• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

moje víkendovky, to strieborné to je akože DVD prehrávač, to bola jedna katastrofa :grinning:, rodina mi to ohodnotila, že to vyzerá ako nádržka od WC, som sa to hanbila aj odovzdať, ale vraj sa páčila :grinning:
20. okt 2013 o 16:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (61)
moje dnešní práce
20. okt 2013 o 16:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (41)
ahojte kocky prosim VAS mam robit karamelovy krem ale zo salca len neviem kolko mam dat masla aby mi to netieklo a mozem to dat aj pod potahovku ci radsej nie? velmi vas prosim o radu vopred dakujem :slight_smile:
20. okt 2013 o 17:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte babky, tak ja sa hlásim s mojimi tohtotýždňovkami, dáko nie som ani s jednou úplne spokojná, krstinová presne podľa foto, futbalová viacmenej nadiktovaná, zadok...no mohol byť aj lepší :grinning: a Minnie, za posledné 3 týždne tretia, tak už som preminniovaná :grinning:
20. okt 2013 o 18:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (63)
@halienka wooow, ten futbalista :astonished: :astonished: ako zivy! :slight_smile:
20. okt 2013 o 18:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@halienka ten futbalista sa ti naramne podaril. to ma malovane ocka?
20. okt 2013 o 18:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@moukuska myslis tu 2D monsterku? natenucko vyvalkas bielu, ciernu a ruzovu hmotu, nechas trosku obschnut, na papier si obkresli obrazok, na hmotu daj foliu, papierovy nakres a spajadloou obkresli a podla ciar vyrez ostrym nozom/skalpelom. biela lepka staci obrys a na to nacapis cierne oci a ruzovu maslu. potom olemujes natenucko vysulkanym ciernym pasikom

@adrika202 ja mam 3 rocneho chlapceka :slight_smile: tak skus bud tomasa, alebo nejake ziveratko napr. konik alebo pat/mat postavicku po leziacky, alebo takuto lego hlavu, zralocia hlava, seno so zvieratkami uplne uzasne alebo spiderman
20. okt 2013 o 18:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (38)
ahojte... moja dnesna - mierne som sklamana z cokoladoveho korpusu - pri 200g pouzitej cokolady som cakala,ze bude viac cokoladovo aj xutit... nie ze by bol zly, ale mramorak nam pasuje viac :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. okt 2013 o 18:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (63)
Dobojované,včera som bola ko, som zaspala rovno s deťmi, ale všetko dúfam ok :slight_smile:
20. okt 2013 o 18:40  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (56)
@halienka perfektné sú všetky.... bože ja nechápem ako robíte tie figúrky.... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
20. okt 2013 o 18:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@sikag super dakujem velmi pekne, velmi si mi pomohla :dizzy_face:
20. okt 2013 o 18:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babulky moje milene, zboznujem vas tu..a budem vas este viac, ked mi date nejaky jednoduchy ale faaakt dobry a oskusany recept na puncovu tortu :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: prosiiiiiiiiiiiiiim a dakujeeeeeeeeeeeeeem :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

