačí. Spravím tú že biela čokoláda so šľahačkou vyšľahať a potom pridať mascarpone. Ale premýšľam, že ba som možno do časti pridala ten tvaroh vymiešaný s cukrom, stužovačom a cit. šťavou. Tak som ešte neskúšala 🙂 Naozaj ďakujem 🙂

luciahromadkova
15. okt 2013

dievcata prosim potrebujem velmi surne... aku potahovku pouzit pre tortu pre bezlapkaca, dakujem pekne

jakelina
15. okt 2013

@maya30 vidím poprvé, ale myslím že to bude vykrajovačka. To dole je asi to co vykrojili ne?? Ale možná se pletu. Ten vrchní díl je ze dvou kusů, tak se tam asi dá vyválená hmota a zatlačí na to. 😲 😲 😲

jakelina
15. okt 2013

@luciahromadkova Wi je myslím bezlepková, někde jsem to četla

luciahromadkova
15. okt 2013

@jakelina majka dakujem, akurat som si otvorila temu pecenie pre bezlepkacov a tam pise jedna pani, ze white icing, dnes som bola v cukrarenskych potrebach, a tam maju SF, pasta dama rozne, a este renshaw, ale podla zlozenia som nevedela identifikovat, ci to moze, alebo nie... idem robit len 1 minitorticku... a kvoli tomu kupovat 1 kg, luxus...., lebo ja puzivam SF... teda neviem ci je vobec tam hmota dobra a ako sa s nou robi...

vladiella
15. okt 2013

@sticker taky tvaroh (s cukrom a citron. stavou) si miesam na jedenie a do neecenej piskotovj torty=tiez aby nebola sucha 🙂 , miesto kupovaneho. je to zdravsie bez skrobu a eciek... tvaroh si kupujem makky plnotucny. cukor trstinovy tmavy.

dida38
15. okt 2013

ahoj zienky...chcem sa vas opytat, ci ste tu niekto zo ziliny a ak ano, ci by ste boli niektora ochotna mi u vas v kamennom obchode Kamenný obchod: M.R. Štefánika 860/64, 01001 Žilina
kupit tuto vykrajovacku a poslat obycajnou postou...ako dat 2,80 za postovne sa mi zda trochu moc. peniaze by som samozrejme previedla na ucet.... ze diiiik 😀 😀
tuto holubicu by som potrebovala: http://www.sikovnamama.sk/sikovnamama/eshop/0/0...

aduskatt
15. okt 2013

@maya30 ako vykrajovacka, vyvalkas uuuuuplne natenucko potahovku, das do tej spodnej casti, potom tam das ten vrchny diel a zatlacis......idem skusit najst niekde video ako na to

maya30
15. okt 2013

@jakelina @aduskatt snazim sa najst nejaku fotku kde to je na torte ale just nic nenachadzam...na torte to vyzera super, len ak to mam dolovat z formy ako tie blbe ornamenty tak to nema vyznam kupovat

aduskatt
15. okt 2013

@maya30 mohlo by to byt na tomto principe

https://www.youtube.com/watch?v=WLN1-0k3Ny0
123annynka
15. okt 2013

Nádherné, krásné dorty! Jste všechny moc šikovné! Snažila jsem se projít si všechny stránky, ale bohužel... a čas běží, tak chci MOC MOC MOC POPROSIT, mohla by mi některá poslat odkaz na výrobu marcipánových figurek-KOČIČEK?

jakelina
15. okt 2013

@123annynka já dělám jenom podle obrázků, najdi si obrázek kočičky a podle toho modeluj. To je nejlepší. 😉

dagmarmustafa
15. okt 2013

Jedna rychlovka pre babku k meninám...

aduskatt
15. okt 2013

@dagmarmustafa nadherna🙂

maya30
15. okt 2013

@aduskatt ano to bude ono, vdaka, len som teraz nasla ten isty vzor aj ako stencils sablonu, tak teraz neviem co je lepsie...

dagmarmustafa
15. okt 2013

@aduskatt Dakujeeeem🙂

aduskatt
15. okt 2013

@maya30 stencils mas rychlejsi 🙂

zojaaa
15. okt 2013

Ahojte, prosim o radu
Dnes mi prisiel smartflex velvet, v piatok budem piect torty, oslava je v sobotu.
Mozem si uz dnes vyrobit ozdoby zo smartflexu (myslim, hviezdicky, gulicky a tak...( co potom budem lepit na tortu, ked ju potiahnem???ako to mam skladovat v chladnicke?iba to poukladam do priesvitnej uzatvaratelnej misky?

Vystaci mi smartflex 1,4kg na dve torty 20x20??
Dakujem

zojaaa
15. okt 2013

A je lepsie zmiesat hmotu s farbou, alebo ju spracovat bielu a nafarbit stetcom???

luciahromadkova
15. okt 2013

@zojaaa postavicky, kvetinky na drotiku si mozes urobit vopred, nech schnut pri izbovej teplote, ak mierne vyschnu dat do skatulky, aby sa na ne neprasilo....
ale ak budes robit len hviezdicky a kolieska, kvietky bez drotikov tak to budes lepit na tortu a to by ti stvrdlo a mohli by sa ti pri lepeni polamat..., teda ak len vykrajovackou budes vykrajovat kvietky a kolieska, srdiecka, hviezdicky, tak to robit po potiahnuti torty a hned lepit vodou/lepidlom na potiahnutu tortu...

torty 20x 20 stvorce?
tu je odhadom spotreba hmoty na torty
http://www.lorna.estranky.sk/clanky/najcastejsi...
podla mna asi nie, lebo ak velmi na tento vyvalkas, tak sa ti to potrha, ty potrebujes vyvalkat vacsiu plochu, aby si dokazala upravit aj pekne rohy, tiez zavisi aj od vysky torty

luciahromadkova
15. okt 2013

@zojaaa aku mas fabu gelovu alebo praskovu?

luciahromadkova
15. okt 2013

@norikk mozes piect na plechu, urob si potom z tvrdeho kartonu sablony- stvorce a obrezes si podla toho... ja mam rafiky, takze robim v rafiku, ktorý dam na plech a peciem
korpusy- zavisi od receptu, aky mas, v zasade treba piect vo vyhriatej rure a pri teplote 160 stupnov, radsej dlhsie...ja peciem cca 50 minut obycajny kruh v priemere 23 cm, pocet korpusov zavisi od toho aku vysoku tortu chces mat..., ale myslim ze 3 korpusy a 2 krat plnka je tak ok.
Co sa tyka receptu kedze ja peciem v rafikoch poradit neviem... napr. do rafika 30x30 , vyska 8 cm som mramorovy korpus piekla z 10 vajec, iný korpus- piskotovy do rafika 20x20 výška 8 cm, 8 vajec, ale vyska upeceneho korpusu aj bola 8 cm.
plnka slahacka, mascarpone je ok, mozes v slahacke roztopit bielu alebo tmavu coko, nechat vychladnut, dat na 12 hod. do chladu a potom vyslahat, pridat mascarpone... vyborne s mrazenou lesnou zmesou, malinami
pod potah mozes dat maslo vymiesane s praskovym cukrom a roztopenou coko alebo nutelou
tortu urcite vystuz- postup najdes aj tu http://www.lorna.estranky.sk/clanky/dobre-rady-...
das spodne poschodie na podlozku, do zachladnutej, nie potiahnutej torty napichas slamky /trocha mensie ako torta, inak sa ti vyduju do potahu/, potiahnes, potom si das podlozku mensiu alebo rovnakej velkosti ako stredne poschodie, napichas slamky alebo aj spajdle, potiahnes na tej podlozke, das na spodne poschodie a takisto aj vrch
nech sa zadari....

luciahromadkova
15. okt 2013

dievcata takze bezlepkaci mozu potahovu hmotu White icing, Pasta Dama Top, Satin ice, overila som si to u pani, ktora pecie torty pre bezlepkacov, dakujem @jakelina a @vladiella

zojaaa
15. okt 2013

@luciahromadkova
Mam praskove farby sugarflais colour normalne a perletove

zojaaa
15. okt 2013

@luciahromadkova
Nejdem robit na drotikoch, ale iba vykrajovacky.... Aby si pochopila, budu to moje prve torty 🙂 tak mam z toho paniku....
Chcela som si aspon dopredu povykrajovat nejake hviezdicky, pismena a tak, aby som vobec zistila, ako sa mi s takou hmotou pracuje, farbi a tak....
Ale ked vravis, ze ti neni dobre dopredu, tak neviem...
Doobjednala som este jeden smartflex.

mamina1978
15. okt 2013

@lokalistin No moja ty mas poslednu dobu cudne kombinacie. Ale ja toto nevidim moc hrozne 😉..... som ti volala, bo pisat sa mi nechcelo,☹ ale tak napisem, co uz s tebou, asi si zase v robotke , co ? 😀

Ja by som urobila tak ,ako si poslala tu fotku tej krasnuckej krstinovej, len by som to babätko dala na lavo pod konare , to meno na podlozku..... (to vies , ze to je moje, ja rada mena na podlozkach 😀 ) a tam ti teraz zostalo miesto na ten BMV Symbol. Takze celkovo ta torticka je ako hlavna k prilezitosti narodenia sa babätka so symbolom BMV akoby v korunach stromu 🙂 😀 😀 😀 😀 😀

mamina1978
15. okt 2013

Babulkyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy, uz ma doma mrle zeru, uz treti tyzden 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 Nam sa to skomplikovalo este viacej..... najmensi dostal dalsie ATB , lebo mu to neustupovalo a druhy najmladsi dostal z prvych ATB alergiu na Amoxicilin a cely sa vyhadzal a dostal dasie lieky aj koli silnej alergickej reakcii , tak ale uz mu to ustupuje..... vlastne uz su obaja celkom fit. 😉 Ak sa budu takto drzat , mozu od stvrtka do skolky. A ja sa budem tesiiit. Sice najblizsiu dobu musim dohanat zmeskane v praci , ale potom konecne tortickovaaaaat. Ospravedlnujem sa za odbocenie od temy... dufam , ze najblizsie sa ozvem uz konecne s nejakou mojou dalsou tortuskou 😵 😵 😵 😵

lokalistin
15. okt 2013

@mamina1978 dikes bola som v mekaci no babätko a meno tam nechcu takze ina boty a logo a konare a kvety -poraza ma z toho a este aj som mala mat volno a zavolali aj dneska aj zajtra do mekaca tak neviem kedy to budem robit a to som mala mat este to zenske torzo, ale asi som sa im zdala draha tak nic no aj tak dobre dakujem ti mooc