ja som pregooglila vsetko co sa dalo, ale ked to nemam ooskusane a overene, tak to nerisknem na zakazku :unamused:
@pristela milaššššššik ty robievas puncove pravidelne, hod mi sem prosiiiim aj ten tvoj speci rozvar, cmukam ta :dizzy_face:
20. okt 2013 o 18:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@1zaza jé, kráááásný kytičky, ale mně to připomnělo náhrobní kámen :stuck_out_tongue_closed_eyes: :dizzy_face: :dizzy_face:
20. okt 2013 o 18:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vecernicci myslíš to DVD? :grinning:
20. okt 2013 o 18:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@sikag ddakkujem,ja pre svojho viem čo urobiť ale mam objednavku na auticko ale bez nejakej predlohy :slight_smile:
20. okt 2013 o 18:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka já jsem našla tenhle recept, lidem moc chutnal :wink: korpus si upeču normální podle sebe a rozvar dělám 240 g cukru, 1 van. cukr, 150 ml vody svaříme a necháme trošku pochladnout a pak pridáme 100 g másla a rozpustíme a pak přidáme šťávu z 1 pomeranče a 1 citronu a 2PL malonového sirupu a 1-2 dcl rumu :wink:
je fakt dobrej a je asi na 23 cm průměr formy
20. okt 2013 o 18:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@maya30 jeeej dakujem moc :slight_smile: moc sa tesim a vazim si to :slight_smile: mne sa nepaci ta zelena, stale bojujem s touto farbou, namiesavam a nikdy este pekna nebola. Musim kupit nejaku peknu uz...
A babule ten coko korpus v 2 mate overeny? Idem robit na poziadanie 1x cokoladovy, tak nech sa mi podari :stuck_out_tongue_closed_eyes: inak ani som nedala na vyber a pani taky chce k pribinacikovej plnke. Osobne sa mi to ani moc nehodi... dakujem za radu :slight_smile:
20. okt 2013 o 18:57  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@1zaza jj :grinning: :grinning: nevím proč, ale sáhla na mě smrt :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
20. okt 2013 o 18:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mamcas akurat o prispevok vyssie som pisala.. nerobila som ten z prvej stranky, ale niekde dalej som ho nasla.... ale dam mu este jednu sancu - len miesto masla dam olej asi
20. okt 2013 o 18:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adrika202 jaaaaj to ma byt auticko? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: som nepochopila.... minule tu niekto robil take paradne tusim s nodym ci ako sa vola ten panacik.... alebo si zvacsi to krtkove
20. okt 2013 o 19:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mamcas sprav klasicky mramorak ale cisto coko, 100-150g muky nahrad kakaom, je to super, mam odskusane
20. okt 2013 o 19:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vecernicci neviem, ako inač by som to mala spraviť, poslali presný typ toho DVD, ale bolo v čiernom, tak povedali, že nech to spravím v striebornom, lebo že v čiernom by to bolo morbídne :grinning:, fakt som ich prehovárala, ale nedali sa, lebo že oslávenkyňa chcela ako dar DVD, tak jej chceli dať tortu, že akože DVD dostala a až potom originál DVD a vraj sa im zámer podaril :slight_smile:, ale ani mne sa tá torta nepáčila
20. okt 2013 o 19:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@gumidekmomo skús šľahaný nad parou, 6 vajec, 1 uvarené salko, 250 g kryštálového cukru nad paru, šľahať pokiaľ to nerobí husté cestičky, vychladiť a pridať 500 g masla a takýto môže aj pod poťah a je veľmi dobrý
20. okt 2013 o 19:19  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte tortulienky, uz dlhsiu dobu si vas citam a som strasne rada, ze som sa toto forum narazila, bo som sa tu mnohemu naucila :slight_smile: je pravda, ze clovek na vela veci pride sam, ale napr. dat hmotu do nurofenovej striekacky by ma v zivote nenapadlo :grinning: ale k veci, potrebovala by som radu ohladne jedleho obrazku...konkretne mam objednavku na torticku v tvare otvorenej knihy, na jednej strane s obrazkom a na druhej akysi citat....ja som este s obrazkom nerobila, tak neviem, prisposobi sa mi ta oblatka tvaru otvorenej knihy? dakujem za odpoved :slight_smile:
20. okt 2013 o 19:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamcas Ja som ho robila zatiaľ dvakrát a vždy bola spokojnosť. Teraz naposledy som ho robila a písali mi, že im veľmi chutil a že aj na budúce :slight_smile: Šla som presne podľa receptu. Mne osobne sa zdal trochu suchý oproti mramorovému. Ale inak v pohode :slight_smile:
20. okt 2013 o 19:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gumidekmomo ja vyslaham 1 maslo + 1 karamelove salko + karamelovy puding z 3dcl mlieka ( aj so smotanovym pudingom je to dobre) a vtedy je krem pevny :wink:
20. okt 2013 o 19:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mrka2
@sikag Babky, ale to mal byť akože Ronaldo! :sweat_smile: :grinning: :grinning: A to teda je fakt len z rýchlika :grinning: ale tak dúfam, že mal mal aj tak radosť. Oči sú malované fixou a hnedou práškovou farbou :slight_smile:
20. okt 2013 o 19:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@bubobubina neporadím, já dávala jenom jeden obrázek, chudáky holky jsem tu s tím otravovala dva dny a nikdy víc už bych to dělat nechtěla. Je to takové kýčovité na dortu, ale někdy nejde jinak, to chápu. Asi záleží jak máš silný a jak je ohebný, já měla nějaký tenčí, šel prohýbat v pohodě. Možná bych ho dala do nějaké knihy a v té tak zvlnila stránky jak budou na tom dortu a nechala tam tak vylisovat. Nic jiného mě nenapadá. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. okt 2013 o 19:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka podobá se a krásný obličej, šikulka
20. okt 2013 o 19:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@sticker nooo, da sa aj pri dvoch detoch, no u mna bohuzial na ukor spanku...ale keby ma to nebavi, tak ich tolko nerobim :wink:
@daja55 dakujem, poslali mi foto jednej torticky od "nas" ale aj tak som ju trosku pozmenila :slight_smile:
20. okt 2013 o 20:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok